Pompy ciepła Olsztyn

Pompy ciepła Olsztyn - Montaż pomp ciepła Warmińsko-mazurskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Olsztyn, choć tematem pompy ciepła Panasonic Olsztyn i wiertnica do pomp ciepła, zajmuje się niejedno, lokalne forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że gruntowe pompy ciepła oraz powietrzna pompa ciepła zyskują na popularności w całej Polsce, a nie tylko w stolicy Warmii i Mazur. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dopłatami i dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Montaż pompy ciepła Olsztyn, oferta na pompy ciepła warmińsko-mazurskie, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Olsztyn – wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, odwierty pod pompy ciepła, ogrzewanie i klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne i ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

   

   

  Pompy ciepła Olsztyn – opinie

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu w warmińsko-mazurskim i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszą perspektywę”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła w Polsce wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowią one mądrą, przyszłościową inwestycję!

  Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na comiesięcznych rachunkach za ogrzewanie, ponieważ mechanizm stojący za pompą ciepła po prostu przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, a nie go wytwarza i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to rozwiązanie, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem!

  Chociaż zdarzają się i negatywne opinie np. “podczas zakupu powietrznej pompy ciepła w Olsztynie, nikt mi nie powiedział, że ma ona obniżoną sprawność przy niskich temperaturach”, to pompy ciepła powietrze-powietrze w warmińsko-mazurskim, choć wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie zaprojektowane i zainstalowane są warte swojej ceny.

  W Olsztynie, gdzie panuje klimat umiarkowany ciepły przejściowy i zimy mogą być zarówno mroźne, jak i łagodne, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi. Ale w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj pompy stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania pomieszczeń w chłodniejszych regionach Polski. Ponadto specjalny rodzaj powietrznych pomp ciepła generuje ciepłą i zimną wodę zamiast powietrza, co pozwala na stosowanie jej z systemami ogrzewania podłogowego w trybie ogrzewania.

  Jak działa pompa ciepła?

  Pompa ciepła w Polsce to wypróbowana “zielona” technologia pozyskująca “czyste” ciepło z powietrza, wody i gruntu. Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za energię, którą podgrzewasz wodę użytkową, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Olsztynie opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła.

  Pompy ciepła, co to jest? Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w taki oto sposób (cytuję): “Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).”.

  Jak działa pompa ciepła? Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z technologii pomp ciepła, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki i klimatyzatory w wielu domach w warmińsko-mazurskim działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła. Aby mieć podstawowe pojęcia dotyczące pracy pompy, trzeba mieć na uwadze naturalne zjawisko, że ciepło zawsze przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do obszarów chłodniejszych. W Polsce zauważalne jest to zwłaszcza zimą, gdy ciepło z wnętrza nieocieplonego budynku “ucieka” na zewnątrz.

  Pompa ciepła powietrzna i gruntowa pompa ciepła Olsztyn

  Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Olsztynie, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako źródło energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz (woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu), a energia cieplna przekazywana z gruntu do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła.

  Pompy ciepła warmińsko-mazurskie

  W katalogach producentów pomp ciepła w Olsztynie i np. na Oferteo, pompy ciepła mają różne wskaźniki wydajności, co może sprawić, że zrozumienie wydajności systemu pompy ciepła będzie nieco mylące dla osoby kupującej ten sprzęt po raz pierwszy. Przeglądając online oferty krajowych i zagranicznych producentów pomp ciepła (np. Bosch Buderus, Panasonic, Heiztechnik, Stiebel-Eltron, Mitsubishi Electric, Netsu, itp.) napotykamy zwykle krótką charakterystykę pompy i m.in. takie  informacje jak:

  • model urządzenia,
  • funkcje (np. ogrzewanie, c.w.u., klimatyzacja)
  • system (np. powietrze-woda,
  • moc grzewcza w kW,
  • współczynnik COP,
  • moc elektryczna w kW,
  • maksymalna temperatura zasilania,
  • wymiary dł/szer/wys,
  • poziom hałasu, dB(A),
  • masa w kg,
  • czynnik roboczy,
  • zasilanie V/Hz.

  Pompy ciepła Olsztyn to bez wątpienia bardzo różnorodna oferta, a niektóre modele pomp ciepła są wyposażone w silniki o zmiennej lub podwójnej prędkości w wentylatorach wewnętrznych (tzw. dmuchawy), wentylatorach zewnętrznych lub nawet mają oba rodzaje. Niektóre dostępne w warmińsko-mazurskim pompy ciepła są dodatkowo wyposażone w schładzacz, który odzyskuje ciepło odpadowe z trybu chłodzenia pompy ciepła i wykorzystuje je bezpośrednio do podgrzewania wody i robi to nawet 3X wydajniej niż zwykły, elektryczny podgrzewacz wody. Wybrane modele pomp ciepła w Olsztynie, posiadają nawet czujnik do sterowania obiegiem solarnym, a w innych, w standardzie z urządzeniem oferowane są zabezpieczenia antykorozyjne, które gwarantują wydłużoną żywotność zbiornika. W Olsztynie istnieje również możliwość zakupu regulatora pokojowego współpracującego bezpośrednio z regulatorem pompy ciepła.

  Pompa ciepła Olsztyn – jak wybrać?

  Pompy ciepła Olsztyn i okolice, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że chociaż wielu właścicieli domów na Warmii i Mazurach uważa ten temat za dość trudny do zrozumienia, to ogólny poziom “dopasowania” pomp ciepła do budynków w Polsce znacznie wzrósł w ostatnich latach. Wynika to w głównej mierze ze zrozumienia tej technologii przez instalatorów i oczywiście, z rozwoju branży pompy ciepła. Grupa docelowa w Polsce również się zwiększyła i z oferty – pompy ciepła Olsztyn – konsultacje, projektowanie instalacji, sprzedaż i serwis mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi – firmy, ale także klienci indywidualni – osoby prywatne.

  Jak wybrać pompę ciepła w Olsztynie? Przy obecnej konkurencji na polskim rynku nie jest to z pewnością łatwe zadanie! Świadczą choćby o tym pytania na lokalnym, internetowym forum typu: jakiej firmy wybrać pompę ciepła? Eco Energy Olsztyn na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?, usługa montażu pompy ciepła gruntowej, czy potrzebna maszyna do odwiertów? czy ziemna pompa ciepła w Olsztynie działa? Warto jednak wiedzieć, że dobór systemu pompy ciepła powinien być zawsze dostosowany do warunków klimatu, istniejącego już systemu ogrzewania w domu oraz spełniać cele instalacji (np. oszczędności energii grzewczej lub zastąpienie istniejącego układu podgrzewania wody w określonych porach roku).

  Wybór pompy ciepła do konkretnego budynku to dość złożone zadanie. Z reguły, firmy montujące pompy ciepła w warmińsko-mazurskim, po wstępnej konsultacji, na miejsce montażu wyślą fachowców, aby “w terenie” wykonali potrzebne pomiary i zebrał inne dane. Dopiero na podstawie tej kompleksowej oceny zaproponują maszynę cieplną, która najlepiej zda egzamin w budynku, biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak np.: zapotrzebowanie na ciepło w budynku, czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu, czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia.

  Pompa ciepła - kontakt

  Montaż pomp ciepła Olsztyn

  W temacie, profesjonalny montaż pomp ciepła Olsztyn, warto zwrócić uwagę na istotną kwestię, że znalezienie dobrego instalatora pompy ciepła jest absolutnie kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Choć dla niektórych osób na Mazurach, pompy ciepła to technologia typu “dopasuj, zamontuj i zapomnij”, to podobnie jak w przypadku wszystkich systemów ogrzewania i chłodzenia, odpowiedni montaż i konserwacja jest kluczem do wydajnej pracy urządzenia. Niektórzy eksperci z tej branży z Olsztyna twierdzą, że różnica pomiędzy zużyciem energii przez poprawnie zainstalowaną pompę ciepła waha się w granicach od 10% do nawet 25%.

  Jakie odwierty do pompy ciepła w warmińsko-mazurskim? Najprościej rzecz ujmując, można powiedzieć, że różne systemy ziemnych pomp ciepła mają różne wymagania. Dla przykładu, ziemne pompy ciepła Olsztyn, ich montaż może wymagać posiadania sporego terenu wokół domu do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w ziemi, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe są zakopane głęboko pod ziemią, ale wymagają bardzo mało miejsca na podwórku, a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła warmińsko- mazurskie i branżowe pakiety usług: gruntowa pompa ciepła cena z montażem i powietrzna pompa ciepła cena z montażem, to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby z Olsztyna myślące o jej zakupie.

  Pompa ciepła – cena z montażem 

  Pompy ciepła w Polsce są uważane za dość drogie systemy, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła w domu zostanie przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki – od 3 do 8 lat. Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć “na poczekaniu” koszt pompy ciepła w Olsztynie czy w Ostródzie lub w Mrągowie, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu np. ceny gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników i są to m.in.:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • usługa montażu pompy (cena robocizny).

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła w Olsztynie ? Porównanie cen i kosztów ziemnych pomp ciepła w jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko na około 50-100 metrów w ziemię. Poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy ukryć tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji.

  Dofinansowanie pompy ciepła warmińsko-mazurskie

  Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję, jaką jest pompa ciepła, może być dla niektórych osób w Olsztynie zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w warmińsko-mazurskim.

  Na jakie dofinansowanie może liczyć osoba zamieszkująca województwo warmińsko-mazurskie? Czy jest jakaś różnica wieś czy miasto? Jakie są dopłaty do pom ciepła w Olsztynie? Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej e-stronie przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków. Co tam możemy między innymi przeczytać? “Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu!”, tak rząd zachęca właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych do wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze, gdzie poziomy dofinansowania sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł.

  Warto też pamiętać, że od  25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze” i dodatkowo został wprowadzony nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, który daje Polakom kolejną szansę na uzyskanie dotacji do montażu pomp ciepła.

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła Olsztyn i okolice 

  Nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła Olsztyn? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty – Pompa ciepła Olsztyn i okolice, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Sprawdź nasz ranking pomp ciepła.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Więc, jeśli szukasz profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy pomp ciepła w warmińsko-mazurskim, nie szukaj dalej!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Olsztyn i okolice!

  Pompa ciepła - kontakt

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepła są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób w Olsztynie dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu w Twoim domu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Gruntowe pompy ciepła Warmińsko-Mazurskie

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania to także Warmia i Mazury, a

  Olsztyn i osiedla: Dajtki, Brzeziny, Grunwaldzkie, Likusy, Generałów, Mazurskie, Kortowo, Kościuszki, Kętrzyńskiego, Kormoran, Jaroty, Gutkowo, Zatorze, Wojska Polskiego, Nad Jeziorem Długim, Pieczewo, Nagórki, Podgrodzie, Redykajny, Pojezierze, Podleśna, Śródmieście oraz Zielona Górka i gminy: Dywity, Barczewo, Purda, Stawiguda, Gietrzwałd oraz Jonkowo, to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować ekologiczne i wydajne pompy ciepła!

  Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę