Pompy ciepła Łomża

Pompy ciepła Łomża - Montaż pomp ciepła Podlaskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Łomża, choć tym tematem zajmuje się niejedno podlaskie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompy ciepła Łomża – Doradztwo – Wycena – Sprzedaż – Serwis pomp ciepła – Montaż pomp ciepła Łomża i okolice – Oferta 2022 – Dystrybutor OZE 

  Pompa ciepła Łomża, choć podlaskie witryny internetowe są przepełnione wieloma takimi reklamami, to warto mieć na uwadze fakt, że gruntowe pompy ciepła i pompa ciepła powietrze już od wielu lat zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nie wywołuje zdziwienia, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii. Urząd Gminy Łomża również utworzył Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu „Czyste Powietrze” i namawia mieszkańców regionu do skorzystania z dopłaty na zakup pompy ciepła.

  Gruntowe pompy ciepła Łomża i oferta na powietrzne pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Łomża i okolice, usługa montażu pompy ciepła, powietrzna pompa ciepła cena z montażem, klimatyzacja z pompy ciepła, odwierty pod pompę ciepła, serwis, jaka pompa ciepła jest najlepsza, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne i niedrogie technologie do ogrzania Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

   

   

  Pompa ciepła Łomża – opinie

  Pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w Łomży i okolicach, zarówno w nowych nieruchomościach, jak i w przypadku modernizacji systemów ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej, w istniejących już budynkach. Pompy ciepła stanowią również bardzo ciekawą opcję przy wymianie klimatyzacji w domu, ponieważ koszty zmiany systemu chłodzącego na pompę ciepła jest zwykle dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Kanadzie i w Szwecji, już od wielu lat pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, która zapewnia całoroczny komfort cieplny w budynkach, zimą poprzez ogrzewanie, latem poprzez chłodzenie, a niekiedy główną funkcją pompy ciepła jest tylko ogrzewanie ciepłej wody dla potrzeb domowników.

  Powietrzne pompy ciepła, jak i gruntowe, z racji tego, że Łomża znajduje się w strefie klimatu umiarkowanego ciepłego przejściowego, bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem dla tych rodzin, które podczas ogrzewania własnego domu, nie chcą korzystać z sieci elektrycznej czy gazowej i poszukują alternatywy dla: węgla, drewna, pelletu, ekogroszku i oleju opałowego. Racjonalny wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie i modernizacji domu w Łomży, a że “zielona” energia jest teraz w “modzie”, to grupa nabywców ekologicznych technologii stale się powiększa i pompy ciepła są montowane także w wielu budynkach komercyjnych na Podlasiu.

  Pompy ciepła są uważane za wysoce wydajne i “czyste” instalacje grzewcze, ponieważ nie są zależne od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli COP pompy wynosi 4, to aby uzyskać 4 kW ciepła, maszyna zużyje 1 kW energii elektrycznej. Pompa ciepła wykorzystuje zasadę fizyczną – “efekt Joule’a-Thomsona”. Cały system pompy ciepła, którego podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej opiera się na 3 głównych częściach:

  • system źródła ciepła,
  • pompa ciepła,
  • system dystrybucji.

  Pompa ciepła - kontakt

  System pompy ciepła Łomża i okolice

  Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Łomży i okolicach, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, bo powietrzne pompy ciepła typu powietrze-woda, która pobierają ciepło z biosfery, mogą być zamontowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ze względu na konstrukcję można wyróżnić jednostki typu MONOBLOK, gdzie wszystkie elementy urządzenia znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku oraz pompy ciepła typu SPLIT, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.

  Gruntowy system pomp ciepła Łomża, który wykorzystują energię cieplną zmagazynowaną w ziemi, składa się z 3 głównych elementów: systemu źródła ciepła, samej pompy ciepła oraz powietrznego lub wodnego systemu dystrybucji, który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku. W gruntowej pompie ciepła, energia cieplna jest pobierana jest za pomocą poziomych kolektorów lub pionowych wymienników ciepła. Należy jeszcze dodać, że każda instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacz wody użytkowej).

  Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

  • parownik,
  • sprężarka,
  • wężownica,
  • wentylator,
  • zbiornik buforowy,
  • skraplacz,
  • zawór dławiący (rozprężny),
  • czynnik chłodniczy.

  Producenci pomp ciepła oferują wiele modeli urządzeń, które posiadają nawet czujnik do sterowania obiegiem solarnym, a w innych, w standardzie oferowane są zabezpieczenia antykorozyjne, które gwarantują wydłużoną żywotność zbiornika na c.w.u.. W Łomży dostępnych jest wiele różnych typów pomp ciepła, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie “przekazu” ciepła ze źródła energii cieplnej.

  Jak dobrać pompę ciepła?

  Aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do konkretnego budynku, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń i ciepłą wodą użytkową. Podczas wyboru pompy ciepła zalecane jest zatrudnienie specjalistów ds. ogrzewania pompami ciepła w celu wykonania wymaganych obliczeń. Wybór pompy ciepła to złożony proces, ale należy dodać, że renomowane firmy instalujące pompy ciepła w Łomży oferują bezpłatny audyt energetyczny budynku i zawsze biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak np.:

  • nasłonecznienie i izolacja cieplna budynku,
  • szczelność powietrzna całego obiektu,
  • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
  • rodzaj i wydajność posiadanych elementów centralnego ogrzewania (kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
  • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu,
  • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia.

  Warto wiedzieć, że pompa ciepła nie musi być jedynym źródłem ciepła w domu. Choć dodatkowe źródła ciepła są często pomijane przy omawianiu pomp ciepła i konsultacji przed zakupem, to system pompy ciepła może być “wspomagany” przez dodatkowe urządzenia, takie jak np: kolektory słoneczne. W obecnych czasach, warto mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Łącząc pompy ciepła z panelami słonecznymi, można uczynić swój dom w Łomży nie tylko ekologicznym, ale i samowystarczalnym!

  Montaż pomp ciepła Łomża

  Podczas zakładania pompy ciepła przez profesjonalną firmę, optymalny dobór elementów instalacji zwykle należy do ich kompetencji. Decydując się na zakup pompy ciepła, zawsze opłaca się wybrać doświadczonych profesjonalistów, którzy podczas montażu biorą pod uwagę wytyczne producenta i posiadają wiedzę, jak przygotować dom na instalację pompy ciepła. Należy też mieć na uwadze fakt, że w przypadku pomp ciepła, wszelkie prace przy obiegu czynnika chłodniczego mogą wykonywać tylko specjaliści z uprawnieniami f-gazowymi, dzięki którym mogą oni przeprowadzać takie czynności jak: kontrola szczelności, instalacja, konserwacja, serwisowania i naprawa pomp ciepła.

  Montaż pompy ciepła, cena robocizny w Łomży (odwiert pod pompę ciepła cena) jest zazwyczaj dość wysoka, jednak koszty te będą się różnić w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Ale warto wiedzieć, że systemy gruntowe mają inne “wymagania”. Pompa powietrze-woda to kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją bardzo łatwą w montażu, ale gruntowe pompy ciepła to konieczność posiadania dość sporego terenu wokół domu do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w podłożu, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe, choć wymagają mało miejsca na podwórku, to są umieszczane głęboko pod ziemią (nawet 100 m), a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Pionowy układ z zamkniętą pętlą jest odpowiednim wyborem dla większości domów jednorodzinnych znajdujących się w najmniejszej z czterech łomżyńskich dzielnic – dzielnicy Kraska, gdzie działki budowlane są małe, a najpopularniejszą konstrukcją poziomego wymiennika ciepła są 2 rury umieszczone obok siebie w tym samym wykopie. Na terenie miasta Łomży, tam gdzie przestrzeń jest dość ograniczona, a dostęp sprowadza się do jednego punktu wejścia, stosuje się nawet odwierty pod kątem i systemy ukośne. Z kolei, układ poziomy jest bardziej powszechny na obszarach wiejskich (np. Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna) gdzie nieruchomości gruntowe są większe. W temacie pompa ciepła z odwiertami w Łomży, niezwykle ważne jest to, aby gruntowy wymiennik ciepła był dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła, tzn. powinien być 2 lub 3 razy większy od powierzchni ogrzewanej. Należy bowiem pamiętać, że systemy ziemnych pomp ciepła, które nie są zrównoważone i nie są w stanie uzupełnić energii pobieranej z “pola odwiertu”, będą z czasem coraz gorzej pracować.

  Pompy ciepła podlaskie – ceny

  Pompy ciepła na Podlasiu są uważane za drogie sprzęty, ale ich cena ma się przecież “zwrócić” w przyszłości. Jeśli instalacja pompy ciepła  została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki i trwa od 3 do 8 lat. Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła w Łomży, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonej ceny pompy ciepła z dość dużym marginesem błędu.

  W Łomży i okolicach, przy obliczaniu kosztów pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników i są to m.in.:

  • rodzaj i wydajność pompy ciepła,
  • koszt zakupu całego systemu,
  • koszty montażu (cena robocizny),
  • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła w Łomży? Porównanie cen pomp ciepła i kosztów montażu na osiedlach domków jednorodzinnych, takich jak np.: Łomżyca, Nowa Łomżyca, Maria, Narew, Staszica, Słoneczne, Parkowe czy Skowronki jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata za cały system jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko w ziemię. Choć poziome wymienniki ciepła wystarczy “ukryć” tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji, to montaż gruntowej pompy ciepła na dawno zagospodarowanej działce na terenie miasta często jest bardzo kłopotliwy, a nawet niemożliwy.

  Łomża – jakie są dopłaty do pomp ciepła?

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła Łomża, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe.

  Gdzie złożyć wniosek w ramach programu „Czyste Powietrze” w Łomży? Urząd Gminy w Łomży przy ul. Marii Skłodowskiej Curie 1A i Urząd Miejski w Łomży (plac Stary Rynek 14) to wiarygodne źródła informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w regionie i komu należy się dofinansowanie do pompy ciepła. W tych urzędach mieszkańcy mogą otrzymać niezbędne informacje o tym, gdzie złożyć wniosek na “Czyste Powietrze” w Łomży na wymianę „kopciucha”.

  Warto też pamiętać, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków i od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach – program pod nazwą „Moje Ciepło”.

  Oferta pompy ciepła Łomża – dobór, wycena, montaż, serwis – Dystrybutor OZE 

  Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości w województwie podlaskim, którzy poszukują informacji na temat – kto instaluje pompy ciepła w Łomży i okolicach, bo rozważasz zakup pompy ciepła do swojego domu lub firmy, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne produkty możemy Ci zaproponować!

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  Pompa ciepła - kontakt

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia, zawsze w konkurencyjnej cenie! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompy ciepła Łomża i okolice – Montaż pomp ciepła podlaskie!

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Interesuje Cię koszt pompy ciepła do domu 100m2? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli szukasz solidnego wykonawcy pomp ciepła w Łomży – nie szukaj dalej!

  Dystrybutor OZE – Oferta 2022 – Usługa montażu pompy ciepła Łomża i okolice 

  Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, samowystarczalny i komfortowy, czy chcesz obniżyć rachunki za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę w budynku firmowym – możemy Ci pomóc! Dystrybutor OZE to firma oferująca usługi w zakresie ekologicznych rozwiązań zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm na terenie Łomży i okolic. Zawsze dostarczamy rozwiązania grzewcze i chłodnicze dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Klientów!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię krok po kroku, przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  W Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami, dzięki czemu zawsze możemy zaoferować Ci nowoczesne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, które pomogą utrzymać Ci komfort cieplny w Twojej przestrzeni i obniżyć Twoje rachunki za energię. Dzięki naszym kompleksowym usługom możesz wspomóc środowisko, zaoszczędzić swój cenny czas oraz od razu zacząć czerpać korzyści finansowe jakie niosą ekologiczne rozwiązania!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w Polsce, a Łomża, północno-wschodnie Mazowsze i powiat Łomżyński i gminy: Jedwabne, Nowogród, Miastkowo, Piątnica, Przytuły, Śniadowo, Wizna, Zbójna oraz miasta: Kolno, Pisz, Grajewo, Zambrów, Ostrów Mazowiecka i Ostrołęka, to nie jedyne tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować wydajne pompy ciepła od najlepszych producentów!

  Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić i jakie pompy ciepła jesteśmy w stanie Ci zaproponować!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę