Pompy ciepła Beretta

Pompy ciepła Beretta - Montaż pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis

Pompy ciepła Beretta mogą być perfekcyjnym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła Beretta!

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Beretta – Montaż pomp ciepła – Oferta Dystrybutor OZE – Konsultacje – Sprzedaż – Serwis 

  Pompa ciepła Beretta to energooszczędne urządzenie, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, jest w stanie pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Pompy ciepła Beretta mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i klimatyzacji w budynkach mieszkalnych. Gdy zastanawiasz się nad ekologicznymi możliwościami ogrzania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć potwierdzony certyfikatem HP Keymark system – pompa ciepła Beretta.

  Beretta pompy ciepła: monoblok HYDRO UNIT M oraz HP-E 260 ACS pompa ciepła powietrze-woda do przygotowania ciepłej wody użytkowej, zyskują na popularności w całej Polsce. Choć oferta grupy Riello, lidera w produkcji urządzeń grzewczych i klimatyzacji, który produkuje pompy ciepła Beretta, jak i cała branża nieustannie się zmienia, ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z ekologicznymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat: “czyste ciepło”, pompa ciepła Beretta cena, konsultacja, sprzedaż, montaż, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła Beretta, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie grzewcze marki Beretta do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

  • Beretta – pompy ciepła
  • Pompa ciepła Beretta – monoblok HYDRO UNIT M
  • Pompa Beretta HP-E 260 ACS – alternatywa dla bojlera elektrycznego?
  • Beretta pompy ciepła – opinie i zalety
  • Powietrzna pompa ciepła Beretta – cena
  • Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Beretta

  Beretta – pompy ciepła

  Beretta pompy ciepła typu powietrze-woda są bezpieczne w użytkowaniu, bezobsługowe oraz nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, którym marzy się energooszczędny i ekologiczny dom. Gdy próbujemy znaleźć w Internecie informacje na temat – kto produkuje pompy Beretta, okazuje się, że marka Beretta to nie tylko pompy ciepła, ale i kotły gazowe i klimatyzacja. Firma RUG Riello Urządzenia Grzewcze S.A. z Torunia, która ma w ofercie kompleksowe rozwiązania z tej branży, należy do grupy Riello. Warto też wiedzieć, że choć urządzenia grzewcze Beretta są sprzedawane na całym świecie i historia marki Beretta rozpoczęła się we Włoszech, to te urządzenia produkowane są także w Polsce.

  Pompy ciepła Beretta to 10 różnych wersji modelu HYDRO UNIT M Monoblok o mocy od 4 kW do 16 kW i pompa ciepła powietrze-woda do przygotowania c.w.u. HP-E 260 ACS. W Polsce, Beretta pompy ciepła serii HP-E 260 ACS są dostępne w dwóch wersjach, które różnią się od siebie możliwościami podłączenia dodatkowych źródeł ciepła i są to: 

  • HP-E 260 ACS S – pompa ciepła z zasobnikiem na ciepłą wodę o pojemności 268 litrów, która jest wyposażona w jedną wężownicę do podłączenia jednego dodatkowego źródła ciepła (np. kotła lub kolektora słonecznego),
  • HP-E 260 ACS SC – powietrzna pompa ciepła z zasobnikiem 265 litrów i z dwoma wężownicami do podłączenia dwóch dodatkowych źródeł ciepła. Co w praktyce oznacza, że ta maszyna cieplna Beretta może tworzyć jeden system grzewczy z kotłem i z kolektorem słonecznym, bo do wężownicy górnej można podłączyć kocioł c.o. lub nawet kominek, a do wężownicy dolnej – instalację solarną.

   

  Pompa ciepła Beretta – monoblok HYDRO UNIT M

  Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy montujące pompy ciepła w Polsce. Powietrzne pompy ciepła (typu: powietrze-woda), które wykorzystują energię cieplną zawartą w biosferze mogą być zamontowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ze względu na konstrukcję wyróżnia się jednostki typu MONOBLOK, gdzie wszystkie elementy urządzenia (np.: sprężarka, czynnik chłodniczy, parownik, skraplacz i zawór rozprężny) znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej wewnątrz lub na zewnątrz budynku oraz pompy ciepła typu SPLIT, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Pompa ciepła Beretta HYDRO UNIT M to monoblok, który przeznaczony jest do montażu na zewnątrz. Dodatkowo, urządzenie posiada funkcję antyzamarzaniową, która skutecznie chroni cały obieg hydrauliczny w sytuacji, gdy temperatura wody w systemie spadnie poniżej określonej wartości. 

  Pompa ciepła Beretta Monoblok HYDRO UNIT M to urządzenia o napędzie elektrycznym, które służy do ogrzewania i chłodzenia budynków oraz do produkcji ciepłej wody użytkowej. Pompa ciepła Beretta działa poprzez przesyłanie ciepła z jednego miejsca do drugiego, za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej czynnika chłodniczego R32, przez który ciepło jest pobierane ze źródła zewnętrznego (powietrza) i transportowane do obiegu grzewczego i do zbiornika z ciepłą wodą użytkową. Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, a układ pompy ciepła Beretta jest typowym sprężarkowym, ziębniczym obiegiem parowym, ale ta maszyna cieplna może pracować w systemie rewersyjnym (gdzie skraplacz staje się parowaczem, a parowacz – skraplaczem). Pompa ciepła w trybie chłodzenia działa na takiej samej zasadzie jak klimatyzatory i lodówki, ale aby możliwe było efektywne ogrzewanie budynku pompą ciepła należy podnieść temperaturę gazu w układzie chłodniczym. W pompie ciepła służy do tego sprężarka, gdzie podczas sprężania czynnika chłodniczego wzrasta jego ciśnienie oraz temperatura. 

  Pompa ciepła Beretta Monoblok to maszyna, gdzie zastosowana została sprężarka rotacyjna (Twin Rotary) z technologią DC-Inverter, która pracuje w zakresie temperatur od -25°C do +43°C i może osiągnąć wysoką temperaturę wody, bo jest to nawet do 65°C na wyjściu. Sama konstrukcja systemu inwerterowego, który obejmuje podwójną sprężarkę rotacyjną DC, silnik wentylatora i pompę, zapewnia precyzyjne sterowanie prędkością obrotową silnika w celu uzyskania odpowiedniej mocy wymaganej do idealnego dostosowania do aktualnego obciążenia, a w rezultacie prowadzi to do oszczędności energii. Inne technologie jakie posiada monoblokowa pompa ciepła HYDRO UNIT M to m.in.: wentylator o specjalnej konstrukcji łopatek, który umożliwia optymalizację powierzchni przepływu powietrza, poprawiając wydajność i redukując poziom głośności wentylatora oraz duża powierzchnia wymiany i aluminiowe lamele w wymienniku ciepła. 

  Pompa ciepła Beretta Monoblok to także zaawansowany technologicznie programator zdalnego sterowania, który znajduje się na wyposażeniu pompy i umożliwia połączenie pompy z kotłem marki Beretta dla większego komfortu cieplnego wewnątrz budynku, jaki i dla osiągnięcia oczekiwanej przez użytkowników temperatury ciepłej wody w kranach. Pompa ciepła Beretta jest uważana za wysoce wydajną i “czystą” instalację grzewczą, ponieważ nie jest zależna od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. 

  Główną cechą charakteryzującą pompy ciepła jest współczynnik COP, który zależy od samej maszyny oraz od temperatury powietrza do niej dostarczanego. Współczynnik COP określa efektywność pompy, czyli ile dostarczy ona energii z doprowadzonego powietrza w stosunku do zużytej energii elektrycznej. Przykładowo, jeśli pompa ciepła Beretta ma wskaźnik efektywności energetycznej dla trybu grzania – COP 4, to pozwala to uzyskać 4 kWh energii cieplnej z 1 kWh energii elektrycznej. Należy przypomnieć w tym miejscu, że powietrzna pompa Beretta 10 kW i HYDRO UNIT M pompa Beretta 8 kW, to nie jedyne dostępne w Polsce modele, bo ten producent oferuje monoblok o mocy wyjściowej od 4 kW do 16 kW, ze zmniejszonym zużyciem energii, osiągając klasę efektywności energetycznej A+++ do 35°C i A++ do 55°C.

  Pompa Beretta HP-E 260 ACS – alternatywa dla bojlera elektrycznego?

  Pompa Beretta HP-E 260 ACS to pompa ciepła powietrze-woda z wbudowanym, stalowym, pokrytym podwójną warstwą emalii zasobnikiem ciepłej wody użytkowej, służąca wyłącznie do przygotowania ciepłej wody dla potrzeb użytkowników lokali. Te domowe pompy Beretta to moduły hydrauliczne składające się z: energooszczędnej pompy obiegowej, naczynia wzbiorczego, automatycznego zaworu nadmiarowego i zaworu bezpieczeństwa. HP-E 260 ACS S, HP-E 260 ACS SC – powietrzne pompy Beretta są idealne do pokrycia zapotrzebowania na ciepłą wodę w kranach i można je bez przeszkód zamontować w garażu, w pomieszczeniach technicznych lub innych “schowkach” w budynku o odpowiednich wymiarach. Pompy ciepła serii HP-E 260 ACS jako odnawialne źródła ciepła są przystosowane do skutecznego odzyskiwania ciepła z powietrza pobieranego z wewnątrz, jak i na zewnątrz pomieszczenia, w którym zostały zamontowane. Dodatkowo, wszystkie modele pomp ciepła HP-E 260 ACS (zastosowano w nich czynnik chłodniczy R134A) zostały wyposażone w grzałkę elektryczną, która może być włączana bez względu na wartość temperatury zewnętrznej, a oprócz grzałki zamontowano również wężownice, jedną lub dwie, w zależności od modelu, które służą do podłączenia dodatkowych źródeł ciepła.

  Choć dodatkowe źródła ciepła są często pomijane przy omawianiu pomp ciepła i konsultacji przed zakupem, to pompa ciepła może być “wspomagana” przez dodatkowe urządzenia, takie jak np: kolektory słoneczne, które przekształcają energię ze słońca na energię cieplną. Warto też wiedzieć, że pompa ciepła Beretta może być połączona z panelami fotowoltaicznymi. W Polsce, układ – pompa ciepła i instalacja PV (tzn. zestaw urządzeń służący do wytworzenia prądu z energii słonecznej) stosuje się zwykle w systemie on-grid, czyli pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną. Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od krajowych dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła Beretta HP-E 260 ACS S: bez dodatkowych źródeł ciepła,) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Pompa ciepła - kontakt

  Beretta pompy ciepła – opinie i zalety

  Rządowe dopłaty do pomp ciepła sprawiły, że w Polsce, systemy – pompa ciepła powietrzna i gruntowe pompy ciepła stały się nie tylko popularne, ale jest też coraz więcej ofert typu – usługa montaż pompy ciepła, do wyboru. Poruszając temat, powietrzna pompa ciepła Beretta opinie, warto zwrócić uwagę na fakt, że w Internecie urządzenia Beretta dostają wiele pozytywnych ocen. Przychylne komentarze właścicieli domów, sklepów, biur i lokali usługowych, gdzie zamontowano pompy ciepła Beretta, wynikają przede wszystkim z uznania dla faktu, że pompy ciepła HYDRO UNIT M można łączyć w kaskadę do sześciu jednostek, aby spełnić wszystkie wymagania użytkowników dotyczące ogrzewania, chłodzenia i ciepłej wody użytkowej w domach, blokach mieszkalnych i małych obiektach komercyjnych. Co więcej, każda z tych jednostek, oddzielnie reaguje na zapotrzebowanie na komfort cieplny w pomieszczeniu, w którym jest zainstalowana. Dodatkowo, aby ułatwić montaż pompy ciepła HYDRO UNIT M dostępne są w Polsce dedykowane akcesoria w celu maksymalnego dostosowania jej do różnych typów instalacji i są to m.in.: zbiorniki buforowe IDRA HP BUFFER, które są wykorzystywane jako stabilizatory pracy pompy ciepła oraz pełnią funkcję magazynu nadmiar wyprodukowanego ciepła i optymalizują czas pracy sprężarki.

  Beretta pompy ciepła HYDRO UNIT M, główne zalety urządzenia to m.in.:

  • zakres pracy od –25°C do +43°C,
  • maksymalna temperatura ogrzewania 65°C,
  • cicha praca urządzenia, 
  • łączność Modbus, która umożliwia sterowanie ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń i wytwarzanie ciepłej wody w zasobniku,
  • sterownik będący na wyposażeniu HYDRO UNIT M, który posiada wyświetlacz w języku polskim i oferuje m.in. funkcje: antyzamarzaniowa, wakacje, 
  • w wyposażeniu jest m.in.: pompa o zmiennej prędkości, elektroniczny zawór rozprężny, naczynie wzbiorcze, filtr wody 5/4,
  • wymiennik z hydrofilową i antykorozyjną powłoką Blue-Fin po stronie źródła,
  • funkcja antyzamarzaniowa, która chroni cały system, w szczególności części hydrauliczne przed uszkodzeniem w bardzo niskich temperaturach otoczenia.

  Beretta pompy ciepła HP-E 260 ACS, te do przygotowania c.w.u., mają m.in. takie oto atrybuty:

  • łatwy montaż pompy ciepła, 
  • cicha i niezawodna praca,
  • temperatura pracy urządzenia: od –5°C do +32°C,
  • maksymalna temperatura c.w.u.: 60°C,
  • gruba warstwa izolacji cieplnej zasobnika wykonana z pianki poliuretanowej,
  • pokryty podwójną warstwą emalii, stalowy zasobnik na ciepłą wodę o pojemności 260 l, 
  • sonda NTC c.w.u., antykorozyjna anoda magnezowa, grzałka elektryczna 1,5 kW i czujnik temperatury zewnętrznej na wyposażeniu,
  • skraplacz znajdujący się po zewnętrznej stronie zasobnika c.w.u., co powoduje, że czynnik chłodzący nie zanieczyszcza wody,
  • możliwość podłączenia termostatu i zaprogramowania pracy pompy w trybie taryfy ekonomicznej (w przypadku posiadania taryfy energetycznej dwustrefowej: “nocnej” i “dziennej”),
  • tryby pracy: automatyczny, ręczny, wakacje i antylegionella, gdzie możliwe jest zaprogramowanie specjalnych parametrów ustawień związanych z trybem temperatury wygrzewu termicznego oraz częstotliwością przeprowadzania działań antybakteryjnych.

  Powietrzna pompa ciepła Beretta – cena

  Cena pompy ciepła Beretta jest zależna od jej parametrów, co w praktyce oznacza, że im większa moc grzewcza urządzenia, im bardziej nowoczesna i zaawansowana technologicznie jest pompa ciepła Beretta, tym wyższa będzie jej cena. Choć Beretta pompy ciepła cennik 2022 jest dość zróżnicowany i w Internecie dostępna jest np. pompa ciepła Beretta 10kW HYDRO UNIT M i pompa ciepła Beretta 12 kW, które kosztują około 30 000 PLN netto, a pompa ciepła Beretta 8kW, zestaw z wymiennikiem to wydatek około 25 000 PLN, ale inwestycja typu powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest zależna od wielu czynników i zwykle jest ustalana indywidualnie. Trzeba też pamiętać, że na domowe pompy ciepła Beretta można uzyskać rządowe dofinansowanie, co z pewnością wpłynie na koszt tej inwestycji.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła Beretta Monoblok składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (np. grzejniki i podgrzewacz wody użytkowej) i dlatego dość trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła Beretta “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę instalacji. Warto jednak pamiętać, że pompa ciepła Beretta Monoblok HYDRO UNIT M i HP-E 260 ACS to prosta, zwarta konstrukcja, a jedna jednostka eliminuje konieczność “przygotowania” domu, co znacznie ułatwia montaż systemu i wpływa na cenę robocizny.

  Pompa ciepła - kontakt

  Koszty eksploatacji systemu pompy ciepła Beretta (m.in. to ile prądu pobiera pompa ciepła) również są zależne od wielu czynników i są to nie tylko potrzeby mieszkańców i ich realne zapotrzebowanie na ciepło w budynku i ilość zużytej ciepłej wody użytkowej, ale i prawidłowe wykonanie całego systemu grzewczego. Montaż pompy ciepła Beretta zawsze powinien być przeprowadzony przez specjalistów z tej branży, bo najważniejszym aspektem podczas instalacji całego systemy jest to, że musi się to odbyć bezbłędnie! Zawsze opłaca się skorzystać z pomocy doświadczonych, przeszkolonych profesjonalistów, którzy podczas montażu biorą pod uwagę wytyczne producenta.

  Firmy montujące pompy ciepła w Polsce przy obliczaniu przybliżonych kosztów instalacji (tzn. powietrzna pompa ciepła cena z montażem) zawsze biorą pod uwagę kilka czynników i są to np.: 

  • model pompy ciepła Beretta,
  • rozmiar systemu grzewczego w budynku,
  • potrzeby domowników (grzanie, chłodzenie pomieszczeń i dostarczanie ciepłej wody użytkowej),
  • koszty montażu (cena robocizny).

  Dystrybutor OZE oferta – usługi: doradztwo, montaż pompy ciepła Beretta

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła Beretta w swojej nieruchomości i przerażają Cię duże koszty początkowe, to musisz wiedzieć, że korzyści z montażu pompy ciepła tej marki wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła Beretta to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo w przejściu na to ekologiczne rozwiązanie!

  Szukasz wskazówek, bo nie wiesz, jaka pompa ciepła Beretta będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – split, monoblok, forum – pompa ciepła Beretta jak wybrać?, czy pompa ciepła ogrzeje dom?, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 140m2? Nie musisz samodzielnie decydować, która pompa ciepła Beretta jest odpowiednia dla Ciebie!

  W Dystrybutor OZE jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! 

  Sprawdź, co Dystrybutor OZE może dla Ciebie zrobić i jakie nowoczesne produkty Beretta do domu i firmy możemy Ci zaproponować!  Jeśli interesują Cię pompy ciepła przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! W Dystrybutor OZE – pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru! 

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę