Pompy ciepła Lublin

Pompy ciepła Lublin- Montaż pomp ciepła Lubelskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Lublin, choć lokalne, lubelskie portale internetowe są przepełnione wieloma takimi reklamami, to warto mieć na uwadze istotny fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na odnawialne źródła energii i ekologiczny styl życia.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Montaż pomp ciepła Lublin, oferta na powietrzne i gruntowe pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Lublin – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, dofinansowanie lubelskie, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

   

   

  Pompy ciepła Lublin

  Pompa ciepła w Polsce to wypróbowana technologia pozyskująca “czyste” ciepło z powietrza, wody i gruntu. Jeśli posiadasz dom w województwie lubelskim i zastanawiasz się – jaki typ pompy ciepła jest odpowiedni dla mojego budynku? Pompy ciepła Lublin, gruntowe, powietrzne, wodne czy hybrydowe, aby móc świadomie podjąć decyzje dotyczące zakupu tej technologii, prawdopodobnie masz wiele pytań. Warto więc, bliżej przyjrzeć się kwestii “zielona” energia cieplna – powietrzna i ziemna pompa ciepła Lublin.

  Pompy ciepła, zarówno te powietrzne, jak i gruntowe są najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania domu z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla oleju opałowego, węgla i drewna. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w woj. lubelskim, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii w Lublinie czy w Lubartowie, stale się powiększa.

  W obecnych czasach, warto mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Łącząc pompy ciepła z panelami słonecznymi, można uczynić swój dom nie tylko ekologicznym, ale i samowystarczalnym! Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za energię, którą podgrzewasz wodę użytkową, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Polsce opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła.

  Pompy ciepła, co to jest? Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w bardzo przystępny, zrozumiały dla zwykłego człowieka sposób (cytuję): Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).”.

  Pompa ciepła - kontakt

  Pompy ciepła jak działają?

  Piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku.

  Pompy ciepła działają na zupełnie innej zasadzie. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. że wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Wydajność pomp ciepła w Polsce znacznie zmieniła się w ciągu ostatnich 15 lat, a przyczyniły się do tego nowe technologie sprężarek, rozmaite konstrukcje wymienników ciepła oraz ulepszony przepływ i kontrola czynnika chłodniczego.

  Jak działa pompa ciepła? Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z technologii pomp ciepła, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki i klimatyzatory w naszych domach działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła. Aby mieć podstawowe pojęcia dotyczące pracy pompy, trzeba mieć na uwadze naturalne zjawisko, że ciepło zawsze przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do obszarów chłodniejszych. W Polsce zauważalne jest to zwłaszcza zimą, gdy ciepło z wnętrza nieocieplonego budynku “ucieka” na zewnątrz.

  Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te rezerwuary, jako źródło energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz (woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu), a energia cieplna przekazywana z gruntu do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła.

  Pompa ciepła powietrzna i gruntowe pompy ciepła Lublin

  Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Lublinie, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy, które montują pompy ciepła w lubelskim. W przypadku systemów powietrznych samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej dmuchawy i pieca w domu. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do powietrznych pomp ciepła, systemy gruntowe nie wymagają cyklu odszraniania. Temperatury “pod ziemią” są znacznie bardziej stabilne niż temperatury otaczającego nas powietrza, a sama pompa ciepła znajduje się wewnątrz domu, dlatego nie pojawiają się problemy z mrozem.

  Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

  • parownik,
  • sprężarka,
  • skraplacz,
  • zawór dławiący (rozprężny),
  • czynnik chłodniczy,
  • wężownica,
  • wentylator,
  • zbiornik buforowy.

  Montaż pomp ciepła Lublin

  Zachęty rządowe przeważyły o popularności pomp ciepła w Polsce, ale właściciele domów w Lublinie i okolicach nadal mają masę pytań o montaż. Nie dziwi więc fakt, że Google pokaże nam około 229 000 wyników wyszukiwania, gdy wpiszemy frazę – “montaż pomp ciepła Lublin”. Co nam się wyświetli? Opinie o NIBE Lublin i oferta Oxywent Lublin i między innymi takie oto pytania: Jaka moc pompy ciepła do domu 140m2? Jaka pompa ciepła do domu 100 m2? Jak obliczyć jaka pompa ciepła? Ile prądu zużywa pompa ciepła kalkulator? Pompy ciepła Panasonic Lublin czy warto?

  W temacie, profesjonalny montaż pomp ciepła lubelskie, warto zwrócić uwagę na istotną kwestię, że znalezienie dobrego instalatora pompy ciepła jest absolutnie kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Choć dla niektórych osób w Lublinie, pompy ciepła to technologia typu “dopasuj, zamontuj i zapomnij”, to podobnie jak w przypadku wszystkich systemów ogrzewania i chłodzenia, odpowiedni montaż i konserwacja jest kluczem do wydajnej pracy urządzenia. Niektórzy eksperci z tej branży z Lublina twierdzą, że różnica pomiędzy zużyciem energii przez poprawnie zainstalowaną pompę ciepła waha się w granicach od 10% do nawet 25%.

  Warto też wiedzieć, że dzięki zaawansowanej technologii i rosnącemu zapotrzebowaniu, istnieją różne rodzaje pomp ciepła, a ich wydajność liczy się według skomplikowanego wzoru COP = QHP / EEL (COP współczynnik efektywności pompy, QHP ciepło oddawane przez pompę wyrażone, EE energia elektryczna pobierana przez pompę). Opłaca się również pamiętać, że wydajność pompy ciepła jest tym większa, im mniejsza jest różnica między ciepłem uzyskanym ze źródła, a przekazanym do instalacji grzewczej.

  Jakie odwierty do pompy ciepła w lubelskim? Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że różne systemy ziemnych pomp ciepła mają różne wymagania. Dla przykładu, gruntowe pompy ciepła Lublin, ich montaż może wymagać posiadania sporego terenu wokół domu do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w ziemi, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe są zakopane głęboko pod ziemią, ale wymagają bardzo mało miejsca na podwórku, a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Pompy ciepła dofinansowanie Lubelskie

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła Lublin, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie.

  Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w lubelskim.

  Na jakie dofinansowanie może liczyć osoba zamieszkująca województwo lubelskie? Czy jest jakaś różnica prowincja czy miasto – jakie są dopłaty? Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków. Co tam możemy między innymi przeczytać? “Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu!”, tak rząd zachęca właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych do wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze, gdzie poziomy dofinansowania sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł.

  Od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze” i dodatkowo został wprowadzony nowy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, który daje Polakom kolejną szansę na uzyskanie dotacji do montażu pomp ciepła. Kto może liczyć na takie dotację? NFOŚiGW informuje – “ Beneficjentami będą mogły być osoby fizyczne – właściciele bądź współwłaściciele jednorodzinnych domów, ale – tutaj ważne zastrzeżenie – jedynie nowych.”.

  Lubelskie – pompy ciepła opinie

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu w lubelskim i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszy obraz”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowią one mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na rachunkach za ogrzewanie, ponieważ mechanizm stojący za pompą ciepła po prostu przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, a nie go wytwarza i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to rozwiązanie, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem!

  Gruntowe pompy ciepła lubelskie

  Chociaż zdarzają się i negatywne opinie, jak np. “podczas zakupu powietrznej pompy ciepła, nikt mi nie powiedział, że ma ona obniżoną sprawność przy niskich temperaturach”, to pompy ciepła powietrze-powietrze w Lublinie, choć wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie zaprojektowane i zainstalowane są warte swojej ceny. W Polsce, gdzie panuje klimat umiarkowany najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi. Ale w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj pompy stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania pomieszczeń w chłodniejszych regionach kraju. Ponadto specjalny rodzaj powietrznych pomp ciepła generuje ciepłą i zimną wodę zamiast powietrza, co pozwala na stosowanie jej z systemami ogrzewania podłogowego w trybie ogrzewania.

  Wypada dodać, że kwestia, czy geotermalna, ziemna pompa ciepła jest odpowiednia dla konkretnego domu w lubelskim, będzie zależeć w głównej mierze od wielkości działki, podłoża i ukształtowania terenu wokół domu. Oczywiście, na świecie, gruntowe lub wodne pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu systemów zadowolenie klientów jest bardzo wysokie. Oczywiście, realne oszczędności w domowym budżecie będą zależeć od wielu czynników, ale obecnie, w Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które umożliwiają szybkie oszacowanie, jakich oszczędności energii można oczekiwać w przypadku konkretnego zastosowania.

  Pompy ciepła – cena

  Pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie systemy, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki (od 3 do 8 lat). Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć “na poczekaniu” koszt pompy ciepła w Lublinie czy w Kazimierzu Dolnym, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu np. ceny gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników i są to m.in.:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • koszty montażu.

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? Porównanie cen i kosztów ziemnych pomp ciepła w lubelskim jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko na około 50-100 metrów w ziemię. Poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy ukryć tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji.

  Pompa ciepła - kontakt

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła Lublin i okolice 

  Nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać, jaka będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła lubelskie? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Więc, jeśli szukasz profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy pomp ciepła w lubelskim, nie szukaj dalej!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Lublin i okolice!

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu! W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Sprawdź również: ranking pomp ciepła

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w województwie lubelskim, a Lublin, Biała Podlaska, Świdnik, Biłgoraj, Chełm, Dęblin, Hrubieszów, Kraśnik, Łuków, Włodawa, Puławy, Zamość i pompy ciepła Lubartów czy Tomaszów Lubelski, to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować pompy ciepła!

  Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę