Pompy ciepła Netsu

Pompy ciepła NETSU - Montaż pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis

Pompy ciepła NETSU mogą być perfekcyjnym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła NETSU!

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompy ciepła NETSU mogą być perfekcyjnym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła NETSU!

  Powietrzne pompy ciepła NETSU, serie produktów: Uruz Monoblok i Fehu Split, zyskują na popularności w całej Polsce. My, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z polskimi, ekologicznymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat: “czyste ciepło”, pompy ciepła NETSU – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie marki NETSU do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

  • Pompa ciepła NETSU
  • NETSU co to za firma?
  • Jak działa pompa ciepła NETSU?
  • Dlaczego pompa ciepła Netsu może ogrzewać i chłodzić dom?
  • NETSU pompy ciepła – opinie
  • Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła NETSU?
  • Ile kosztuje pompa ciepła NETSU?
  • Montaż pompy ciepła NETSU – Oferta Dystrybutor OZE

  Pompa ciepła NETSU

  Pompy ciepła, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Warto już na początku skierować uwagę na takt, że chociaż wielu właścicieli domów uważa ten temat za dość trudny do zrozumienia, to ogólny poziom “dopasowania” pomp ciepła do budynków w Polsce znacznie wzrósł w ostatnich latach. Wynika to w głównej mierze ze zrozumienia tej technologii przez instalatorów i oczywiście z rozwoju branży pompy ciepła. Grupa docelowa w Polsce również się zwiększyła i obecnie, z oferty – pompy ciepła: konsultacje, projektowanie instalacji, sprzedaż, montaż i serwis mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi – firmy, ale także klienci indywidualni – osoby prywatne. 

  Należy też zauważyć, że producenci pomp ciepła w Polsce oferują różnorodne ekologiczne technologie i rozmaite funkcje, jak np. klimatyzacja z pomp ciepła, ale dla wielu firm, głównym celem jest nie tylko zarobek, ale także promowanie ekologicznych rozwiązań w zakresie energii odnawialnej, poprzez idealne dopasowanie sprzętu do ogrzania domu i wody i ułatwienie ludziom codziennego życia. 

  Tak właśnie jest w przypadku NETSU, bo jest to firma, która od początku swojej działalności stawia na: rzetelny audyt przed montażem pompy ciepła, jakość obsługi, bezpieczeństwo użytkowania i profesjonalne szkolenia skierowane do instalatorów pomp ciepła oraz edukuje online w wielu kwestiach np.: w jaki sposób dobrać moc pompy ciepła do domu (kalkulator, tabele pomocowe), charakterystyka i zastosowanie pomp ciepła. Widać, że te praktyki doceniono nie tylko w Polsce, bo założona w 2020 roku spółka NETSU, choć na początku, działała głównie na południu Polski, to już w 2022 jest znana w Europie.

  NETSU co to za firma?

  NETSU to polski producent i importer ekologicznych pomp powietrze-woda oferowanych w dwóch typach: Monoblok i Split. Spółka celowa NETSU S.A. należy do grupy kapitałowej BERG HOLDING, a urządzenia i części zamienne do pomp ciepła NETSU, według zawartych porozumień, dostarcza Klima-Therm sp. z o.o., a centrala firmy zlokalizowana jest w Katowicach. Marka Netsu to 2 rodzaje pomp i są to:

  • pompa ciepła woda-powietrze SPLIT (o mocy od 8 do 30 kW),
  • pompa ciepła woda-powietrze MONOBLOK (o mocy od 8 do 30 kW).

  Nazwa spółki, “Netsu” może być niezrozumiała dla większości z nas, ale po japońsku, 熱 netsu to po prostu – ciepło. Jest to bardzo właściwe miano, bo pompy ciepła to przecież “zielona” energia cieplna. Ciekawą rzeczą w przypadku firmy NETSU jest fakt, że serie pomp ciepła mają swoje runy – symbole, które według wierzeń nordyckich podarował ludziom bóg Odyn. Runa Fehu (pieniądze i bogactwo) jest symbolem serii SPLIT, a pompy ciepła NETSU MONOBLOK to runa Uruz (siła i energia do działania).  

  Jak działa pompa ciepła NETSU?

  Piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, drewno, pellet, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co w praktyce oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku.

  Pompy ciepła działają na innej zasadzie. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła NETSU może pracować wydajniej, tzn. wytwarza 5 razy więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania (w zależności od temperatury na zewnątrz). Co więcej, pompy ciepła nie emitują toksycznego tlenku węgla (czadu), co z pewnością przekłada się na komfort i bezpieczeństwo użytkowania. 

  Jak działa pompa ciepła? Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z technologii pomp ciepła, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki i klimatyzatory w naszych domach działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła. Powietrzna pompa ciepła powietrze-woda NETSU (urządzenie o napędzie elektrycznym) działa poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego, za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej czynnika chłodniczego R32, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i transportowane do obiegu grzewczego i do zbiornika z gorącą wodą. Powietrzna pompa ciepła NETSU pobiera energię cieplną z biosfery.

  Pompa ciepła - kontakt

  Dlaczego pompa ciepła Netsu może ogrzewać i chłodzić dom? 

  Pompa NETSU to kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją bardzo łatwą w montażu. Pompa ciepła w trybie chłodzenia (na tej samej zasadzie działają klimatyzatory i lodówki) wykorzystuje dodatkową energię elektryczną, aby przeciwdziałać naturalnemu przepływowi ciepła i wpompować powietrze z chłodniejszego miejsca do cieplejszego. Dom jest traktowany jako “kopalnia” ciepła, które pompa usunie z jego wnętrza, chłodząc tę ​​przestrzeń. Jeśli dom będzie wykorzystywany jako “odbiorca”, do obiegu grzewczego i do zbiornika c.w.u. zostanie wpompowana energia cieplna z powietrza ogrzewając je. 

  Wypada dodać, że działanie pompy ciepła jest w pełni odwracalne, co oznacza, że ​​maszyna cieplna może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom przez cały rok. Co w praktyce oznacza, że w okresie letnim pompa ciepła NETSU działa jak klimatyzator. Obecnie produkowane, wysokowydajne pompy ciepła osuszają lepiej niż standardowe klimatyzatory domowe, co skutkuje mniejszym zużyciem energii i większym komfortem chłodzenia w lecie. Warto też wiedzieć, że “zielone” urządzenia grzewcze, które ma w ofercie NETSU zawierają pompę obiegową c.o. o dużej wydajności i zasobniki c.w.u. o pojemnościach – emaliowe od 200 do 1000 litrów, ze stali nierdzewnej – od 200 do 500 litrów. 

  NETSU pompy ciepła – opinie

  Jaka jest najlepsza pompa ciepła? W Polsce, gdzie panuje klimat umiarkowany, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi. Ale w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj pompy stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania pomieszczeń w chłodniejszych regionach kraju. Ponadto system powietrznych pomp ciepła woda-powietrze generuje ciepłą wodę zamiast powietrza, co pozwala na stosowanie jej z systemami ogrzewania podłogowego w trybie grzania.

  Powietrzna pompa ciepła woda-powietrze, choć dla niektórych osób w Polsce wydaje się być dość niepewną inwestycją, to właściwie zaprojektowana i zainstalowana jest warta swojej ceny. Wypada dodać, że kwestia, czy gruntowa pompa ciepła jest odpowiednia dla konkretnego domu, będzie zależeć w głównej mierze od: wielkości działki, podłoża i ukształtowania terenu wokół domu. Oczywiście, na świecie, np. w Szwecji i Kanadzie, gruntowe  pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu systemów zadowolenie klientów jest bardzo wysokie. 

  Za co pompy ciepła NETSU dostają 5 gwiazdek? Pozytywne opinie Netsu na forum internetowym obejmują np. takie kwestie jak:

  • pompa NETSU jest doskonale dostosowana do warunków klimatycznych panujących w Polsce, działa wydajnie nawet wtedy, gdy są mrozy i temperatura spada poniżej -25°C,
  • NETSU MONOBLOK jest praktycznie bezobsługowa, 
  • pompa ciepła NETSU SPLIT jest solidnie wykonana i mało awaryjna,
  • ekologiczny czynnik R32, 
  • w systemie NETSU możliwa jest obsługa dwóch obiegów grzewczych c.o.,
  • obsługa pompy ciepła NETSU odbywa się za pomocą intuicyjnej aplikacji,
  • możliwość połączenia maszyny cieplnej z instalacją fotowoltaiczną,
  • choć montaż systemów pomp ciepła NETSU może być przeprowadzony tylko przez wykwalifikowanych instalatorów, to pompy ciepła objęte są 7-letnią gwarancją.

  Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła Netsu?

  W katalogach produktów, producenci pomp ciepła stosują różne wskaźniki, jak np.: moc grzewcza i chłodnicza, moc elektryczna, współczynnik COP, co może sprawić, że zrozumienie wydajności systemu pompy ciepła będzie nieco mylące dla osoby, kupującej ten sprzęt po raz pierwszy. Warto jednak wiedzieć, że aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do domu, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń oraz ciepła woda użytkowa.

  Podczas wyboru pompy ciepła NETSU zalecane jest zatrudnienie instalatora, który jest specjalistą ds. ogrzewania pompami ciepła, w celu wykonania wymaganych obliczeń. Dobór pompy ciepła to złożony proces, dlatego ważne jest, aby zawsze szukać pomocy profesjonalnej firmy. Choć w małym domu, konfiguracja systemu pompy ciepła może wydawać się łatwym zadaniem, to zwykle jeszcze łatwiej jest po prostu przekazać pewne rzeczy fachowcom i pozwolić im robić swoje. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli pompa ciepła w domu jest zbyt mała, system ogrzewania “dodatkowego” będzie nadal często używany i oszczędności energii nie będą z pewnością na oczekiwanym poziomie. 

  Podobnie dzieje się, jeśli pompa ciepła jest “przewymiarowana” i pracuje nieefektywnie, tzn. maszyna wytwarza zbyt dużo ciepła, a jednostka włącza się i wyłącza, co prowadzi do nie tylko do dyskomfortu, ale i do zużycia komponentów pompy ciepła i niepotrzebnego poboru energii elektrycznej w trybie czuwania. Co więcej, w zależności od wielkości nowej pompy ciepła mogą być konieczne pewne przeróbki kanałów, aby uniknąć dodatkowego hałasu oraz zużycia energii przez wentylator lub może trzeba będzie wymienić niektóre elementów systemu, jak zbiornik CWU czy grzejniki. W takich przypadkach, tylko profesjonalne firmy montujące pompy ciepła będą w stanie podjąć się tego zadania. 

  Pompa ciepła - kontakt

  Instalacja pompy ciepła NETSU zawsze musi być przeprowadzona przez specjalistów z tej branży, bo najważniejszym aspektem podczas montażu jest to, że musi się to odbyć bezbłędnie! Warto też pamiętać, że do montażu pompy NETSU z serii URUZ MONOBLOK nie są potrzebne żadne zezwolenia, bo zgodnie z art. 29 ust 4. pkt 3 pkt c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane  Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 – instalowanie pomp ciepła o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia. Choć powietrzne pompy ciepła NETSU MONOBLOK, ich instalacja nie wymaga wykonania połączeń oraz sprawdzenia szczelności f-gazowych, ale pompy ciepła NETSU SPLIT, które mają moc ponad 10 kW muszą mieć tzw. “kartę produktu” i narzucają konieczność regularnych kontroli szczelności, które mogą wykonywać tylko specjaliści z certyfikatem UDT.

  Ile kosztuje pompa ciepła NETSU?

  Pompa ciepła NETSU, cena za ten system dla wielu osób w Polsce może wydawać się dość wysoka, biorąc pod uwagę też montaż. Jednak koszty te, będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu (wyższa moc = wyższa cena). Choć pompy ciepła w Polsce są ogólnie uważane za drogie urządzenia, to ich cena ma się przecież “zwrócić”. Trzeba wiedzieć, że jeśli instalacja pompy ciepła NETSU została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki i trwa zaledwie 4 lata.

  Opłaca się też pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Gov.pl to sprawdzone źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła NETSU.

  Warto dodać, że bardzo trudno jest obliczyć całkowity koszt pompy ciepła NETSU “na poczekaniu”, ponieważ istnieje wiele czynników, które wpłyną na ogólną wycenę systemu. Przy kalkulacji kosztów inwestycji typu – powietrzna pompa ciepła NETSU, zawsze brane jest pod uwagę przynajmniej kilka rzeczy i są to np.: 

  • wielkość budynku, jego ocieplenie i izolacja,
  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu całego systemu, 
  • cena robocizny tzn. montażu. 

  Montaż pompy ciepła NETSU – Oferta Dystrybutor OZE 

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła NETSU w swoim domu i przerażają Cię duże koszty początkowe, to musisz wiedzieć, że korzyści z montażu pompy ciepła tej marki wyraźnie wskazują na to, że na dłuższą metę stanowi ona przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła NETSU to obecnie jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to ekologiczne rozwiązanie.

  Szukasz wskazówek, bo nie wiesz, jaka pompa ciepła NETSU będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – ile prądu zużywa pompa ciepła 6 kW?, ile kosztuje pompa ciepła Netsu?, jaka jest najlepsza pompa ciepła Netsu? Nie musisz samodzielnie decydować, która pompa ciepła jest dla Ciebie odpowiednia! 

  Jeśli interesują Cię pompy ciepła NETSU przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! W Dystrybutor OZE – pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę