Pompy ciepła Gdańsk

Pompy ciepła Gdańsk - Montaż pomp ciepła Pomorskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Gdańsk, odwierty pod pompy ciepła pomorskie, choć lokalne portale internetowe są przepełnione takimi reklamami, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dotacjami i dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Gdańsk, oferta – powietrzne i gruntowe pompy ciepła, jak i cała branża ciągle się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Gdańsk – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, montaż, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

   

   

  Pompy ciepła pomorskie – opinie

  Pompa ciepła może być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w pomorskim, zarówno w nowych domach w Gdańsku i okolicach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Obecnie, pompy ciepła stanowią również ciekawą opcję przy wymianie istniejących systemów klimatyzacyjnych, ponieważ koszt przejścia z systemu tylko chłodzącego na pompę ciepła jest zazwyczaj dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Szwecji i we Włoszech oraz Kanadzie, pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez ogrzewanie – zimą, chłodzenie – latem, a w niektórych przypadkach tylko ogrzewanie wody użytkowej.

  Gruntowe pompy ciepła, jak i te powietrzne, są najlepszym rozwiązaniem dla tych rodzin, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania domu z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla oleju, węgla i drewna. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w woj. pomorskim, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii w Gdańsku, Gdyni, w Pruszczu Gdańskim i okolicach stale się zwiększa. Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła. Krajowy ranking pomp ciepła jest nieustannie aktualizowany, a pytania typu – jaka firma pompy ciepła jest najlepsza?, jaką pompę ciepła warto kupić?, awaryjność pomp ciepła, koszt pompy ciepła do domu 150m2, jaka pompa ciepła do domu 180m2 – potrafią “rozgrzać do czerwoności” niejedno internetowe forum.

  Pompa ciepła Gdańsk

  Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za energię, którą podgrzewasz wodę, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Gdańsku opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła.

  Pompa ciepła, co to jest? Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w bardzo przystępny, zrozumiały dla zwykłego człowieka sposób (cytuję): Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

  Pompy ciepła jest to urządzenia o napędzie elektrycznym działające poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako “kopalnię” energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz (woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu), a energia cieplna przekazywana z gruntu do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła.

  Pompa ciepła - kontakt

  Elementy instalacji pompy ciepła

  Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Gdańsku, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej) i pompy typu SPLIT i MONOBLOK to tak naprawdę, 2 takie same sprzęty. Jedyną różnicą jest to, że w pompach typu SPLIT jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym.

  Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

  • parownik,
  • sprężarka,
  • wężownica,
  • wentylator,
  • zbiornik buforowy,
  • skraplacz,
  • zawór dławiący (rozprężny),
  • czynnik chłodniczy.

  Gruntowe pompy ciepła i powietrzna pompa ciepła

  Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy, które montują pompy ciepła w Gdańsku. W przypadku systemów powietrznych samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej już dmuchawy i pieca w domu. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do powietrznych pomp ciepła, systemy gruntowe nie wymagają cyklu odszraniania. Temperatury “pod ziemią” są znacznie bardziej stabilne niż temperatury otaczającego nas powietrza, a sama pompa ciepła znajduje się wewnątrz domu, dlatego nie pojawiają się problemy z mrozem.

  Pompa ciepła w trybie chłodzenia (na tej samej zasadzie działają klimatyzatory i lodówki) wykorzystuje dodatkową energię elektryczną, aby przeciwdziałać naturalnemu przepływowi ciepła i wpompować powietrze z chłodniejszego miejsca do cieplejszego. Dom jest traktowany jako “kopalnia” ciepła, które pompa usunie z jego wnętrza, chłodząc tę ​​przestrzeń. Jeśli dom będzie wykorzystywany jako “odbiorca”, do jego wnętrza zostanie wpompowana energia cieplna (np. z gruntu) ogrzewająca pomieszczenia.

  Wypada dodać, że działanie pompy ciepła jest w pełni odwracalne, co oznacza, że ​​maszyna cieplna może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić dom, zapewniając komfort cieplny mieszkańcom przez cały rok. Co w praktyce oznacza, że w okresie letnim pompa ciepła działa jak klimatyzator. Obecnie produkowane, wysokowydajne pompy ciepła osuszają również lepiej niż standardowe klimatyzatory domowe, co skutkuje mniejszym zużyciem energii i większym komfortem chłodzenia w lecie.

  Odwierty pod pompy ciepła – pomorskie

  Jakie odwierty do pompy ciepła w pomorskim? Najprościej rzecz ujmując można powiedzieć, że różne systemy ziemnych pomp ciepła mają różne wymagania. Dla przykładu, gruntowe pompy ciepła, ich montaż może wymagać posiadania terenu wokół domu w Gdańsku do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w ziemi, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe są zakopane głęboko pod ziemią, ale wymagają bardzo mało miejsca na podwórku, a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Pionowy układ z zamkniętą pętlą jest odpowiednim wyborem dla większości domów podmiejskich w pomorskim, gdzie działki budowlane są małe, a najpopularniejszą konstrukcją poziomego wymiennika ciepła są 2 rury umieszczone obok siebie w tym samym wykopie. Na mniejszych działkach budowlanych w Gdańsku czy w Gdyni, tam gdzie przestrzeń jest bardzo ograniczona, a dostęp sprowadza się do jednego punktu wejścia, stosuje się nawet odwierty pod kątem i systemy ukośne. Sauna mobilna Gdańsk jest zasilana drewnem, nie ma możliwości zasilić jej pompą ciepła. Natomiast w domu możemy zbudować tradycyjną saunę, która będzie wykorzystując moc pompy ciepła.

  Z kolei, układ poziomy jest bardziej powszechny na obszarach wiejskich w pomorskim, gdzie nieruchomości gruntowe są większe. W temacie, odwierty pod pompy ciepła pomorskie i pompy ciepła Gdynia i Gdańsk, niezwykle ważne jest to, aby gruntowy wymiennik ciepła był dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła. Systemy, które nie są zrównoważone i nie są w stanie uzupełnić energii pobieranej z “pola odwiertu”, będą z czasem coraz gorzej pracować!

  Pompy ciepła pomorskie – cena

  Pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie sprzęty, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła w pomorskim została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki – od 3 do 8 lat. Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła w pomorskim, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu.

  W Gdańsku, przy obliczaniu kosztów np. gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • koszty montażu,
  • koszty eksploatacji,
  • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? Porównanie cen i kosztów pomp ciepła w Gdańsku, czy odpowiedź na pytanie, jaki cennik pompy ciepła Pruszcz Gdański, jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko (około 50-100 metrów) w ziemię. Poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy ukryć tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji.

  Koszty eksploatacji pomp ciepła w Gdańsku i okolicach zależą też od rodzaju nieruchomości, tzn. od jej właściwości izolacyjnych i wielkości. Co więcej, w niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe modyfikacje instalacji grzewczej lub nawet przeróbki instalacji elektrycznej, w celu “wsparcia“ nowego ogrzewania. Chociaż istnieje opinia, że w pomorskim są najtańsze pompy ciepła, ale montaż nie jest już taki tani, to opłaty za ogrzewanie domu i wody w Gdańsku mogą być z pewnością niższe, niż te osiągane w przypadku wcześniej używanych systemów grzewczych i jest to zauważalna kwota w budżecie domowym!

  Pompy ciepła Gdańsk – dofinansowanie pomorskie

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej w Gdańsku, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania rządowej dopłaty. Chociaż powietrzna pompa ciepła cena z montażem to bardzo różnorodna oferta w pomorskim, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie.

  Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej – Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła w województwie pomorskim.

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompy ciepła Gdańsk i okolice 

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła Gdańsk? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli szukasz wykonawcy pomp ciepła w pomorskim, nie szukaj dalej!

  Pompa ciepła - kontakt

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Gdańsk i okolice!

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w województwie pomorskim, a Gdańsk, Gdynia, Sopot, Pruszcz Gdański, a dzielnice Jasień, Ujeścisko, Matarnia, Piecki-Migowo, Kokoszki, Łostowice, Osowa, to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować pompy ciepła!

  Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę