Pompy ciepła Kaisai

Pompy ciepła Kaisai - Montaż pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis

Pompy ciepła Kaisai mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła Kaisai.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Kaisai – Montaż pomp ciepła – Oferta Dystrybutor OZE – Konsultacje – Sprzedaż – Serwis 

  Pompa ciepła Kaisai to energooszczędne urządzenie, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, jest w stanie pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Pompy ciepła Kaisai mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach mieszkalnych. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu i obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć systemy – domowe pompy ciepła Kasai.

  KAISAI, pompy ciepła Monoblok Arctic i innowacyjne produkty w wersji Split, z modułem hydraulicznym wyposażonym w zbiornik ciepłej wody użytkowej, zyskują na popularności w całej Polsce. Choć oferta na systemy ogrzewania powietrze-woda polskiej grupy Klima-Therm, jaki i cała branża nieustannie się zmienia, ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z ekologicznymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat: “czyste ciepło”, pompa ciepła Kaisai – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie marki Kaisai do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

  • Kaisai – pompy ciepła
  • Pompa ciepła Kaisai – monoblok i split
  • Pompa ciepła Kaisai – opinie
  • Pompy ciepła Kaisai – zalety
  • Powietrzna pompa ciepła Kaisai – cena
  • Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Kaisai

  Kaisai – pompy ciepła

  Pompy ciepła KAISAI to pompy ciepła typu powietrze-woda, które są bezpieczne w użytkowaniu, bezobsługowe oraz nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, którym marzy się energooszczędny i ekologiczny dom. Gdy próbujemy znaleźć w Internecie informacje na temat – Kasai co to za firma?, kto produkuje pompy Kaisai?, okazuje się, że Kasai to marka własna polskiej grupy Klima-Therm, która od lat jest obecna na międzynarodowym rynku. Na stronie Wikipedii możemy znaleźć wzmiankę, że (cytuję): “ Klima-Therm – to polskie przedsiębiorstwo w branży HVAC (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja). Jego oferta obejmuje klimatyzatory, kurtyny powietrzne i pompy ciepła. Działalność firmy rozpoczęła się w 1996 roku. Rok później firma Klima-Therm zaczęła współpracę z japońską marką Fujitsu w zakresie dystrybucji systemów klimatyzacji, dzięki czemu zyskała mocną pozycję na rynku produktów klimatyzacyjnych w Polsce.

  Grupa Klima-Therm dostarcza klientom systemy klimatyzacyjne, wentylacyjne i grzewcze z oferty urządzeń kilku uznanych na rynku marek. Swoje produkty i usługi ona kieruje zarówno do inwestorów instytucjonalnych, jak i konsumentów. Celem jest zapewnienie komfortowego powietrza do pracy i odpoczynku we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywa człowiek. Klima-Therm tworzy grupę kilku powiązanych kapitałowo spółek o profilu produkcyjnym i dystrybucyjnym. Grupa jako organizacja działa na terenie Polski, Skandynawii, krajów nadbałtyckich, a poza Europą – na obszarze Stanów Zjednoczonych. Wiodącymi podmiotami w jej strukturze są operujące w Polsce spółki: Klima-Therm – dystrybutor systemów klimatyzacji freonowej i wody lodowej, oraz producenci systemów wentylacyjnych i komponentów instalacji HVACR firmy: Klimor, Clima-Produkt oraz Barbor.”.

  Pompa ciepła - kontakt

  Pompa ciepła Kaisai – monoblok i split

  Pompa ciepła Kaisai to urządzenia o napędzie elektrycznym, które działa poprzez przesyłanie ciepła z jednego miejsca do drugiego, za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej czynnika chłodniczego (R290 lub R32), przez który ciepło jest pobierane ze źródła zewnętrznego (powietrza) i transportowane do obiegu grzewczego i do zbiornika z ciepłą wodą użytkową.

  Pompa ciepła Kaisai jest uważana za wysoce wydajną i “czystą” instalację grzewczą, ponieważ nie jest zależna od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli pompa ciepła Kaisai ma wskaźnik efektywności energetycznej dla trybu grzania – COP 5, to pozwala to uzyskać 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej.

  Powietrzna pompa ciepła Kaisai to wyłącznie model Arctic, ale dostępne są jego 3 warianty i są to:

  • pompa ciepła KAISAI Monoblok:  
   • Arctic (KHC) 6-16 kW,
   • (KHC) 22-30 kW,
   • R290 (KHX),
  • pompa ciepła KAISAI Split Arctic (KHA + KMK),
  • pompa ciepła KAISAI Split Arctic (KHA + KMK) z zasobnikiem c.w.u.

  Pompa ciepła Kaisai bez jednostki wewnętrznej, w której instalacja czynnika chłodniczego jest w całości wbudowana w jednostkę zewnętrzną, to MONOBLOK, podczas gdy maszyny cieplne, które posiadają niezależną jednostkę wewnętrzną, określane niekiedy jako systemy „dzielone” to pompy ciepła SPLIT. Dodatkowo, nowa seria pomp ciepła KAISAI Arctic to urządzenia z modułem hydraulicznym wyposażonym w zbiornik ciepłej wody użytkowej (w dwóch wariantach pojemności: 190 i 240 litrów). Pompa ciepła powietrze-woda Kaisai Monoblok Arctic to modele o mocy grzewczej: 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW, 16 kW i  “mocniejsza” wersja Monoblok (KHC) 22-30 kW. Pompa ciepła Kaisai Split Arctic jest dostępna w wariantach o mocy grzewczej: 6 kW, 8 kW, 10 kW, 12 kW, 14 kW i 16 kW, a moc grzałki elektrycznej wynosi 3 kW, 6 kW lub 9 kW.  

  Pompa ciepła Kaisai – opinie

  Rządowe dopłaty do pomp ciepła sprawiły, że w Polsce, systemy – pompa ciepła powietrzna i gruntowe pompy ciepła stały się nie tylko popularne, ale jest też coraz więcej ofert typu – usługa montaż pompy ciepła, do wyboru. Poruszając temat, powietrzna pompa ciepła Kaisai opinie, warto zwrócić uwagę na fakt, że w Internecie, urządzenia Kasai dostają wiele pozytywnych ocen. Przychylne komentarze właścicieli domów, sklepów, biur i lokali usługowych, gdzie zamontowano pompy ciepła Kaisai, wynikają przede wszystkim z uznania dla cichej pracy urządzenia i możliwości szybkiego osiągnięcia pożądanej temperatury otoczenia w budynku. Nie dziwi ten fakt, bo pompy ciepła KAISAI Arctic uzyskały certyfikat KEYMARK potwierdzający wysoki standard produktu i zgodność z europejskimi normami. Ale Kaisai to nie tylko 23 różne zestawy urządzeń do wyboru!

  Seria pomp ciepła Arctic pozwala na podłączenie do 6 jednostek w systemie kaskadowym i umożliwia podłączenie do 16 jednostek przez protokół MODBUS. Co w praktyce oznacza zwiększenie mocy instalacji grzewczej i pozwala na maksymalny poziom dopasowania pompy ciepła do indywidualnych potrzeb domowników. Łatwy montaż i prosta konserwacja, najwyższa klasa energetyczna A+++, wyjątkowo wysoka sprawność: COP na poziomie 5,20 oraz SCOP 5,22 , połączenie chłodnicze pomiędzy jednostką wewnętrzna i zewnętrzną wykazujące odporność na zamarzanie (KAISAI Split Arctic) i 6 trybów pracy, które łączą funkcję: grzania, chłodzenia oraz podgrzewania ciepłej wody użytkowej, to kolejne zalety pomp ciepła Kaisai. 

  Pompy ciepła Kaisai typu powietrze-woda, produkowane w postaci monobloku i w wersji split, z osobnym modułem wewnętrznym i zewnętrznym, zapewniają nie tylko szybkie i wydajne ogrzewanie i chłodzenie, ale są również wyposażone w kilka nowatorskich funkcji, które nie są dostępne u innych marek. Te propozycje to m.in.:

  • możliwość pracy pompy ciepła w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej od -25°C do +35°C w trybie grzania oraz od -5°C do +43°C w trybie chłodzenia. Z kolei podgrzewanie ciepłej wody użytkowej następuje w spektrum temperaturowym od -25°C do +43°C,
  • obsługa systemu pompy ciepła przez Wi-Fi, co pozwala na zdalne sterowanie systemem ogrzewania za pomocą aplikacji ComfortHome na tablecie lub smartfonie, co pozwala użytkownikom z łatwością monitorować i kontrolować ustawienia komfortu cieplnego w domu i na zdalne sterowanie temperaturą ciepłej wody użytkowej, przełączanie stref oraz na kontrolę zużycia energii elektrycznej z dowolnego miejsca.

  Pompy ciepła Kaisai – zalety

  Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, a układ pompy ciepła Kaisai jest typowym sprężarkowym, ziębniczym obiegiem parowym, ale ta maszyna cieplna może pracować w systemie rewersyjnym (gdzie skraplacz staje się parowaczem, a parowacz – skraplaczem). Pompa ciepła w trybie chłodzenia (na tej samej zasadzie działają klimatyzatory i lodówki) wykorzystuje dodatkową energię elektryczną, aby przeciwdziałać naturalnemu przepływowi ciepła i wpompować powietrze z chłodniejszego miejsca do cieplejszego. Aby możliwe było efektywne ogrzewanie budynku pompą ciepła należy podnieść temperaturę gazu w układzie chłodniczym. W pompie ciepła służy do tego sprężarka, gdzie podczas sprężania czynnika chłodniczego wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. 

  Na uwagę zasługuje fakt, że np. pompa ciepła Kaisai 10 kW to maszyna, gdzie zastosowana została sprężarka inwerterowa, która jest bardziej zaawansowanym typem sprężarki, który zmniejsza zużycie energii, redukuje hałas, oszczędza pieniądze oraz zapewnia lepszą kontrolę temperatury i konserwację oraz maksymalnie wydłuża żywotność urządzenia. W przeciwieństwie do zwykłych lub jednostopniowych sprężarek, sprężarka inwerterowa w pompie Kaisai ma wiele ustawień w trybie włączenia, dzięki czemu system może dokonywać drobnych korekt prędkości i wydajności ogrzewania i chłodzenia, aby utrzymać oczekiwany komfort cieplny w domu, bez dużych wahań temperatury. 

  Warto też wiedzieć, że pompa ciepła Kaisai może być połączona z panelami fotowoltaicznymi. W Polsce, układ – pompa ciepła i instalacja PV (tzn. zestaw urządzeń służący do wytworzenia prądu z energii słonecznej) stosuje się zwykle w systemie on-grid, czyli pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną. Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od krajowych dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła Kaisai) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Pompa ciepła - kontakt

  Powietrzna pompa ciepła Kaisai – cena

  Cena pompy ciepła Kaisai jest zależna od jej parametrów, co w praktyce oznacza, że im większa moc grzewcza urządzenia i większa pojemność zbiornika ciepłej wody użytkowej, im bardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie jest pompa ciepła Kaisai, tym wyższa będzie jej cena. Choć Kaisai pompy ciepła cennik 2022 jest dość zróżnicowany i w Internecie dostępna jest np. pompa ciepła KAISAI 6 kW Monoblok Arctic 6, która kosztuje około 18 000 PLN netto, a Monoblok pompa ciepła KAISAI 14 kW i 16 kW to wydatek około 30 000 PLN, ale inwestycja typu powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest zależna od wielu czynników i zwykle jest ustalana indywidualnie. Trzeba też pamiętać, że na domowe pompy ciepła Kaisai można uzyskać rządowe dofinansowanie, co z pewnością wpłynie na końcowy koszt tej inwestycji.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła Kaisai Split Arctic w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki i podgrzewacz wody użytkowej) i dlatego dość trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła Kaisai “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę instalacji. Warto jednak pamiętać, że pompy ciepła Kaisai Monoblok to prosta, zwarta konstrukcja, a jedna jednostka eliminuje konieczność “przygotowania” domu i wygospodarowania dodatkowego miejsca na rury chłodnicze, co znacznie ułatwia montaż systemu i wpływa na jego cenę.

  Koszty eksploatacji systemu pompy ciepła Kaisai (m.in. to ile prądu pobiera pompa ciepła) również są zależne od wielu czynników i są to nie tylko potrzeby mieszkańców i ich realne zapotrzebowanie na ciepło w budynku i ilość zużytej ciepłej wody użytkowej, ale i prawidłowe wykonanie całego systemu grzewczego. Montaż pompy ciepła Kaisai zawsze powinien być przeprowadzony przez specjalistów z tej branży, bo najważniejszym aspektem podczas instalacji całego systemy jest to, że musi się to odbyć bezbłędnie! Zawsze opłaca się skorzystać z pomocy doświadczonych, przeszkolonych profesjonalistów, którzy podczas montażu bierą pod uwagę wytyczne producenta.

  Firmy montujące pompy ciepła w Polsce przy obliczaniu przybliżonych kosztów instalacji (tzn. powietrzna pompa ciepła cena z montażem) zawsze biorą pod uwagę kilka czynników i są to np.: 

  • model pompy ciepła Kaisai,
  • rozmiar systemu grzewczego w budynku,
  • potrzeby domowników (grzanie, chłodzenie pomieszczeń i dostarczanie ciepłej wody użytkowej),
  • koszty montażu (cena robocizny).

  Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Kaisai

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła Kaisai w swojej nieruchomości i przerażają Cię duże koszty początkowe, to musisz wiedzieć, że korzyści z montażu pompy ciepła tej marki wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła Kaisai to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to ekologiczne rozwiązanie!

  Szukasz wskazówek, bo nie wiesz, jaka pompa ciepła Kaisai będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – pompa ciepła jak wybrać?, pompa ciepła Kaisai czy Panasonic?, czy pompa pompa kaisai 8kW może ogrzać stary dom?, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 150m2? Nie musisz samodzielnie decydować, która pompa ciepła Kaisai jest odpowiednia dla Ciebie!

  W Dystrybutor OZE jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! 

  Sprawdź, co Dystrybutor OZE może dla Ciebie zrobić i jakie nowoczesne produkty Kaisai do domu i firmy możemy Ci zaproponować!  Jeśli interesują Cię pompy ciepła przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! W Dystrybutor OZE – pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! 

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę