Pompy ciepła Samsung

Pompy ciepła Samsung - Montaż pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis

Pompy ciepła Samsung mogą być perfekcyjnym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła Samsung!

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Samsung – Montaż pomp ciepła – Oferta Dystrybutor OZE – Konsultacje – Sprzedaż – Serwis 

  Pompy ciepła Samsung, to energooszczędne urządzenie może być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i klimatyzacji domu i obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system – pompa ciepła Samsung.

  Samsung pompy ciepła monoblok z serii EHS i innowacyjne produkty w wersji split zyskują na popularności w całej Polsce. Choć oferta na systemy ogrzewania powietrze-woda marki Samsung, jaki i cała branża nieustannie się zmienia, ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z ekologicznymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat: “zielona” energia, “czyste ciepło”, pompy ciepła Samsung – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne i ekologiczne technologie marki Samsung do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

  • Samsung pompy ciepła
  • Pompa ciepła Samsung – monoblok i split
  • Pompy ciepła Samsung EHS – opinie
  • Powietrzna pompa ciepła Samsung – cena
  • Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Samsung

  Samsung pompy ciepła

  Samsung rozpoczął swoją działalność jako firma handlowa w Korei Południowej w 1938 roku i z biegiem lat, szybko rozszerzył zakres działania o inne branże. Pod koniec lat 60-tych, Samsung był zaangażowany prawie we wszystko: od ubezpieczeń, przez przetwórstwo żywności, po elektronikę. Dziś ta międzynarodowa firma jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń elektronicznych. Choć w Polsce, Samsung jest bardziej znany ze swojej wysokiej jakości elektroniki użytkowej, ale wśród produkowanych przez firmę Samsung urządzeń znajdują się także technologie dla branży HVAC (z ang. ogrzewanie, wentylacja i klimatyzacja) – pompy ciepła.

  Samsung w Polsce nie ma tak silnej tożsamości marki w branży HVAC, jak inni znani producenci pomp ciepła. Ale w linii systemów pomp ciepła: EHS Split, EHS Mono, EHS TDM Plus, firma Samsung wykorzystała umiejętności swoich specjalistów od elektroniki, do zbudowania niezawodnych, wydajnych i energooszczędnych systemów ogrzewania i chłodzenia. Popularna pompa ciepła Samsung 9KW EHS SPLIT i nowa pompa EHS Mono HT Quiet (tzw. pompa ciepła Samsung wysokotemperaturowa) to zawsze: najwyższa klasa energetyczna A+++, niezawodna praca urządzenia przy temperaturze -25°C panującej na dworze, współpraca z fotowoltaiką w standardzie, Samsung gwarancja online, a to wszystko sprawia, że ten system pozwala dostosować precyzyjne ustawienia komfortu cieplnego w pomieszczeniach, jednocześnie oszczędzając energię i pieniądze.

  Pompa ciepła Samsung – monoblok i split

  Samsung EHS to powietrzne pomp ciepła do ogrzewania i zaopatrywania budynków w ciepłą wodę, a także chłodzenia przez klimatyzację dzięki unikalnej technologii Wind Free. Pompy ciepła Samsung to urządzenia o napędzie elektrycznym, które działają poprzez przesyłanie ciepła z jednego miejsca do drugiego, za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródła zewnętrznego (powietrza) i transportowane do obiegu grzewczego i do zbiornika z ciepłą wodą użytkową. Pompy ciepła Samsung bez jednostki wewnętrznej nazywane są „monoblokami”, podczas gdy te z jednostką wewnętrzną określane są jako systemy „dzielone” – pompy ciepła typu split.  

  Samsung EHS pompy ciepła dostępne w Polsce wyglądają jak klimatyzatory, ale wyróżnia je m.in. sprężarka inwerterowa. Jest to bardziej zaawansowany typ sprężarki, który zmniejsza zużycie energii, redukuje hałas, oszczędza pieniądze oraz zapewnia lepszą kontrolę temperatury i konserwację. W przeciwieństwie do zwykłych lub jednostopniowych sprężarek, sprężarka inwerterowa ma wiele ustawień w trybie włączenia, dzięki czemu system może dokonywać drobnych korekt prędkości i wydajności ogrzewania i chłodzenia, aby utrzymać idealną temperaturę w pomieszczeniu, bez dużych wahań. 

  Pompy ciepła Samsung to katalog produktów, który zawiera maszyny cieplne typu:

  • EHS Mono – ta pompa ciepła Samsung EHS Mono oferuje moc grzewczą na poziomie: 5 kW, 9 kW, 12 kW, 14kW lub 16kW. Pompa ciepła EHS Mono jest aż o 40% mniejsza i lżejsza niż inne produkty dostępne na polskim rynku, dzięki czemu montaż pompy ciepła jest prosty i szybki i pozwala zaoszczędzić miejsce na instalację. Dodatkowo, wspomniana technologia sprężarek inwerterowych sprawia, że wydajność urządzeń Samsung jest płynnie modulowana, w zależności od zapotrzebowania. Pompa ciepła Samsung EHS zapewnia 90% nominalnej mocy grzewczej przy temperaturze -10°C, a także sprawne odszranianie nawet przy -25°C panujących na zewnątrz, na dworze. Co więcej, model EHS Mono można podłączyć bez przeszkód do urządzeń innych producentów (np. do zbiornika z ciepłą wodą użytkową).
  • EHS Split – te pompy ciepła Samsung EHS Split są do wyboru w trzech mocach grzewczych: 12 kW, 14 kW lub 16 kW, a każda z nich, dodatkowo w dwóch wersjach: 1 PH lub 3 PH. Pompa EHS Split może współpracować z ogrzewaniem podłogowym i centralnym ogrzewaniem w domu oraz z podgrzewaczem c.w.u. i z innymi źródłami ciepła (np. instalacja fotowoltaiczna). Urządzenie Samsung pracuje cicho, a dla wygody użytkowników jest wyposażone w dodatkową funkcję “wydmuchiwania” śniegu, by zapewnić niezawodność działania sprzętu podczas opadów śniegu zimą. 
  • EHS TDM Plus – ta pompa ciepła Samsung dostępna jest wyłącznie w wersji o mocy 16 kW, ale do wyboru jest: 1 PH i 3 PH. Pompa EHS TDM grzeje i chłodzi wodę i powietrze dla potrzeb domowników, wykorzystując w tym celu jedną jednostkę zewnętrzną. To urządzenie Samsung stanowi zintegrowany i oszczędny system grzania i chłodzenia, bo inteligentna funkcja sterowania, w automatyczny sposób zmienia tryby systemu dystrybucji ciepła – powietrze-powietrze i powietrze-woda, aby zapewnić zarówno stabilną temperaturę w pomieszczeniach, jak i ciepłą wodę nie tylko w grzejnikach i w ogrzewaniu podłogowym, ale i w kranach, dla potrzeb domowników.

  Pompa ciepła - kontakt

  Pompy ciepła Samsung EHS – opinie

  Rządowe dopłaty do pomp ciepła sprawiły, że w Polsce, systemy – pompa ciepła powietrzna i gruntowe pompy ciepła stały się nie tylko popularne, ale jest też coraz więcej ofert typu – usługa montaż pompy ciepła, do wyboru. Poruszając temat, powietrzne pompy ciepła Samsung opinie, warto zwrócić uwagę na fakt, że w internetowym świecie, w którym jak “okiem sięgnąć”, pojawiają się negatywne opinie i niepochlebne recenzje online, pompy ciepła Samsung EHS dostają wiele pozytywnych ocen. Przychylne komentarze wynikają przede wszystkim z uznania dla solidnego wykonania maszyn cieplnych od tego producenta i z łatwego serwisowania sprzętu, bo do produkcji pomp ciepła Samsung użyte zostały trwałe komponenty, wyłącznie od renomowanych producentów. 

  Powietrzne pompy ciepła Samsung typu powietrze-woda, produkowane w postaci monobloku i w wersji split, z osobnym modułem wewnętrznym i zewnętrznym, zapewniają nie tylko szybkie i wydajne ogrzewanie i chłodzenie, ale są również wyposażone w kilka nowatorskich funkcji, które nie są dostępne u innych marek. Jest to np. możliwość kontroli urządzenia przez Wi-Fi, co w praktyce pozwala na zdalne sterowanie systemem ogrzewania za pomocą aplikacji SmartThings na tablecie lub na smartfonie. SmartThings umożliwia praktyczne połączenie urządzeń Samsung w jedną domową sieć, co pozwala użytkownikom z łatwością monitorować i kontrolować ustawienia komfortu cieplnego w domu, z dowolnego miejsca.

  Pompa ciepła Samsung jest uważana za wysoce wydajną i “czystą” instalację grzewczą, ponieważ nie jest zależna od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli pompa ciepła EHS Samsung ma wskaźnik efektywności energetycznej dla trybu grzania – COP 5, to pozwala to uzyskać 5 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. 

  Warto też wiedzieć, że pompa ciepła Samsung ma pozytywne opinie również ze względu na fakt, że może ona być połączona z panelami fotowoltaicznymi. W Polsce, układ – pompa ciepła i instalacja PV (tzn. zestaw urządzeń służący do wytworzenia prądu z energii słonecznej) stosuje się zwykle w systemie on-grid, czyli pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną. Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od krajowych dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła Samsung) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Powietrzna pompa ciepła Samsung – cena

  Cena pompy ciepła Samsung jest zależna od jej parametrów, co w praktyce oznacza, że im większa moc grzewcza urządzenia, im bardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie jest pompa ciepła Samsung, tym wyższa będzie jej cena. Choć Samsung pompy ciepła cennik 2022 jest dość zróżnicowany i w Internecie dostępna jest np. pompa ciepła Samsung 12kW EHS Mono model 1 fazowy za około 20 000 PLN i pompa ciepła Samsung 8kW EHS Mono za 17 500 PLN, to inwestycja typu pompa ciepła, cena z montażem jest zależna od wielu czynników i zwykle jest ustalana indywidualnie. Ale do instalacji pompy ciepła Samsung można uzyskać rządowe dofinansowanie, co z pewnością może wpłynąć na końcowy koszt inwestycji.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła Samsung w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej) i dlatego dość trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła Samsung “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę instalacji. Warto jednak pamiętać, że pompy ciepła Samsung EHS MONO to prosta, zwarta konstrukcja, a jedna jednostka zewnętrzna eliminuje konieczność “przygotowania” domu i wygospodarowania dodatkowego miejsca na rury chłodnicze, co znacznie ułatwia montaż systemu i wpływa na jego cenę.

  Firmy montujące pompy ciepła w Polsce przy obliczaniu przybliżonych kosztów instalacji (tzn. powietrzna pompa ciepła cena z montażem) zawsze biorą pod uwagę kilka czynników i są to np.: 

  • model pompy ciepła Samsung,
  • rozmiar systemu grzewczego w budynku,
  • potrzeby domowników (grzanie, chłodzenie pomieszczeń i dostarczanie ciepłej wody użytkowej),
  • koszty montażu (cena robocizny).

  Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Samsung

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła Samsung w swojej nieruchomości i przerażają Cię duże koszty początkowe, to musisz wiedzieć, że korzyści z montażu pompy ciepła tej marki wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła Samsung to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to ekologiczne rozwiązanie!

  Szukasz wskazówek, bo nie wiesz, jaka pompa ciepła Samsung będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – Samsung pompa ciepła jak wybrać?, czy pompa ciepła Samsung 6 kW może ogrzać stary dom?, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200m2? Nie musisz samodzielnie decydować, która pompa ciepła Samsung jest odpowiednia dla Ciebie!

  W Dystrybutor OZE jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! 

  Sprawdź, co Dystrybutor OZE może dla Ciebie zrobić i jakie nowoczesne produkty Samsung do domu i firmy możemy Ci zaproponować!  Jeśli interesują Cię pompy ciepła tego renomowanego producenta przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! W Dystrybutor OZE – pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! 

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę