Pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski

Pompy ciepła v - Montaż pomp ciepła Świętokrzyskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Ostrowiec Świętokrzyski, choć tym tematem zajmuje się niejedno Świętokrzyskie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski – Doradztwo – Wycena – Sprzedaż – Serwis – Montaż pomp ciepła – Oferta 2022 – Dystrybutor OZE 

  Pompa ciepła Ostrowiec Świętokrzyski i okolice, choć lokalne portale internetowe są przepełnione wieloma takimi reklamami, to warto mieć na uwadze fakt, że gruntowe pompy ciepła i pompa ciepła powietrze zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii. Także Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim zachęca mieszkańców regionu do składania wniosków na dofinansowanie kosztów inwestycji w zakresie ograniczenia niskiej emisji i do skorzystania z dopłaty na zakup pompy ciepła.

  Gruntowe pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski i oferta na powietrzne pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski i okolice, ile kosztuje pompa ciepła 2022, czy pompa ciepła ogrzeje dom z grzejnikami, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła, odwierty, usługa montażu pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne i niedrogie technologie do ogrzania Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

   

   

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski 

  Czy warto zainwestować w pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach? Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu lub w firmie i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszą perspektywę”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych, niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, ponieważ mechanizm stojący za pompą ciepła po prostu przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, a nie go wytwarza i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem!

  Z czego składa się pompa ciepła? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma system pompy ciepła w swoim domu w Ostrowcu Świętokrzyskim, w południowo-centralnej Polsce, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła typu SPLIT, w których jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym.

  W Polsce, najbardziej znany jest podział pomp ciepła ze względu na dolne źródło i biorąc pod uwagę ten czynnik, pompy ciepła możemy pogrupować pokrótce na:

  • powietrzne pompy ciepła (typu: powietrze-woda, powietrze-powietrze), które wykorzystują energię zawartą w biosferze. Mogą być zamontowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ze względu na konstrukcję można wyróżnić jednostki typu MONOBLOK, gdzie wszystkie elementy urządzenia znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku oraz pompy ciepła typu SPLIT, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej.
  • gruntowe pompy ciepła (grunt-powietrze i grunt-woda), które wykorzystują energię cieplną zmagazynowaną w ziemi. Ciepło pobierane jest za pomocą poziomych kolektorów lub pionowych otworowych wymienników ciepła. Kolektory poziome umieszcza się zwykle na głębokości około 1,5 metra pod powierzchnią ziemi na sporym terenie (2 lub 3 razy większym od powierzchni ogrzewanej). Z kolei, wymiennik pionowy tzn. sondy gruntowe są umieszczone głęboko w ziemi (najczęściej są wpuszczane na głębokość do 100 metrów, ale można i głębiej, nawet na 200 metrów).

  Jak działa pompa ciepła?

  Jak działa pompa ciepła? Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła to urządzenie, które “przenosi” energię cieplną z jednego punktu do drugiego. W Polsce piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, drewno, pellet, ekogroszek, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych w Polsce stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku. Nawet najbardziej wydajny piec lub kocioł zawsze coś traci w procesie konwersji!

  Pompy ciepła są uważane za wysoce wydajne i “czyste” instalacje grzewcze, ponieważ nie są zależne od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli COP pompy wynosi 4, to aby uzyskać 4 kW ciepła, maszyna zużyje 1 kW energii elektrycznej. Pompa ciepła wykorzystuje zjawisko – “efekt Joule’a-Thomsona”. Cały system pompy ciepła, którego podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej opiera się na 3 głównych częściach:

  • system źródła ciepła,
  • pompa ciepła,
  • system dystrybucji.

  Opłaca się pamiętać, że podczas montażu pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim, urzędowe formalności nie zawsze są potrzebne, bo zgodnie z art. 29 ust 4. pkt 3 pkt c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane  Dz. U. z 2021 r. poz. 2351 instalowanie  pomp ciepła o mocy zainstalowanej elektrycznej nie większej niż 50 kW nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę oraz zgłoszenia. Ale podczas instalacji większości dostępnych na polskim rynku systemów pomp ciepła, konieczne jest stosowanie się do wytycznych producenta.

  Pompa ciepła - kontakt

  Montaż pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim 

  Montaż pompy ciepła, cena robocizny w Ostrowcu Świętokrzyskim (odwiert pod pompę ciepła cena) jest zazwyczaj dość wysoka, jednak koszty te będą się różnić w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Podczas zakładania pompy ciepła przez profesjonalną firmę, optymalny dobór elementów instalacji zwykle należy do ich kompetencji, ale warto wiedzieć, że systemy gruntowe mają inne “wymagania”. Pompa powietrze-woda to kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją bardzo łatwą w montaż, a gruntowe pompy ciepła to konieczność posiadania dość sporego terenu wokół domu do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w ziemi, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe, choć wymagają mało miejsca na podwórku, to są umieszczane głęboko pod ziemią (nawet 200 m w głąb) i wymagają użycia specjalnego sprzętu (wiertnica do pomp ciepła), a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Pionowy układ z zamkniętą pętlą jest odpowiednim wyborem dla większości domów jednorodzinnych w Ostrowcu Świętokrzyskim, w dzielnicach takich jak np.: Centrum, Henryków, Gutwin, tam gdzie działki budowlane są małe, a najpopularniejszą konstrukcją poziomego wymiennika ciepła są 2 rury umieszczone obok siebie w tym samym wykopie. Niekiedy, tam gdzie przestrzeń jest dość ograniczona, a dostęp sprowadza się do jednego punktu wejścia, stosuje się nawet odwierty pod kątem i systemy ukośne. Z kolei, układ poziomy jest bardziej powszechny na obszarach gmin: Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów, gdzie nieruchomości gruntowe są większe. W temacie pompa ciepła z odwiertami, niezwykle ważne jest to, aby gruntowy wymiennik ciepła był dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła, tzn. powinien być 2 lub 3 razy większy od powierzchni ogrzewanej. Należy bowiem pamiętać, że systemy, które nie są zrównoważone i nie są w stanie uzupełnić energii pobieranej z “pola odwiertu”, będą z czasem coraz gorzej pracować.

  Ile kosztuje pompa ciepła?

  Pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski ceny? Ile kosztuje pompa ciepła wraz z montażem? Choć koszt zakupy systemu pompy ciepła jest dla niektórych osób dość wysoki, biorąc pod uwagę jej montaż, to wydatki na zakup całej instalacji pompy ciepła będą różnić się w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Choć pompy ciepła w Polsce są nadal uważane za drogie, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”! Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki (od 3 do 8 lat), a system pompy ciepła będzie działał niezawodnie od 20 do 30 lat, albo i dłużej.

  Porównanie cen i kosztów pomp ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim, Ćmielowie, Kunowie i okolicach to dość złożony temat, bo trzeba pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonej ceny. Przy obliczaniu kosztów pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj i wydajność pompy ciepła,
  • koszt zakupu całego systemu,
  • koszty montażu (cena robocizny),
  • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

  Pompy ciepła dofinansowanie Ostrowiec Świętokrzyski – jakie są dopłaty do pomp ciepła?

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła świętokrzyskie, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe.

  Gdzie uzyskać informacje o dopłatach do pomp ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim? Urząd Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego ul. Jana Głogowskiego 3/5 to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w regionie i komu w województwie świętokrzyskim należą się dopłaty do pompy ciepła. Dodatkowo, na stronie internetowej Urzędu Miasta udostępnione zostały wszystkie dostępne programy i dotacje z zakresu ograniczania niskiej emisji w gminie Ostrowiec Świętokrzyski.

  Warto też pamiętać, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków i od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach – program pod nazwą „Moje Ciepło”.

  Jak dobrać pompę ciepła?

  Firmy instalujące pompy ciepła w województwie świętokrzyskim, wiedzą, jak dobrać pompę ciepła, bo oficjalny dystrybutor pomp ciepła renomowanego producenta musi przejść proces certyfikacji i odbyć cykl szkoleń na tematy, takie jak np.: jaki sposób dobrać moc pompy ciepła do domu, charakterystyka i zastosowanie pomp ciepła. Nie zmienia to jednak faktu, że wybór pompy ciepła do konkretnego budynku w powiecie ostrowskim to dość złożone zadanie. Z reguły, firmy montujące pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim, po wstępnej konsultacji, na miejsce montażu wyślą fachowców, aby “w terenie” wykonali potrzebne pomiary i zebrali inne dane. Należy dodać, że niektóre renomowane firmy instalujące pompy ciepła w powiecie ostrowskim oferują bezpłatny audyt energetyczny budynku. Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób na uzyskanie odpowiedzi na pytania typu: czy pompa ciepła ogrzeje dom zimą, czy pompa ciepła nadaje się do grzejników, jaka pompa ciepła do starego domu, jaka pompa ciepła jest najlepsza.

  Firmy instalujące pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach, przy doborze pompy ciepła zawsze biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak np.:

  • nasłonecznienie i izolacja cieplna budynku,
  • szczelność powietrzna całego obiektu,
  • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
  • rodzaj i wydajność posiadanych elementów centralnego ogrzewania (kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
  • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu,
  • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia.

  Pompy ciepła i fotowoltaika Ostrowiec Świętokrzyski 

  Warto wiedzieć, że pompa ciepła nie musi być jedynym źródłem ciepła w domu. Choć dodatkowe źródła ciepła są często pomijane przy omawianiu pomp ciepła i konsultacji przed zakupem, to system pompy ciepła może być “wspomagany” przez dodatkowe urządzenia, takie jak np: kolektory słoneczne, które przekształcają żar słoneczny w energię cieplną. W obecnych czasach, trzeba mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Łącząc pompy ciepła z panelami słonecznymi, można uczynić swój dom w Ostrowcu Świętokrzyskim nie tylko ekologicznym, ale i samowystarczalnym!

  W Polsce, pompy ciepła i instalacje PV stosuje się zwykle w systemie on-grid (pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną). Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Dystrybutorzy pomp ciepła i fotowoltaiki w Ostrowcu Świętokrzyskim oferują różnorodne funkcje, a ich celem jest nie tylko zarobek, ale także promowanie ekologicznych rozwiązań w zakresie energii elektrycznej poprzez idealne dopasowanie nowoczesnego sprzętu do ogrzania i oświetlenia domu i ułatwienie zwykłym ludziom codziennego życia. W obecnych czasach, warto mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Ale warto zwrócić także uwagę na istotną kwestię, że znalezienie dobrego instalatora pompy ciepła i fotowoltaiki w Ostrowcu Świętokrzyskim jest absolutnie kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Bo podobnie jak w przypadku wszystkich systemów ogrzewania i chłodzenia – odpowiedni montaż i konserwacja jest kluczem do długiej i wydajnej pracy urządzenia!

  Pompa ciepła - kontakt

  Dystrybutor OZE – usługa montażu pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach

  Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości w województwie świętokrzyskim, którzy poszukują informacji na temat – kto instaluje pompy ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim i okolicach, bo rozważasz zakup pompy ciepła do swojego domu lub firmy, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne produkty możemy Ci zaproponować!

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia, zawsze w konkurencyjnej cenie! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski i okolice – Montaż pomp ciepła świętokrzyskie!

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Interesuje Cię koszt pompy ciepła do domu 100m2? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli potrzebujesz solidnego wykonawcy pomp ciepła w Ostrowcu Świętokrzyskim – nie szukaj dalej!

  Oferta pompy ciepła Ostrowiec Świętokrzyski – dobór, wycena, sprzedaż, montaż, serwis

  Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, samowystarczalny i komfortowy, czy chcesz obniżyć rachunki za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę w budynku firmowym – możemy Ci pomóc! Dystrybutor OZE to firma oferująca usługi w zakresie ekologicznych rozwiązań zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm na terenie miasta Ostrowiec Świętokrzyski i okolic. Zawsze dostarczamy rozwiązania grzewcze i chłodnicze dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Klientów!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepła są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię krok po kroku, przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  W Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami, dzięki czemu zawsze możemy zaoferować Ci nowoczesne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, które pomogą utrzymać Ci komfort cieplny w Twojej przestrzeni i obniżyć Twoje rachunki za energię. Dzięki naszym kompleksowym usługom możesz wspomóc środowisko, zaoszczędzić swój cenny czas oraz od razu zacząć czerpać korzyści finansowe jakie niosą ekologiczne rozwiązania!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w Polsce, a miasta: Ostrowiec Świętokrzyski, Ćmielów, Kunów, Powiat Ostrowiecki i gminy: Ćmielów, Kunów, Bałtów, Bodzechów, Waśniów, to nie jedyne tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować wydajne pompy ciepła od najlepszych producentów!

  Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić i jakie pompy ciepła jesteśmy w stanie Ci zaproponować!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę