Pompy ciepła

Wykorzystaj darmową energię z powietrza i ogrzej swój dom

Zainwestuj w eko-energentyczne rozwiązania dla Twojej firmy. Unikaj podwyżek, optymalizuj koszty, oszczędzaj, zyskaj niezależność.

Ogrzej swój dom

Dzięki nowoczesnej technologii, pompy ciepła pracują w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej oraz osiągają wysokie parametry temperatury systemu grzewczego lub ciepłej wody użytkowej.

Brak emisji szkodliwych substancji do otoczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz bezobsługowość czynią pompy ciepła naszych dostawców idealnym rozwiązaniem dla każdego, kto buduje dom lub i wymienia lub modernizuje istniejące źródło ciepła.

Szerokie zastosowanie pompy ciepła

Pompy ciepła mają zastosowanie zarówno w budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym, jak i komercyjnym, a szeroki wybór jednostek zarówno typu split, jak i monoblok zapewnia możliwość dopasowania urządzenia do indywidualnych potrzeb naszego klienta.

Dlaczego warto zainwestować w pompę ciepła?

Hermetyczność i trwała szczelność

Modulacja mocy i cicha praca urządzeń

Efektywność energetyczna

Gwarancja i serwis

Profesjonalny montaż i konfiguracja

Brak przeglądów okresowych

Wybierz producenta:

STIEBEL ELTRON

STIEBEL ELTRON od 1924 roku projektuje i wytwarza produkty na najwyższym poziomie technicznym. Sukces firma zawdzięcza kompetencjom technologicznym, jakości, innowacyjności, niezawodności i indywidualnemu podejściu do klienta. STIEBEL ELTRON jest jednym ze światowych liderów w ogrzewaniu i energii odnawialnej, firmą o zasięgu międzynarodowym. Pompy ciepła, czyli sztandarowy produkt marki STIEBEL ELTRON to najbardziej wyspecjalizowane technologicznie urządzenia dostępne na światowych rynkach, które stanowią wzór połączenia efektywności wraz z ekologią. Szeroka gama produktów pozwala firmie STIEBEL ELTRON na optymalne zaopatrzenie każdej inwestycji w Polsce w wysokiej jakości urządzenia dopasowane do indywidualnych oczekiwań i możliwości klientów.

Buderus

Buderus jest wiodącym na świecie producentem niezawodnych i wysoce efektywnych rozwiązań systemowych w branży grzewczej. Firmę wyróżnia wszechstronna oferta, różnorodność produktów oraz bogate doświadczenie, jak również dążenie do wyznaczania nowych standardów w branży. Firma Buderus jest od 2003 roku częścią Grupy Bosch w wymiarze światowym i lokalnym. Oferta Buderus w zakresie pomp ciepła obejmuje urządzenia powietrzne, gruntowe oraz do przygotowania c.w.u. wraz z kompletnym osprzętem, a do produkcji urządzeń wykorzystywane są tylko najlepsze materiały. Niezależnie od tego czy budujesz nowy dom, modernizujesz stary, czy tylko wymieniasz tradycyjną instalację grzewczą –wielofunkcyjne pompy ciepła Logatherm nadają się do wszystkich zastosowań.

Netsu

Pod marką NETSU kryją się wydajne i innowacyjne pompy ciepła z 7-letnią gwarancją – ekologiczne rozwiązania służące do ogrzewania domów i biur. Nowoczesne techniki jakie zostały zastosowane w pompach typu SPLIT i MONOBLOK gwarantują komfort i bezpieczeństwo. NETSU jest przyjazne środowisku naturalnemu co potwierdza wpis na zieloną listę referencyjną uprawniający do otrzymania refundacji zakupu. Firma spełnia również oczekiwania związane z rynkiem HVACR. NETSU oferuje szereg produktów dostosowanych do różnych potrzeb klienta, stawiając na prostotę użytkowania oraz małą awaryjność. Firma kroczy ku przyszłości proponując interesującą eko-alternatywę dla ogrzewania węglowego, gazowego czy elektrycznego. Pompy ciepła NETSU to urządzenia wpasowujące się we współczesne Eko-Trendy. Najistotniejsze jest jednak to, że jest są produktem innowacyjnym, ergonomicznym i prostym do instalacji.

Nibe

NIBE AB jest globalnym koncernem, który od 70 lat projektuje i produkuje inteligentne i energooszczędne rozwiązania zapewniające komfort wewnętrzny we wszystkich typach budynków. NIBE AB to przedsiębiorstwo będące największym producentem urządzeń grzewczych oraz liderem na rynku europejskim w sprzedaży pomp ciepła i elektrycznych ogrzewaczy wody. Ten szwedzki koncern od 1952 roku zajmuje się wdrażaniem innowacyjnych, ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań w zakresie ogrzewania budynków w gospodarstwach domowych oraz w dużych obiektach komercyjnych, umożliwiających tworzenie zrównoważonego społeczeństwa przyszłości. W ofercie NIBE dostępne są produkty do ogrzewania, klimatyzacji, odzysku ciepła, wentylacji i ciepłej wody użytkowej dla wszystkich domów i budynków. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz elastycznej pompy ciepła powietrze/woda, czy pompy ciepła typu solanka/woda, zwanej pompą gruntową, czy też pompy ciepła na powietrze wentylacyjne, w ofercie NIBE znajdziesz odpowiednie urządzenia.

Samsung

Samsung jest jednym z największych na świecie producentów urządzeń elektronicznych. Wśród produkowanych przez Samsung urządzeń znajdują się także te, charakterystyczne dla branży HVAC (ang. heating, ventilation, air conditioning), czyli z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Do tego pierwszego grona zaliczają się między innymi pompy ciepła Samsung. W przypadku pompy ciepła Samsung nie ma większego znaczenia, czy posiadamy już dom, który wymaga modernizacji, czy też jesteśmy na etapie jego budowania. W obu przypadkach bowiem pompy ciepła typu powietrze-woda, produkowane przez firmę Samsung, sprawdzą się znakomicie. Urządzenia te występują zarówno w postaci monobloku, jak i w wersji split, z osobnym modułem wewnętrznym i zewnętrznym. W zależności od naszych predyspozycji możemy zatem wybrać najbardziej odpowiadający nam wariant.

Kaisai

Oferta KAISAI obejmuje pompy ciepła powietrze-woda, które dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii, są w stanie pracować w bardzo szerokim zakresie temperatury zewnętrznej. Co więcej — osiągają doskonałe parametry, jeśli chodzi o temperaturę systemu grzewczego oraz ciepłej wody użytkowej. Warto podkreślić, że proponowane rozwiązania są bezpieczne w użytkowaniu, bezobsługowe oraz nie emitują szkodliwych substancji do środowiska, co czyni je idealnym rozwiązaniem dla osób, którym marzy się energooszczędny i ekologiczny dom.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

    Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

    Pompy ciepła – Doradztwo – Wycena – Sprzedaż – Montaż – Serwis – Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła do domu i firmy

    Pompa ciepła jest przyjaznym dla środowiska system HVAC, bo ta jedna instalacja zapewnia ogrzewanie, klimatyzację i wentylację i przez cały rok pozwala uzyskać oczekiwany komfort cieplny w pomieszczeniach. Dofinansowanie do pompy ciepła sprawiło, że w Polsce, systemy – pompa ciepła powietrzna i gruntowe pompy ciepła stały się nie tylko popularne, ale jest też coraz więcej ofert typu usługa montażu pompy ciepła, do wyboru. Te najlepsze, bezawaryjne pompy ciepła mogą zapewnić ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz ciepłą wodę użytkową za pomocą naciśnięcia przycisku w panelu ściennym, w pilocie, a nawet możliwe jest zdalne sterowanie pompą ciepła przez Internet.

    Pompy ciepła – ceny i oferty na gruntowe i powietrzne pompy ciepła w Polsce, jak i cała branża ciągle się zmieniają. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – energia odnawialna, pompy ciepła ceny, jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200m2, powietrzna pompa ciepła cena z montażem, czy pompa ciepła bez fotowoltaiki jest w stanie ogrzać dom 100m2, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do ogrzewania domu i firmy możemy Ci zaproponować!

    Spis treści:

     

    Montaż pomp ciepła:

    W Polsce, układ – pompa ciepła i instalacja PV (tzn. zestaw urządzeń służący do wytworzenia prądu z energii słonecznej) stosuje się zwykle w systemie on-grid, czyli pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną. Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od krajowych dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła) są jedynymi odbiorcami prądu.

    Historia pompy ciepła

    Pompy ciepła są obecnie wykorzystywane do “wydobywania” energii cieplnej z powietrza z otoczenia, a nawet spod ziemi, dostarczając ciepło bezpośrednio do domu. Brzmi to jak “magia”, ale kryjąca się za tym nauka, zasada działania pompy ciepła jest stosunkowo prosta. Pompy ciepła powstały wiele lat temu, a więc nie do końca można je uznać za “wynalazek” naszych czasów i nową technologię do ogrzania domu. Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z tej technologii, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki w naszych domach, w których odparowywanie i chłodzenie cieczy służy do obniżania temperatury w komorze przechowywania, działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła.

    Pierwsze wzmianki o pompach ciepła pojawiają się w literaturze naukowej już w XIX wieku. W roku 1851, brytyjski fizyk i matematyk Kelvin William Thomson podał jedno ze sformułowań II zasady termodynamiki, twierdząc, że ciepło nie może być całkowicie zamienione na pracę. Lord Kelvin zwrócił uwagę na ważną kwestię, że skoro energia cieplna nie może sama “przejść” z ciała o temperaturze niższej do ciała o temperaturze wyższej, musi być sposób, aby jakoś jej w tym “pomóc”. W roku 1852 podał pierwsze teoretyczne informacje na temat możliwości użycia pompy ciepła do ogrzewania, gdzie zauważył, że aby pompa ciepła działała, należy dostarczyć określoną ilość energii (np. energię elektryczną do napędu sprężarki w układzie pompy ciepła).

    Lord Kelvin wprowadził także pojęcie energii wewnętrznej układu termodynamicznego i sformułował zasadę rozpraszania energii. W roku 1856 Kelvin William Thomson odkrył nadzwyczajne okoliczności, które zostały nazwane później “zjawiskiem Thomsona”, a w 1862, wraz z J.P. Joule’em zaprezentował “zjawisko Joule’a-Thomsona”, które w przyszłości miało pomóc w skonstruowaniu lodówki. Już w 1876 roku, Carl Paul Gottfried von Linde profesor, niemiecki inżynier i wynalazca, stworzył pierwszą chłodziarkę sprężarkowa, a 1895 roku opracował własną metodę skraplania gazów. Do dnia dzisiejszego w chłodziarkach i zamrażarkach ciepło jest „wypompowywane” z wnętrza urządzeń, co obniża temperaturę przechowywanych tam produktów i jest następnie “oddawane” bezpośrednio do pomieszczeń, w których te sprzęty się znajdują.

    Jak działa pompa ciepła?

    Pompy ciepła z termodynamicznego punktu widzenia realizują obieg Lindego, a układ pompy ciepła jest typowym sprężarkowym, ziębniczym obiegiem parowym, ale ta maszyna cieplna może pracować w systemie rewersyjnym (gdzie skraplacz staje się parowaczem, a parowacz – skraplaczem). Pompa ciepła w trybie chłodzenia (na tej samej zasadzie działają klimatyzatory i lodówki) wykorzystuje dodatkową energię elektryczną, aby przeciwdziałać naturalnemu przepływowi ciepła i wpompować powietrze z chłodniejszego miejsca do cieplejszego. Dom jest traktowany jako “kopalnia” ciepła, które pompa usunie z jego wnętrza, chłodząc tę ​​przestrzeń. Jeśli dom będzie wykorzystywany jako “odbiorca”, do jego wnętrza zostanie wpompowana energia cieplna (np. z gruntu) ogrzewająca pomieszczenia.

    Jak działa pompa ciepła? Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła to urządzenie, które “przenosi” energię cieplną z jednego punktu do drugiego. W Polsce piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, drewno, pellet, ekogroszek, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych w Polsce stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku. Nawet najbardziej wydajny piec lub kocioł zawsze coś traci w procesie konwersji!

    Pompy ciepła są uważane za wysoce wydajne i “czyste” instalacje grzewcze, ponieważ nie są zależne od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli COP pompy wynosi 4, to aby uzyskać 4 kW ciepła, maszyna zużyje 1 kW energii elektrycznej. Pompy ciepła ogrzewanie wykorzystują wspomnianą już zasadę fizyczną – “efekt Joule’a-Thomsona”. Cały system pompy ciepła, którego podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej opiera się na 3 głównych częściach:

    • system źródła ciepła, 
    • pompa ciepła,
    • system dystrybucji.

    Rodzaje systemów pomp ciepła

    Producenci pomp ciepła oferują wiele modeli urządzeń, które posiadają nawet czujnik do sterowania obiegiem solarnym, a w innych, w standardzie oferowane są zabezpieczenia antykorozyjne, które gwarantują wydłużoną żywotność zbiornika na c.w.u.. W Polsce istnieje wiele różnych typów pomp ciepła, ale wszystkie działają na tej samej zasadzie “przekazu” ciepła ze źródła energii cieplnej. Te maszyny cieplne można pogrupować na różne sposoby, np. ze względu na:

    • rodzaj źródła ciepła (nisko- i wysokotemperaturowego),
    • rodzaj napędu pompy ciepła,
    • wydajność cieplną,
    • zastosowanie.

    W Polsce, najbardziej znany jest podział pomp ciepła ze względu na dolne źródło i biorąc pod uwagę ten czynnik, pompy ciepła możemy pogrupować pokrótce na:

    • powietrzne pompy ciepła (typu: powietrze-woda, powietrze-powietrze), które wykorzystują energię zawartą w biosferze. Mogą być zamontowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ze względu na konstrukcję można wyróżnić jednostki typu MONOBLOK, gdzie wszystkie elementy urządzenia znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku oraz pompy ciepła typu SPLIT, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Obecnie produkowane, polskie pompy ciepła powietrze-woda są w stanie pracować w temperaturach sięgających nawet -25°C.

     

    • gruntowe pompy ciepła (grunt-powietrze i grunt-woda), które wykorzystują energię cieplną zmagazynowaną w ziemi. Ciepło pobierane jest za pomocą poziomych kolektorów lub pionowych otworowych wymienników ciepła. Kolektory poziome umieszcza się zwykle na głębokości około 1,5 metra pod powierzchnią ziemi na sporym terenie (2 lub 3 razy większym od powierzchni ogrzewanej). Na małych działkach budowlanych w Polsce wykonuje się zwykle pionowe lub nawet ukośne odwierty o głębokości najczęściej do 100 metrów i instaluje się w nich pionowe wymienniki ciepła. Choć wykonanie kolektorów poziomych jest na ogół tańsze, to w temacie pompa ciepła z odwiertami, niezwykle ważne jest to, aby gruntowy wymiennik ciepła był dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła. Bo systemy, które nie są zrównoważone i nie są w stanie uzupełnić energii pobieranej z “pola odwiertu”, będą z czasem coraz gorzej pracować.

     

    • wodne pompy ciepła, (woda-woda, woda-powietrze) czerpią energię skumulowaną w wodach podziemnych, powierzchniowych lub nawet morskich. Na terenach nieruchomości zabudowanych w Polsce, tam gdzie warunki na to pozwalają, najczęściej wykonuje się dwie studnie (studnia czerpalna i studnia zrzutowa). System pompy ciepła pobiera wodę z pierwszej studni, odzyskuje ciepło z wody i przekazuje je do budynku, a następnie odprowadza wodę do drugiej studni.

     

    W Polsce, w domach prywatnych i obiektach firmowych najczęściej stosowane są pompy ciepła sprężarkowe z napędem mechanicznym, gdzie silnik sprężarki zasilany jest energią elektryczną. Ale ze względu na zastosowany napęd wyróżnia się także m.in.:
    – sprężarkowe, spalinowe pompy ciepła (np. silnik spalinowy jest zasilany gazem),
    – sorpcyjne pompy ciepła (tzw. chemiczne pompy ciepła, napędzane ciepłem uzyskanym poprzez rozmaite reakcje chemiczne), które można podzielić na absorpcyjne pompy ciepła i adsorpcyjne pompy ciepła.

    Komponenty systemu pompy ciepła w domu

    Z czego składa się powietrzna pompa ciepła? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu, to najczęściej usłyszymy odpowiedź: pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

    Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy montujące pompy ciepła w Polsce. W przypadku wspomnianych już systemów powietrznych pomp ciepła typu Monoblok, samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej).

    Ważna terminologia dotycząca systemów pomp ciepła i nazwy elementów, z którymi możemy się spotkać w tej branży, to m.in.:

    • parownik,
    • sprężarka,
    • skraplacz,
    • zawór dławiący (rozprężny),
    • czynnik chłodniczy,
    • wężownica,
    • wentylator,
    • zbiornik buforowy.

     

    Pompy ciepła i system on-grid Tak zwany system on-grid jest rodzajem systemu w fotowoltaice. Może się okazać, że zastosowanie takiego systemu fotowoltaicznego będzie najkorzystniejsze w Twoim gospodarstwie domowym. Na czym polega system on-grid? Wyróżnia się tym, że nasz zainstalowany system jest podpięty do sieci energetycznej. Oznacza to, że nadwyżka energii, która została wyprodukowana w dzień zostanie wysłana do sieci. Jednak jeśli nastąpi niedobór energii to zostanie ona zwrócona. Koszty za energię wystąpią jeśli Twoje zapotrzebowanie przekracza ilość energii produkowanej przez fotowoltaikę

    Pompy ciepła i system off-grid Termin off-grid to także określenie na system fotowoltaiczny. W przeciwieństwie do systemu on-grid, off-grid nie jest podłączony do sieci. Urządzenia wytwarzające energię w gospodarstwie domowym są całkowicie niezależne od energii sieciowej. Nadmiar energii jest przechowywany w specjalnych akumulatorach. Zapasową energię można wykorzystać, kiedy fotowoltaika nie funkcjonuje. Wadą tego rozwiązania jest sytuacja, kiedy zostanie wytworzona zbyt mała ilość energii. Nie będzie wtedy możliwości pobrania jej z sieci. Zarówno system on-grid jak i off-grid może towarzyszyć pompie ciepła.

    Czy można samemu zainstalować pompę ciepła? Pompy ciepła dostępne od ręki są jak najbardziej możliwe do kupienia. Choć budowa pompy ciepła opiera się na zastosowaniu wielu połączonych ze sobą elementów, to wiele osób w Polsce, znając schemat ich działania podejmuje bardziej lub mniej udane próby skonstruowania pompy ciepła we własnym zakresie. Polacy słyną przecież z rozwiązań typu “zrób to sam”, a maszyny ciepła dają im ogromne pole “do popisu”. Świadczą o tym dosadnie internetowe grupy inżynierów-amatorów i zapytania typu: “pompa kawitacyjna cena wysoka, ale czy ktoś sam już ją robił?, co potrzebne do podłączenia pompy ciepła?, czy montaż pompy ciepła jest trudny?, kto może instalować pompy ciepła?, pompy ciepła ogrzewanie”.

    Trzeba jednak pamiętać, że montaż pomp ciepła zawsze powinien być przeprowadzony przez specjalistów z tej branży, bo najważniejszym aspektem podczas instalacji całego systemy jest to, że musi się to odbyć bezbłędnie! Zawsze opłaca się skorzystać z pomocy doświadczonego, przeszkolonego profesjonalisty, który podczas montażu bierze pod uwagę wytyczne producenta i posiada wiedzę, jak przygotować dom na instalację pompy ciepła. Należy też mieć na uwadze fakt, że w przypadku pomp ciepła, wszelkie prace przy obiegu czynnika chłodniczego mogą wykonywać tylko specjaliści z uprawnieniami f-gazowymi. W Polsce, instalator pomp ciepła powinien przejść specjalny kurs i uzyskać certyfikat UDT, aby mógł on przeprowadzać: kontrolę szczelności, instalację, konserwację, serwisowanie i naprawę pomp ciepła.

    Montaż pompy ciepła – na co zwrócić uwagę przy wyborze pompy ciepła?

    Jaka pompa ciepła jest najwydajniejsza? Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o zakupie i montażu pompy ciepła to świetny pomysł. Ale która pompa ciepła jest najlepsza? Odpowiedź na to pytanie jest nieco bardziej zagmatwana, gdy próbujemy ją zawęzić do konkretnego modelu pompy ciepła, którą warto kupić w Polsce. Trzeba też jasno powiedzieć, że kalkulator online to naprawdę zły sposób na dobranie wielkości pompy ciepła do domu! Istnieją przecież racjonalne powody, dla których właściciele nieruchomości w Polsce podczas wyboru pompy ciepła korzystają z pomocy fachowców.

    Jak dobrać pompę ciepła? Aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do domu, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń i ciepłą woda użytkową. Podczas wyboru pompy ciepła zalecane jest zatrudnienie specjalisty ds. ogrzewania pompami ciepła w celu wykonania wymaganych obliczeń. Wybór pompy ciepła to złożony proces, ale należy dodać, że niektóre renomowane firmy instalujące pompy ciepła oferują bezpłatny audyt energetyczny budynku. Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób na uzyskanie odpowiedzi na pytania typu: czy pompa ciepła ogrzeje dom zimą, czy pompa ciepła nadaje się do grzejników, jaka pompa ciepła do starej instalacji?

    Co najbardziej wpływa na dobór pompy ciepła? Podczas konsultacji przed zakupem i montażem pompy ciepła w konkretnym budynku, firmy instalujące pompy ciepła zawsze biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak np.:

    • panujący w regionie Polski klimat i nasłonecznienie budynku,
    • izolacja cieplna budynku,
    • szczelność powietrzna całego obiektu,
    • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
    • rodzaj i wydajność posiadanych elementów centralnego ogrzewania (kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
    • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu,
    • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia,
    • wykorzystanie przestrzeni wewnątrz domu i potrzeby domowników, takie jak: podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim.

     

    Kiedy nie montować pompy ciepła? Choć w Polsce coraz częściej powstają domy pasywne, które są bardzo “szczelne”, to niektóre stare domy z lat 80-tych mają bardzo słabą izolację cieplną i dodatkowo posiadają też nieszczelne okna i drzwi. Takie nieocieplone budynki w rezultacie mają większe zapotrzebowanie na ciepło i powoduje to ogromne obciążenie systemów grzewczych i trudności z utrzymaniem odpowiedniej temperatury otoczenia wewnątrz. Ale warto wiedzieć, że pompa ciepła nie musi być jedynym źródłem ciepła w domu. Choć dodatkowe źródła ciepła są często pomijane przy omawianiu pomp ciepła i konsultacji przed zakupem, to system pompy ciepła może być “wspomagany” przez dodatkowe urządzenia, takie jak np: kolektory słoneczne, kocioł gazowy lub olejowy.

    Pompa ciepła – opinie negatywne i pozytywne

    Czy warto zainwestować w pompy ciepła? Jeśli rozważasz montaż pomp ciepła w swoim domu lub w firmie i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszą perspektywę”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę stanowi ona mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych, niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, ponieważ mechanizm stojący za pompą ciepła po prostu przenosi ciepło z jednego miejsca do drugiego, a nie go wytwarza i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem!

    Chociaż zdarzają się i negatywne opinie w Internecie (np. “podczas zakupu powietrznej pompy ciepła, nikt mi nie powiedział, że ma ona obniżoną sprawność przy niskich temperaturach”), to pompy ciepła powietrze-woda, choć dla niektórych osób w Polsce wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie dobrane i zainstalowane są warte swojej ceny. W Polsce, gdzie panuje klimat umiarkowany ciepły przejściowy najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi. Ale w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj systemu stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania pomieszczeń w chłodniejszych regionach kraju. Ponadto ten rodzaj powietrznych pomp ciepła generuje ciepłą i zimną wodę zamiast powietrza, co pozwala na wykorzystanie podgrzanej wody w obiegu grzewczym i w zbiorniku z ciepłą woda użytkową.

    Wypada dodać, że kwestia, czy geotermalna, ziemna pompa ciepła jest odpowiednia dla konkretnego domu w Polsce, będzie zależeć w głównej mierze od wielkości działki, samego podłoża (np. piach, glina) i ukształtowania terenu wokół domu. Oczywiście, na świecie np. w Kanadzie i Szwecji, gruntowe lub wodne pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu systemów zadowolenie klientów jest bardzo wysokie. Oczywiście, realne oszczędności w domowym budżecie będą zależeć od wielu czynników, ale obecnie, w Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które umożliwiają szybkie oszacowanie, jakich oszczędności energii można oczekiwać w przypadku konkretnego zastosowania.

    Koszt pompy ciepła do domu

    Pompy ciepła ceny, ile kosztują pompy ciepła w Polsce? Jaki jest koszt pompy ciepła do domu 200m2, a jaki do domu 100m2? Ceny pomp ciepła są zazwyczaj wysokie, biorąc pod uwagę montaż, jednak koszty całego systemu pompy ciepła będą różnić się w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Choć pompy ciepła w Polsce są nadal uważane za drogie, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”! Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki (od 3 do 8 lat), a system pompy ciepła będzie działał niezawodnie od 20 do 30 lat, albo i dłużej

    Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonej ceny z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu kosztów pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak:

    • rozmiar systemu grzewczego,
    • rodzaj i wydajność pompy ciepła,
    • koszt zakupu całego systemu,
    • koszty montażu (cena robocizny),
    • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

     

    Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? Porównanie cen i kosztów ziemnych pomp ciepła w Polsce jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Z kolei, koszty eksploatacji pomp ciepła na terenie kraju zależą od rodzaju nieruchomości – jej właściwości izolacyjnych i wielkości pomieszczeń. Co więcej, w niektórych przypadkach mogą być wymagane dodatkowe modyfikacje instalacji grzewczej lub nawet przeróbki instalacji elektrycznej, w celu “wsparcia“ nowego ogrzewania. Chociaż istnieje opinia, że można kupić niedrogie pompy ciepła, ale montaż nie jest już taki tani, to opłaty za ogrzewanie domu i wody mogą być z pewnością niższe, niż te osiągane w przypadku wcześniej używanych systemów grzewczych i jest to zauważalna kwota w budżecie domowym.

    Pompy ciepła cena z montażem – montaż pomp ciepła

    Przy rozważaniu instalacji pompy ciepła zazwyczaj zastanawiamy się nad kosztami całkowitymi tej inwestycji, czyli ile będzie wynosiła cena pompy ciepła wraz z instalacją techniczną. Pompa ciepła cena z montażem będzie zależna od wielu czynników i ustalana indywidualnie. Będzie się różnić w zależności od powierzchni domu, a także rozmiarów i wydajności samej pompy. Do instalacji pompy ciepła możemy uzyskać także dofinansowanie, co może znacznie wpłynąć na końcową sumę. Usługę instalacji pompy ciepła wraz z montażem może wycenić Dystrybutor OZE na konsultacji. Rozwiązanie grzewcze zawsze jest dopasowane do potrzeb naszych klientów, więc taka konsultacja pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Omówienie wszystkich za i przeciw przed inwestycją to najlepszy pomysł – pompy ciepła cena z montażem – dowiedz się już dziś! 

    Dofinansowanie do pompy ciepła w Polsce

    Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań jeśli chodzi o możliwość uzyskania rządowej dopłaty. Chociaż np. powietrzna pompa ciepła cena z montażem to w Polsce bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób w Polsce zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rozmaitych projektów wsparcia, może sprawić, że koszty instalacji pompy ciepła będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Rzeczypospolitej Polskiej Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są aktualnie dopłaty do pomp ciepła.

    Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków. Co tam możemy między innymi przeczytać? “Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu!”, tak rząd zachęca właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych do wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze, gdzie poziomy dofinansowania sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł.

    W tym miejscu wypada dodać, że Międzynarodowa Agencja Energetyczna (International Energy Agency, IEA) przeprowadza przeglądy polityk energetycznych państw członkowskich Unii Europejskiej i w opublikowanym przez nią raporcie “Polska 2022 – Przegląd Polityki Energetycznej” znajdujemy m.in. takie zalecenia – “Program „Czyste powietrze” zapewnia dotacje dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych na wymianę nieefektywnych systemów grzewczych na nowe (w tym kotły gazowe, odnawialne źródła energii i pompy ciepła). Do tej pory 45% wniosków złożonych w ramach programu dotyczyło wymiany kotłów na gazowe. IEA zaleca udoskonalenie programu „Czyste Powietrze”, aby skupić się na wdrażaniu systemów grzewczych o najniższych emisjach i najwyższej sprawności w celu zminimalizowania stosowania kotłów gazowych.”

    Jak polski rząd udoskonalił swoją politykę energetyczną? Od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach. Ministerstwo Klimatu i Środowiska i NFOŚiGW daje Polakom kolejną szansę na uzyskanie dotacji do montażu pomp ciepła – program pod nazwą Moje Ciepło”. Kto może liczyć na takie dotację? NFOŚiGW informuje – “ Beneficjentami będą mogły być osoby fizyczne – właściciele bądź współwłaściciele jednorodzinnych domów, ale – tutaj ważne zastrzeżenie – jedynie nowych.”.

    Pompy ciepła – konsultacje, wycena, montaż, serwis – Dystrybutor OZE

    Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości w Polsce, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła – wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż, klimatyzacja z pompy ciepła, odwierty pod pompy ciepła, pompy ciepła dostępne od ręki, bo rozważasz zakup tej ekologicznej technologii, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne produkty do domu i firmy możemy Ci zaproponować!

    Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia, zawsze w konkurencyjnej cenie! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła do domu i firmy – Montaż pompy ciepła w całej Polsce!

    Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

    Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

    • pompy ciepła,
    • fotowoltaika,
    • klimatyzacja,
    • grzejniki, ogrzewanie.

    W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli szukasz rzetelnego wykonawcy pomp ciepła, nie szukaj dalej!

    Dystrybutor OZE – Oferta – dobór pompy ciepła, usługa montażu pompy ciepła

    Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, samowystarczalny i komfortowy, czy chcesz obniżyć rachunki za prąd, ogrzewanie i ciepłą wodę w budynku firmowym – możemy Ci pomóc! Dystrybutor OZE to firma oferująca usługi w zakresie ekologicznych rozwiązań zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm na terenie całej Polski. Zawsze dostarczamy rozwiązania grzewcze i chłodnicze dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Klientów.

    W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwa. W obecnie dostępnych modelach pomp ciepła w Polsce występują różne tryby pracy pompy (np.: stała temperatura, praca automatyczna, przesunięcie krzywej grzewczej) i rozmaite ustawienia poszczególnych elementów instalacji (np. prędkości pompek CO) czy ustawienia punktu biwalentnego, co dla niektórych osób brzmi z pewnością jak “czarna magia”. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

    Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Nasz obszar działania obejmuje wszystkie województwa, miasta i miejscowości w Polsce, a województwa: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubuskie, lubelskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie, warmińsko-mazurskie i zachodniopomorskie, to tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować ekologiczne i wydajne pompy ciepła w domach prywatnych, budynkach firmowych czy w obiektach należących do spółdzielni mieszkaniowych!

    Nie wiesz, jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – jak wybrać najlepszy system ogrzewania domu?, ile kW pompa ciepła do domu 150m2?, która pompa ciepła jest najcichsza?, ile kosztuje ogrzewanie pompa ciepła bez fotowoltaiki?, jakie ogrzewanie domu jest najtańsze w Polsce?, ile kosztuje pompa ciepła wraz z instalacją?, pompy ciepła ogrzewanie, czy pompa ciepła bez fotowoltaiki się opłaca?

    Jeśli szukasz sposobów na innowacyjne i najtańsze ogrzewanie domu, to skontaktuj się z nami! Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź, co w Dystrybutor OZE możemy dla Ciebie zrobić i jakie najnowsze “wynalazki” do ogrzewania – jesteśmy w stanie Ci zaoferować!

    Pompy ciepła dostępne od ręki

    Jeśli jesteś zainteresowany montażem, a pompy ciepła ogrzewanie to dla Ciebie temat na którym chcesz się skupić, na naszej platformie, oprócz porad popartych doświadczeniem w tematyce OZE, pomp ciepła czy fotowoltaiki, znajdziesz odpowiedzi dotyczące ofert kupna i montażu powietrznych i gruntowych pomp ciepła. Dzięki dostępnemu formularzowi nasi pracownicy z pewnością dobiorą dla Ciebie odpowiednie urządzenie, wyjaśnią zasady działania i poinstruują w jego obsłudze. Posiadamy pompy ciepła dostępne od ręki największych producentów na rynku takich jak Stiebel, Buderus czy Samsung.

    Zwiększone zainteresowanie na pompy ciepła wynika ze wzrostu cen paliw takich jak węgiel czy gaz. Wzrasta także świadomość ekologicznych źródeł ciepła i ich zalet nie tylko w momencie ich montażu, ale także na przyszłe lata. Innowacyjne sposoby ogrzewania, jakim z pewnością są pompy ciepła dostępne od ręki, cieszą się rosnącą popularnością, dają także większe poczucie bezpieczeństwa energetycznego i poczucie niezależności.

    W ofercie posiadamy produkty renomowanych producentów, zapewniające
    najwyższą wydajność oraz gwarantowaną jakość

    Umów się na bezpłatną wycenę
    Umów się na bezpłatną wycenę