Pompy ciepła Płock

Pompy ciepła Płock - Montaż pompy ciepła - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Płock, choć tym tematem zajmuje się niejedno, lokalne forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że gruntowe pompy ciepła oraz powietrzne pompy ciepła zyskują na popularności na terenie całej Polski. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Montaż pompy ciepła Płock i oferta na pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Płock – wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, montaż, klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne i ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

   

   

  Pompy ciepła Płock – dofinansowanie

  Pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w mieście Płock i w okolicach, zarówno w nowych domach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Pompy ciepła stanowią również ciekawą opcję przy wymianie istniejących systemów klimatyzacyjnych, ponieważ koszt przejścia z systemu tylko chłodzącego na pompę ciepła jest zazwyczaj dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Szwecji i we Włoszech oraz Kanadzie, pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez innowacyjne ogrzewanie domu – zimą i chłodzenie – latem, a w niektórych przypadkach tylko ogrzewanie wody użytkowej.

  Jeśli interesuje Cię montaż pompy ciepła w nieruchomości prywatnej w województwie mazowieckim, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania rządowej dopłaty. Chociaż powietrzna i ziemna pompa ciepła Płock, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia ziemnej pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby z Płocka i okolic, myślące o jej zakupie.

  Bez wątpienia, początkowo wydana kwota na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Rzeczypospolitej Polskiej – Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła w na terenie historycznej stolicy Mazowsza.

  Powietrzne pompy ciepła i gruntowe pompy ciepła Płock

  Pompy ciepła są projektowane obecnie na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy, które montują pompy ciepła w Płocku i okolicach. W przypadku systemów powietrznych samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej dmuchawy i pieca w domu. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do powietrznych pomp ciepła, systemy gruntowe nie wymagają cyklu odszraniania. Temperatury “pod ziemią” są znacznie bardziej stabilne niż temperatury otaczającego nas powietrza, a sama pompa ciepła znajduje się wewnątrz domu, dlatego nie pojawiają się problemy z mrozem.

  Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w Płocku i okolicach np.: Gostynin, Bielsk czy Gąbin, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii stale się zwiększa. Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła np. Buderus, Netsu. Krajowy ranking pomp ciepła jest nieustannie aktualizowany, a pytania typu – Pompy ciepła Stiebel Eltron czy Panasonic? Jaka firma montująca pompy ciepła jest najlepsza? Jaką pompę ciepła kupić? Instal Centrum czy Hydromar Płock, a może Arka pompy ciepła Płock? Jaka powietrzna pompa ciepła Płock do domu 160m2? – potrafią “rozgrzać do czerwoności” niejedno tematyczne, internetowe forum.

  Pompa ciepła - kontakt

  Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za energię, którą podgrzewasz wodę użytkową, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Płocku opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła. Pompy ciepła, co to jest? Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w bardzo przystępny sposób (cytuję): “Pompa ciepłamaszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

  Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej (choć niektóre pompy ciepła wyposażone są w funkcję chłodzenia). W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest „wypompowywane” z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.”.

  Zasada działania pompy ciepła

  Piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, drewno, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku.

  Pompy ciepła działają na innej zasadzie. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Pompa ciepła wykorzystuje zasadę fizyczną, znaną jako “efekt Joule’a-Thomsona”. Cały system opiera się na 3 głównych częściach:

  • system źródła ciepła,
  • pompa ciepła,
  • system dystrybucji.

  Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako “kopalnie” energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz (woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu), a energia cieplna przekazywana z gruntu do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła.

  Jak ogrzewa pompa ciepła?

  Dlaczego pompa ciepła może ogrzewać i chłodzić dom? Pompa ciepła w trybie chłodzenia (na tej samej zasadzie działają klimatyzatory i lodówki) wykorzystuje dodatkową energię elektryczną, aby przeciwdziałać naturalnemu przepływowi ciepła i wpompować powietrze z chłodniejszego miejsca do cieplejszego. Dom jest traktowany jako “kopalnia” ciepła, które pompa usunie z jego wnętrza, chłodząc tę ​​przestrzeń. Jeśli dom będzie wykorzystywany jako “odbiorca”, do jego wnętrza zostanie wpompowana energia cieplna (np. z gruntu) ogrzewająca pomieszczenia.

  Wypada dodać, że działanie pompy ciepła jest w pełni odwracalne, co oznacza, że ​​maszyna cieplna może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom przez cały rok. Co w praktyce oznacza, że w okresie letnim pompa ciepła działa jak klimatyzacja. Obecnie produkowane, wysokowydajne pompy ciepła osuszają również lepiej niż standardowe klimatyzatory domowe, co skutkuje mniejszym zużyciem energii i większym komfortem chłodzenia w lecie.

  Komponenty systemu pompy ciepła w domu

  Z czego składa się powietrzna pompa ciepła? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Płocku, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

  • parownik,
  • sprężarka,
  • skraplacz,
  • zawór dławiący (rozprężny),
  • czynnik chłodniczy,
  • wężownica,
  • wentylator,
  • zbiornik buforowy.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej) i pompy typu SPLIT i MONOBLOK to tak naprawdę, 2 takie same sprzęty. Jedyną różnicą jest to, że w pompach typu SPLIT jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym.

  Choć budowa pompy ciepła opiera się na zastosowaniu wielu połączonych ze sobą elementów, to wiele osób w Płocku, znając schemat ich działania podejmuje bardziej lub mniej udane próby skonstruowania pompy ciepła we własnym zakresie. Polacy słyną przecież z rozwiązań typu “zrób to sam”, a maszyny ciepła dają im ogromne pole “do popisu”. Świadczą o tym dosadnie internetowe grupy inżynierów-amatorów i zapytania typu: “jak działa parownik w pompie ciepła?, sprężarkowa pompa ciepła zasada działania.”.

  Cena pompy ciepła z montażem w Płocku

  Płock pompy ciepła, ceny? Ile kosztują pompy ciepła w historycznej stolicy Mazowsza? Ceny pomp ciepła są zazwyczaj wysokie, biorąc pod uwagę montaż, jednak koszty będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu. Warto dodać, że pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki (od 3 do 8 lat).

  Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła w Płocku, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu kosztów np. gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • koszty montażu,
  • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

  Montaż pompy ciepła Płock

  W Płocku dostępne różne rodzaje pomp ciepła o wyraźnych różnicach pod względem poziomu wytwarzanego ciepła i określonego czasu pracy. Pompy ciepła mają także bardzo przeróżne wyposażenie. Do akcesoriów dodatkowych możemy zaliczyć m.in.:

  • czujnik przepływu czynnika w dolnym i górnym źródle,
  • czujniki temperatury,
  • elektroniczny zawór rozprężny,
  • zawór 3 lub 4-drogowy,
  • presostat wysokiego lub niskiego ciśnienia,
  • manometr wysokiego i niskiego ciśnienia,
  • dotykowy panel sterowania.

  Biorąc pod uwagę te skomplikowane nazwy, z korzyścią dla domowników zatem jest, aby firma odpowiedzialna za instalację pompy w domu, umiała także wyjaśnić idealne ustawienia parametrów pracy urządzenia. Bo o ile, o ilości znajdującego się w urządzeniu czynnika chłodniczego informuje tabliczka znamionowa, to już możliwość ustawienia harmonogramu pracy cyrkulacyjnej jest bardzo ważnym tematem, który wymaga szkolenia w praktyce.

  Podczas zakładania pompy ciepła przez profesjonalną firmę, optymalny dobór elementów instalacji zwykle należy do ich kompetencji. Zawsze warto skorzystać z pomocy doświadczonego profesjonalisty, który podczas montażu bierze pod uwagę wytyczne producenta i posiada wiedzę, jak przygotować dom na instalację pompy ciepła. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że w przypadku pomp ciepła, wszelkie prace przy obiegu czynnika chłodniczego mogą wykonywać tylko specjaliści z uprawnieniami f-gazowymi. Instalacja pompy ciepła w Płocku zawsze musi być przeprowadzona przez specjalistów z tej branży, bo najważniejszym aspektem podczas montażu jest to, że musi się to odbyć bezbłędnie!

  Pompa ciepła - kontakt

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła Płock i okolice

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła Płock? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Więc, jeśli szukasz profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy pomp ciepła w Płocku, nie szukaj dalej!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Płock i okolice!

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepła są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu w Twoim domu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje nie tylko Płock i dzielnice: Podolszyce, Radziwie, Góry, Ciechomice i Pradolina Wisły i osiedla: Wyszogrodzka, Zielony Jar, ale cały powiat płocki, a w gminy: Drobin, Gąbin, Wyszogród, Słupno, Stara Biała, Staroźreby, Bielsk, Bodzanów, Brudzeń Duży, Bulkowo, Łąck, Mała Wieś, Nowy Duninów, Warszawa, Radzanowo i Słubice, to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować ekologiczne i wydajne pompy ciepła!

  Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę