Serwis

Regularne przeglądy Twojej Instalacji PV

Gwarancja maksymalnych zysków na długie lata!

Regularne przeglądy

Zarówno system montażowy, jak i panele fotowoltaiczne oraz falownik (inwerter) wchodzące w skład Państwa Instalacji PV pochodzą z legalnej, polskiej dystrybucji, od autoryzowanego sprzedawcy. Z tego też względu poszczególne elementy systemu zostały objęte gwarancją producenta.

System fotowoltaiczny to system połączonych urządzeń elektrycznych, a to oznacza, że dla jego wydajnej, stabilnej i bezpiecznej pracy warto rozważyć coroczny serwis naszej Instalacji PV. Poszczególne elementy systemu wymagają regularnych przeglądów i serwisowania, aby mogli Państwo cieszyć się z jego działania przez długie lata i korzystać z gwarancji producentów poszczególnych podzespołów instalacji.

 

W niektórych przypadkach gwarancja na podzespoły może wygasnąć w przypadku braku regularnych przeglądów przez uprawnionego, certyfikowanego Serwisanta.

Takie przeglądy muszą być wykonywane regularnie, w zakresie przewidzianym przez danego producenta, a potwierdzeniem jest protokół z dokonanego przeglądu, wraz danymi uprawnionego Serwisanta.

Usługa serwisowa

Budowa instalacji PV to inwestycja na wiele lat, dlatego Dystrybutor OZE w swojej ofercie posiada okresowe przeglądy techniczne, które pozwolą w pełni wykorzystywać potencjał instalacji.

Audyt instalacji PV

Zainstalowałeś już Instalację PV, ale masz wątpliwości co do jej działania?  Jeśli chcesz, profesjonalna ekipa serwisowa Dystrybutor OZE przeprowadzi audyt Twojego systemu, w tym sprawdzenia wszystkich podzespołów, połączeń, faktycznego stanu.

Bezpieczeństwo

Gwarantujemy Państwu profesjonalny przegląd Instalacji fotowoltaicznej przez uprawnionych, certyfikowanych Serwisantów zakończony protokołem i zaleceniami w odniesieniu do dalszego użytkowania.

W trosce o dobro i bezpieczeństwo klientów, Dystrybutor OZE posiada specjalną propozycję corocznych przeglądów technicznych Instalacji PV (Serwis fotowoltaiczny), które obejmują m.in.:

  • przegląd systemu montażowego obejmujący wizualną ocenę konstrukcji, sprawdzenie poprawności montażu systemu (dokręcenie śrub zgodnie z zaleceniami producenta), czystość konstrukcji (usunięcie piasku, liści, glonów, roślin, odchodów ptaków, wszystkie zanieczyszczenia, które mogą powodować gromadzenia się wody), odbarwienia, korozja, uszkodzenia mocowań, poluzowanie konstrukcji.
  • diagnostyka falownika (inwertera), stan urządzenia, błędy, odczyty komunikatów.
  • diagnostyka paneli fotowoltaicznych obejmująca stan modułów PV, sprawdzenie możliwych uszkodzeń mechanicznych modułów, kontrolę czystości.
  • oględziny systemu PV obejmujące kontrolę po stronie AC/DC (kontrola połączeń DC, kontrola ogranicznika DC, kontrola ogranicznika przepięć AC, kontrola połączeń AC, kontrola oznakowania i identyfikacji DC i AC, testy ciągłości uziemienia i połączeń wyrównawczych), testy prądowe i napięciowe systemu PV, pomiary strony DC, pomiary strony AC, pomiary uziemienia, kontrola stanów przewodów AC/DC (uszkodzenia izolacji itp.).
  • zalecenia dla użytkownika
  • mycie paneli fotowoltaicznych (PAKIET PREMIUM) – usunięcie nawarstwiającego się osadu – pyłu ze smogu, kurzu, ptasich odchodów, które mogą wraz z opadającym liśćmi stworzyć warstwę powodującą znaczny spadek mocy naszej instalacji.

W przypadku wykrycia jakichkolwiek uszkodzeń, wad i usterek poszczególnych podzespołów Systemu PV, kwalifikujących się do usługi gwarancyjnej, Dystrybutor OZE pomoże w przeprowadzeniu całej procedury.

Pakiet standard

1000 zł netto rocznie

Zakres pakietu STANDARD zawiera przegląd systemu montażowego, diagnostykę paneli fotowoltaicznych, diagnostykę inwertera, oględziny systemu PV oraz zalecenia dla użytkownika.

Pakiet PREMIUM

2000 zł netto rocznie

Pakiet PREMIUM został dodatkowo wzbogacony o usługę corocznego mycia paneli fotowoltaicznych, dzięki której zachowacie Państwo pełną moc modułów PV oraz estetykę instalacji.

Umowa zawierana jest z Klientem na minimum 36 miesiące, w których Dystrybutor OZE zobowiązuje się do trzech, corocznych przeglądów Państwa instalacji, podbicia kart gwarancyjnych przez uprawnionych Serwisantów oraz każdorazowo do sporządzenia dla Państwa protokołu serwisowego potwierdzającego inspekcję, uwagi i zalecenia dla użytkownika Instalacji.

Każdy z pakietów obejmuje dodatkowo dojazd do klienta.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys

Sprawdź naszą ofertę

Umów się na bezpłatną wycenę
Umów się na bezpłatną wycenę