Pompy ciepła Warszawa

Pompy ciepła Warszawa - Montaż pompy ciepła Mazowieckie - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Warszawa i okolice, choć lokalne portale internetowe są przepełnione takimi ogłoszeniami, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za ogrzewanie wody, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

    Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

    Pompa ciepła w Polsce to wypróbowana technologia pozyskująca czyste ciepło z powietrza, wody i gruntu. Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła powietrzne i pompy ciepła gruntowe Warszawa, aby móc świadomie podjąć decyzje dotyczące tych technologii, prawdopodobnie masz wiele pytań. Warto więc, bliżej przyjrzeć się kwestii “zielona” energia cieplna – powietrzna i ziemna pompa ciepła Warszawa.

     

     

    Źródła ciepła w domach w Warszawie

    Komfort cieplny jest podstawową potrzebą każdego człowieka. Mimo że, energia cieplna dla miasta Warszawy płynie w większości przez system ciepłowniczy Veolii Energii Warszawa, który pokrywa 80% potrzeb stolicy i dostarcza ciepło do 19 tys. obiektów na terenie Warszawy, to właściciele domów i mieszkań w Warszawie korzystają z różnych rozwiązań, aby ogrzać swoje lokale. Jest to szerokie spektrum, źródła ciepła to: kotły na paliwa stałe i płynne, przez ogrzewanie gazowe, kominki i kozy, do pomp ciepła i paneli solarnych.

    Przy obecnych cenach prądu, gazu, węgla, oleju opałowego, ekogroszku i pelletu drzewnego, osiągnięcie odpowiedniej temperatury otoczenia w domu w Polsce może być bardzo kosztowne. Choć w nieruchomościach prywatnych w Warszawie i okolicach, podgrzewanie ciepłej wody użytkowej odbywa się przy mniejszym udziale kotłów węglowych, to zwiększa się z kolei użycie piecyków gazowych, bojlerów elektrycznych oraz instalacji solarnych. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, że w stolicy i w podwarszawskich miasteczkach nieustannie powstają nowe osiedla domów jednorodzinnych, szeregowców i nawet deweloperzy zauważyli wzrost zainteresowania budownictwem ekologicznym i pompami ciepła.

    Należy też wspomnieć, że przy okazji badań, jakie ostatnio przeprowadzono w stolicy, mieszkańcy domów na terenie Warszawy (Raszyn, Łomianki, Piaseczno, Anin, Białołęka, Bielany, Rembertów, Ursynów, Mokotów, Wawer, Wilanów, Włochy) i okolic (Grodzisk Mazowiecki, Konstancin-Jeziorna, Legionowo, Łomianki, Otwock, Wołomin), których zapytano m.in. o zamiary modernizacji swoich nieruchomości, najczęściej planowali: docieplenie ścian zewnętrznych budynku, zastosowanie instalacji solarnej oraz montaż pompy ciepła.

    Pompy ciepła w Warszawie 

    Pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Warszawie, zarówno w nowych domach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Pompy ciepła stanowią również ciekawą opcję przy wymianie istniejących systemów klimatyzacyjnych, ponieważ koszt przejścia z systemu tylko chłodzącego na pompę ciepła jest zazwyczaj dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Szwecji i we Włoszech oraz w Kanadzie, pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez ogrzewanie – zimą, chłodzenie – latem, a w niektórych przypadkach tylko ogrzewanie ciepłej wody dla potrzeb domowników.

    Ziemna pompa ciepła w Warszawie, jak i ta, powietrzna jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania domu z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla oleju, węgla i drewna. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w Polsce, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii stale się zwiększa. Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła. Krajowy ranking pompa ciepła jest nieustannie aktualizowany, a pytania typu – pompa ciepła Vaillant czy Panasonic? WIRCO Eko opinie? Jaka firma pompy ciepła jest najlepsza? Jaką pompę ciepła kupić? – potrafią “rozgrzać” niejedno internetowe forum.

    Co to jest pompa ciepła?

    Biorąc pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Warszawie opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – pompa ciepła, co to jest?

    Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w bardzo przystępny, zrozumiały dla zwykłego człowieka sposób (cytuję): Pompa ciepłamaszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

    Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, tak jak chłodziarki, ale ich podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie pomieszczeń i wody użytkowej (choć niektóre pompy ciepła wyposażone są w funkcję chłodzenia). W chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest „wypompowywane” z przechowywanych produktów (co obniża ich temperaturę) a oddawane do pomieszczenia, w którym stoi lodówka lub zamrażarka. Pompa ciepła zastosowana do ogrzewania pomieszczeń „wypompowuje” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddaje ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

    Pompa ciepła - kontakt

    Rodzaje pomp ciepła

    Pompy ciepła, jak podaje Wikipedia, możemy pogrupować na:

    “Powietrzne (ASHP)

    Powietrzna pompa ciepła (źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz)

    • Pompa ciepła powietrze-powietrze (transportuje ciepło do wewnątrz)
    • Pompa ciepła powietrze-woda (transportuje ciepło do obiegu grzewczego i do zbiornika domowego z gorącą wodą)

    Gruntowe (GSHP)

    • Gruntowe pompy ciepła (źródłem ciepła jest grunt lub podobne źródło)
    • Gruntowo-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do wewnątrz)
    • Glebowo-powietrzne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
    • Skalno-powietrzne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
    • Wodno-powietrzne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła, np. wody podziemne, jezioro, rzeka)
    • Gruntowo-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika wody gorącej)
    • Glebowo-wodne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
    • Skalno-wodne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
    • Wodno-wodne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła)
    • Gruntowe pompy ciepła, czasem nazywane „geotermalnymi pompami ciepła” mają większą efektywność (COP) niż powietrzne pompy ciepła specjalnie przy niższych temperaturach otoczenia.

    Powietrze wylotowe (EAHP)

    • Pompy ciepła na wylotowe powietrze (pobierają ciepło z powietrza wylotowego z budynku, wymagają mechanicznej wentylacji)
    • Wylotowe powietrzno-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do powietrza wlotowego)
    • Wylotowe powietrzno-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika ciepłej wody użytkowej)

    Wodne pompy ciepła (WSHP)

    Wodne pompy ciepła (WSHP) używają jako źródło ciepła wodę płynącą. W zależności od zewnętrznego źródła zasilania można je również podzielić na:

    • elektryczne,
    • olejowe,
    • gazowe (GHP – Gas Heating Pumps).

    Hybrydowe pompy ciepła

    Hybrydowa Pompa Ciepła, która jest połączeniem różnych typów pomp ciepła w jednym urządzeniu i wykorzystuje zalety poszczególnych typów pomp ciepła i eliminuje większość ich wad.”. 

    Komponenty systemu pompy ciepła w domu

    Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła jest zlokalizowana wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

    Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale profesjonalni instalatorzy pomp ciepła Mazowieckie oraz branżowe firmy, które montują pompy ciepła w Warszawie. W przypadku systemów powietrznych – samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej dmuchawy i pieca w domu.

    Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

    • parownik,
    • sprężarka,
    • skraplacz,
    • zawór dławiący (rozprężny),
    • czynnik chłodniczy,
    • wężownica,
    • wentylator,
    • zbiornik buforowy.

    Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej) i pompy typu SPLIT i MONOBLOK to tak naprawdę, 2 takie same sprzęty. Jedyną różnicą jest to, że w pompach typu SPLIT jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Poza tym, pompy SPLIT, które mają moc ponad 10 kW wymagają tzw. “karty produktu” i dodatkowo – regularnych kontroli szczelności.

    Jak działa pompa ciepła?

    Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z technologii pomp ciepła, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki i klimatyzatory w naszych domach działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła. Aby mieć podstawowe pojęcia dotyczące pracy pompy, trzeba mieć na uwadze naturalne zjawisko – ciepło zawsze przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do obszarów chłodniejszych. W Polsce zauważalne jest to zwłaszcza zimą, gdy ciepło z wnętrza nieocieplonego budynku “ucieka” na zewnątrz.

    Gruntowe pompy ciepła Mazowieckie

    Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako źródło energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz (woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu), a energia cieplna przekazywana z gruntu do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła. Pompy ciepła skutecznie wykorzystywane mogą być zarówno w przypadku domów jednorodzinnych, jak i np. biur firm lokalnych (usługowa, parking, wypożyczalnia, studio, itd.).

    Wypada dodać, że działanie pompy ciepła jest w pełni odwracalne, co oznacza, że ​​maszyna cieplna może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom przez cały rok. Co w praktyce oznacza, że w okresie letnim pompa ciepła działa jak klimatyzator. Obecnie produkowane, wysokowydajne pompy ciepła osuszają również lepiej niż standardowe klimatyzatory domowe, co skutkuje mniejszym zużyciem energii i większym komfortem chłodzenia w lecie.

    Pompy ciepła Warszawa – jakie są dopłaty do pomp ciepła?

    Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła Warszawa, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a Serwis Rzeczypospolitej Polskiej Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w Warszawie.

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków. “Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu!” – tak rząd zachęca właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych do wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze, gdzie poziomy dofinansowania sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł. Dodatkowo, od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach – program pod nazwą „Moje Ciepło”.

    Oferta producentów pomp ciepła Warszawa i okolice

    Producenci pomp ciepła w Warszawie, w katalogach produktów stosują różne wskaźniki wydajności, co może sprawić, że zrozumienie wydajności systemu pompy ciepła będzie nieco mylące dla osoby kupującej sprzęt po raz pierwszy. Przeglądając online oferty krajowych i zagranicznych producentów pomp ciepła (np. Buderus Bosch, Panasonic, Heiztechnik, Stiebel-Eltron, Mitsubishi Electric, Netsu, Exotherm, F.H.Gejzer, ZMK SAS, itp.) napotykamy zwykle krótką charakterystykę sprzętu i m.in. takie informacje jak:

    • model urządzenia,
    • funkcje (np. ogrzewanie, c.w.u., klimatyzacja)
    • system (np. powietrze-woda,
    • moc grzewcza w kW,
    • współczynnik COP,
    • moc elektryczna w kW,
    • maksymalna temperatura zasilania,
    • wymiary dł/szer/wys,
    • poziom hałasu, dB(A),
    • masa w kg,
    • czynnik roboczy,
    • zasilanie V/Hz.

    Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

    Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu lub w firmie i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszy obraz”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę fakt, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na rachunkach za prąd, ponieważ mechanizm stojący za pompą ciepła po prostu “przenosi” ciepło z jednego miejsca do drugiego, a nie go wytwarza i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem! W obecnych czasach, warto mieć też na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii.

    Chociaż zdarzają się i negatywne opinie np. “podczas zakupu powietrznej pompy ciepła, nikt mi nie powiedział, że ma ona obniżoną sprawność przy niskich temperaturach”, to pompy ciepła powietrze-powietrze w Warszawie, choć wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie zaprojektowane i zainstalowane są warte swojej ceny. W Polsce, gdzie panuje klimat umiarkowany najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi. Oczywiście, realne oszczędności w domowym budżecie będą zależeć od wielu czynników, ale obecnie, w Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które umożliwiają szybkie oszacowanie, jakich oszczędności energii można oczekiwać w przypadku konkretnego zastosowania.

    Pompa ciepła - kontakt

    Pompa ciepła Warszawa – jak wybrać?

    Pompy ciepła mazowieckie, na co zwrócić uwagę przy zakupie? Chociaż wielu właścicieli domów w stolicy uważa ten temat za dość trudny do zrozumienia, to ogólny poziom “dopasowania” pomp ciepła do budynków w Polsce znacznie wzrósł w ostatnich latach. Wynika to w głównej mierze ze zrozumienia tej technologii przez instalatorów i oczywiście z rozwoju branży pompy ciepła. Grupa docelowa w Polsce również się zwiększyła i z oferty – pompy ciepła Warszawa – konsultacja, projektowanie instalacji, sprzedaż i serwis mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi (firmy), ale także klienci indywidualni (osoby prywatne).

    Jak wybrać pompę ciepła w Warszawie? Przy obecnej konkurencji na stołecznym rynku nie jest to z pewnością łatwe zadanie! Lokalne, internetowe forum jest przepełnione poradami typu: Jakiej firmy wybrać pompę ciepła? Jak prawidłowo dobrać pompę ciepła? Na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła? Jakie pompy ciepła gruntowe miasto? Czy ziemna pompa ciepła miasto działa? Jaka pompa ciepła na 150 m kwadratowych? Co jakiś czas tworzony jest nawet tzw. niezależny ranking pomp ciepła w Warszawie. Czy jest on wiarygodny? Dobór systemu pompy ciepła powinien być zawsze dostosowany do warunków klimatu, istniejącego już systemu ogrzewania w domu oraz spełniać główne cele instalacji (np. oszczędności energii grzewczej lub zastąpienie istniejącego układu podgrzewania wody w określonych porach roku).

    Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła w Warszawie? Aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do domu, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Podczas wyboru pompy ciepła zalecane jest zatrudnienie specjalisty ds. ogrzewania pompami ciepła w celu wykonania wymaganych obliczeń. Wybór pompy ciepła to złożony proces, dlatego ważne jest, aby zawsze szukać pomocy profesjonalnej firmy. Co więcej, w zależności od wielkości nowej pompy ciepła mogą być konieczne pewne przeróbki kanałów, aby uniknąć dodatkowego hałasu oraz zużycia energii przez wentylator i tylko profesjonalny instalator pomp ciepła w Warszawie, który współpracuje z producentem, będzie w stanie podjąć się tego zadania.

    Montaż pompy ciepła Warszawa

    Zachęty rządowe przeważyły o popularności pomp ciepła w Polsce, ale właściciele domów w Warszawie i okolicach nadal mają masę pytań o montaż. Nie dziwi więc fakt, że Google pokaże nam ponad 120 000 wyników wyszukiwania, gdy wpiszemy frazy – “montaż pomp ciepła mazowieckie” lub “dobór pompy ciepła do powierzchni domu”. Co nam się jeszcze wyświetli? Między innymi takie oto pytania: Jaka moc pompy ciepła do domu 140m2? Jaki koszt pompy ciepła do domu 200m2? Jaka pompa ciepła wybrać do domu 150m2? Jak obliczyć jaka pompa ciepła? Ile prądu zużywa pompa ciepła kalkulator? Pompa ciepła od południa czy północy? Ile kosztuje ekologiczna pompa ciepła z montażem 2022?

    Opłaca się pamiętać, że podczas montażu pompy ciepła, urzędowe formalności nie zawsze są potrzebne, bo zgodnie z art. 29 ust 4. pkt 3 pkt c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane  Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 instalowanie  pomp ciepła o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia. Ale podczas instalacji większości urządzeń dostępnych na polskim rynku konieczne jest stosowanie się do wytycznych producenta. Warto też wiedzieć, że dzięki zaawansowanej technologii i rosnącemu zapotrzebowaniu, istnieją różne rodzaje pomp ciepła, a ich wydajność liczy się według skomplikowanego wzoru COP = QHP / EEL (COP współczynnik efektywności pompy, QHP ciepło oddawane przez pompę wyrażone, EE energia elektryczna pobierana przez pompę).

    Obsługa i konserwacja pomp ciepła

    Na polskim rynku są dostępne różne rodzaje pomp ciepła o wyraźnych różnicach pod względem poziomu wytwarzanego ciepła i określonego czasu pracy. Pompy ciepła w Warszawie mają także bardzo przeróżne wyposażenie. Do akcesoriów dodatkowych możemy zaliczyć m.in.:

    • czujnik przepływu czynnika w dolnym i górnym źródle,
    • czujniki temperatury,
    • elektroniczny zawór rozprężny,
    • zawór 3 lub 4-drogowy,
    • presostat wysokiego lub niskiego ciśnienia,
    • manometr wysokiego i niskiego ciśnienia,
    • dotykowy panel sterowania.

    Biorąc pod uwagę te skomplikowane nazwy, z korzyścią dla domowników zatem jest, aby firma odpowiedzialna za instalację pompy, umiała także wyjaśnić idealne ustawienia parametrów pracy urządzenia. Bo o ile, o ilości znajdującego się w urządzeniu czynnika chłodniczego informuje tabliczka znamionowa, to już możliwość ustawienia harmonogramu pracy cyrkulacyjnej jest bardzo ważnym tematem, który wymaga szkolenia w praktyce.

    Cena pompy ciepła z montażem w Warszawie

    Warszawa pompy ciepła, ceny? Ile kosztują pompy ciepła w stolicy? Ceny pomp ciepła są zazwyczaj wysokie, biorąc pod uwagę montaż, jednak koszty będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu. Gdy wpiszemy w Google – wycena, pompy ciepła Warszawa cena z montażem, to możemy uzyskać informacje typu: “W Warszawie, typowy przedział cenowy kompletnej instalacji pompy powietrznej wynosi od 10 000 do 35 000 PLN netto, podczas gdy cena pompy gruntowej wraz z montażem może sięgać około 46 000 PLN netto.”.

    Pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki i trwa od 3 do 8 lat. Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu kosztów np. gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników i są to np.:

    • rozmiar systemu grzewczego,
    • rodzaj pompy ciepła,
    • koszt zakupu systemu,
    • koszty montażu.

    Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? Porównanie cen i kosztów pomp ciepła w Warszawie jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa, gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko (około 50-100 metrów) w ziemię. Poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy ukryć tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji. Chociaż istnieje opinia, że w Warszawie są najtańsze pompy, ale usługa montażu pompy ciepła nie jest już taka tania, to opłaty za ogrzewanie domu i wody w stolicy mogą być z pewnością niższe, niż te osiągane w przypadku wcześniej używanych systemów grzewczych i jest to zauważalna kwota w budżecie domowym.

    Pompy ciepła Warszawa – wycena, konsultacja Dystrybutor OZE

    Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Warszawa – wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, bo rozważasz zakup pompy ciepła do swojego domu, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne produkty do Twojej nieruchomości możemy Ci zaproponować!

    Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia – zawsze w konkurencyjnej cenie! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompy ciepła Warszawa i okolice – Montaż pompy ciepła mazowieckie!

    Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

    Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

    • pompy ciepła,
    • fotowoltaika,
    • klimatyzacja,
    • grzejniki, ogrzewanie.

    W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli szukasz wykonawcy pomp ciepła w mazowieckim, nie szukaj dalej!

    Dystrybutor OZE – Oferta pompy ciepła Warszawa i okolice 2022 

    Oferta pompy ciepła Warszawa, jak i cała branża ciągle się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami grzewczymi, dzięki czemu zawsze możemy zaoferować Ci nowoczesne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, które pomogą utrzymać Ci komfort cieplny w Twojej przestrzeni i obniżyć Twoje rachunki za energię. Dzięki naszym kompleksowym usługom możesz wspomóc środowisko, zaoszczędzić swój cenny czas oraz od razu zacząć czerpać korzyści finansowe jakie niosą ekologiczne rozwiązania!

    Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, samowystarczalny i komfortowy, czy chcesz obniżyć rachunki za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę w budynku firmowym – możemy Ci pomóc! Dystrybutor OZE to firma oferująca usługi w zakresie ekologicznych rozwiązań zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm na terenie Warszawy i okolic. Zawsze dostarczamy rozwiązania grzewcze i chłodnicze dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Klientów.

    W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepła są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwa. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

    Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w województwie mazowieckim, a Warszawa, Marki, Wołomin, Zielonka, Ząbki, Łomianki, Piaseczno, Pruszków, Grodzisk Mazowiecki, Legionowo, Nadarzyn, Grójec, Płock, Siedlce i Zakroczym to tylko niektóre tereny, gdzie od lat, z powodzeniem instalujemy pompy ciepła!

    Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

    Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

    Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

    W czym możemy pomóc?

      Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

      Umów się na bezpłatną wycenę
      Umów się na bezpłatną wycenę