Pompy ciepła Buderus

Pompy ciepła Buderus - Montaż pomp ciepła - Oferta Dystrybutor OZE - Konsultacje - Sprzedaż - Serwis

Pompy ciepła Buderus mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Polsce, zarówno w nowych obiektach mieszkalnych i komercyjnych, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Gdy zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za podgrzewanie wody użytkowej, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła Buderus.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

    Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

    Pompa ciepła Buderus, oferta – powietrzna i gruntowa pompa ciepła w grupie Bosch, jaki i cała branża nieustannie się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Buderus – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, montaż, ciepła woda i klimatyzacja z pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie marki Buderus do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

    Pompy ciepła Buderus 

    Pompy ciepła w Polsce to wypróbowana technologia pozyskująca “czyste” ciepło z powietrza, wody i gruntu. Przy obecnych cenach prądu, gazu, węgla, oleju opałowego, ekogroszku i pelletu drzewnego, osiągnięcie odpowiedniej temperatury otoczenia wewnątrz budynku, w Polsce może być bardzo kosztowne. Nie dziwi więc fakt, że grupa odbiorów ekologicznych technologii grzewczych stale się zwiększa. Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła i na polskim rynku dostępne są maszyny cieplne produkowane przez firmy krajowe i zagraniczne, takie jak np.: Vaillant, Viessmann, Panasonic, Heiztechnik, Stiebel-Eltron, Mitsubishi Electric, Netsu, Nibe, Exotherm, F.H.Gejzer, ZMK SAS oraz Bosch i Buderus.

    Pompy ciepła Buderus często są identyfikowane jako pompy ciepła Bosch i choć Buderus jest częścią grupy Bosch (w Polsce połączenie spółek Buderus Technika Grzewcza oraz Robert Bosch nastąpiło w 2012 r.), ale są to dwie inne marki i dwie inne historie. Warto bowiem wiedzieć, że spółka produkcyjno-handlowa „Buderus’sche Handelsgesellschaft” m.b.H. z siedzibą w Wetzlar, już w 1913 roku była dostawcą urządzeń grzewczych. Co więcej, w 1898 roku firma, jako pierwsza w branży, zgłosiła do opatentowania kocioł grzewczy własnej konstrukcji. W kolejnych latach Buderus wprowadzał kolejno na rynek m.in: regulator kotłowy “Loganatherm”, kocioł z gazowym palnikiem atmosferycznym “Loganagas” i kotły w technologii “Thermostream”.

    Obecnie Buderus Polska oferuje innowacyjne systemy grzewcze o mocy od 2,0 kW do 1,85 MW, wykorzystujące gaz i olej, ale skupia również swoje działania na systemach wykorzystujących energię odnawialną: kolektory słoneczne, pompy ciepła i systemy hybrydowe. W Polsce najbardziej rozpoznawalnym produktem firmy Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o. są pompy ciepła Logatherm, które można z powodzeniem wykorzystać do ogrzewania nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Wypada dodać, że bezpośrednim gwarantem dla pomp ciepła Buderus jest firma Robert Bosch Sp. z o.o.

    Pompa ciepła - kontakt

    Jak działa pompa ciepła Buderus?

    Jak działa pompa ciepła? Istnieje ponad 100% prawdopodobieństwo, że większość z nas codziennie korzysta z technologii pomp ciepła, nawet o tym nie wiedząc. Warto bowiem pamiętać, że lodówki i klimatyzatory w naszych domach działają zgodnie z tą samą zasadą co pompa ciepła. Aby mieć podstawowe pojęcia dotyczące pracy pompy Buderus, trzeba mieć na uwadze naturalne zjawisko, że ciepło zawsze przepływa z miejsc o wyższej temperaturze do obszarów chłodniejszych. W Polsce zauważalne jest to zwłaszcza zimą, gdy ciepło z wnętrza nieocieplonego budynku “ucieka” na zewnątrz.

    Piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku.

    Pompy ciepła działają na innej zasadzie. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Wydajność pomp ciepła w Polsce znacznie zmieniła się w ciągu ostatnich 15 lat, a przyczyniły się do tego nowe technologie sprężarek, rozmaite konstrukcje wymienników ciepła oraz ulepszony przepływ i kontrola czynnika chłodniczego.

    Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera ciepło z powietrza z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako “kopalnię” energii cieplnej.

    Zalety pompy ciepła Buderus – ekologia i komfort użytkowania

    Pompy ciepła cieszą się coraz większą popularnością, stosowane są do ogrzewania domów jednorodzinnych, budynków wielorodzinnych i innych obiektów. Stale rozwijająca się technologia urządzeń oraz możliwości dofinansowania inwestycji przez państwo polskie skłaniają Polaków do montażu pomp ciepła przez autoryzowany instalator Buderus oraz zrezygnowania z tradycyjnych źródeł ogrzewania.

    Rosnąca popularność pomp ciepła jest przede wszystkim uargumentowana faktem, iż pompy ciepła są jednym z najbardziej ekologicznych sposobów ogrzewania. Pompa ciepła to urządzenie, które wykorzystuje zasoby naturalne. Tym samym – pompy działają używając odnawialnych źródeł energii.

    Odnawialne źródła energii to:

    • ciepło geotermalne,
    • ciepło wód gruntowych i powierzchniowych,
    • ciepło powietrza.

    Pompy ciepła Buderus przede wszystkim charakteryzują się komfortem użytkowania oraz niskimi kosztami eksploatacji. Autoryzowany instalator Buderus zapewnia kompleksową ofertę montażu systemów grzewczych. Należy pamiętać, że montaż pompy ciepła powinna zawsze przeprowadzić specjalistyczna firma.

    Do zalet pompy ciepła Buderus należy:

    • ekologiczne rozwiązanie ogrzewania,
    • łatwa obsługa pompy ciepła,
    • wysoki komfort użytkowania pompy ciepła,
    • niskie koszty eksploatacji,
    • bardzo cicha i bezwibracyjna praca sprężarki,
    • współpraca z innymi źródłami ciepła,
    • autoryzowany instalator Buderus,
    • zaawansowana technologia.

    Jakie rodzaje pomp ciepła produkuje Buderus?

    Pompy ciepła Buderus, niezależnie od tego, czy jest to powietrzna czy gruntowa pompa ciepła Buderus, to zawsze sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez ogrzewanie – zimą, chłodzenie – latem, a w niektórych przypadkach tylko ogrzewanie wody dla domowników przez cały rok. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Polsce opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – jakie rodzaje pomp ciepła ma firma Buderus?

    Buderus produkuje pompy ciepła o mocy od 6 do 60 kW, które wykorzystują energię cieplną “ukrytą” w powietrzu, gruncie lub wodach gruntowych. Oferta pompy ciepła Buderus obejmuje 3 główne kategorie i są to:

    • pompy ciepła typu powietrze-woda – gdzie dolnym źródłem i nośnikiem ciepła jest powietrze z otaczającej biosfery. Modele powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda to np.: Logatherm WPLS.2, Logatherm WLW196i IR, Logatherm WLW196i AR, które zapewniają: ogrzewanie, chłodzenie i ciepłą wodę
    • pompy ciepła typu glikol-woda – są to gruntowe pompy ciepła, które za pomocą dolnego źródła ciepła (poziomy lub pionowy wymiennik gruntowy) pozyskują energię cieplną “ukrytą” w ziemi. Buderus ma w swojej ofercie ziemne pompy ciepła takie jak np.: Logatherm WSW196i.2/WSW186, Logatherm WPS K-1 i Logatherm WPS-1, które umożliwiają: ogrzewanie pomieszczeń, podgrzewanie wody użytkowej i z wyposażeniem dodatkowym – chłodzenie.
    • powietrzna pompa ciepła do podgrzewania c.w.u., która wykorzystują energię z powietrza do podgrzania wody użytkowej. Obecnie do wyboru są modele, które pracują do temperatury 5°C i -10°C. Co więcej, pompy ciepła do c.w.u. Buderus mogą chłodzić pomieszczenia podczas upałów i współpracować z innymi systemami grzewczymi np. kolektorami słonecznymi. Pompa ciepła c.w.u. to Logatherm WPT i do wyboru są 4 modele o pojemnościach: 200, 250 i 270 litrów.

    Jak prawidłowo dobrać pompę ciepła?

    Pompa ciepła Buderus – jak wybrać? Warto pamiętać, że wybór pompy ciepła do budynku to dość złożone zadanie. Z reguły, firmy instalujące pompy ciepła Buderus, po wstępnej konsultacji, na miejsce montażu wyślą fachowców, aby na terenie nieruchomości wykonali oni potrzebne pomiary i zebrał inne dane. Dopiero na podstawie tej kompleksowej oceny zaproponują maszynę cieplną, która najlepiej zda egzamin w budynku, biorąc pod uwagę wiele czynników, takich jak np.:

    • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
    • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu,
    • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia,
    • rodzaj posiadanych elementów centralnego ogrzewania (np.: kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
    • potrzeby domowników (takie jak np.: podgrzewanie wody użytkowej, chłodzenie pomieszczeń w okresie letnim).

    Na co zwrócić uwagę przy zakupie pompy ciepła Buderus? Aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do domu, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Podczas wyboru pompy ciepła zalecane jest zatrudnienie specjalisty ds. ogrzewania pompami ciepła w celu wykonania wymaganych obliczeń. Wybór pompy ciepła to złożony proces, dlatego ważne jest, aby zawsze szukać pomocy profesjonalnej firmy.

    Sprawdź również: ranking pomp ciepła

    Dystrybutor pomp ciepła Buderus w Polsce (autoryzowany partner Buderus) wie, jak wykonywać tą precyzyjną pracę i dysponuje ekspercką wiedzą na temat – pompa ciepła Buderus 7kW czy może 6kW będzie odpowiednia do Twoich potrzeb i czy pompa ciepła Buderus 8kW MONOBLOK sprawdzi się w Twoim domu. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli pompa ciepła w domu jest zbyt mała, system ogrzewania “dodatkowego” będzie nadal często używany i oszczędności energii nie będą z pewnością na oczekiwanym przez właściciela poziomie.

    Pompa ciepła Buderus – opinie

    Czy warto zainwestować w pompy ciepła Buderus? Producenci pomp ciepła oferują różnorodne funkcje w swoich produktach, które mogą mieć niekiedy całkiem odmienne opinie na internetowym forum. Ale marka Buderus jest oceniana pozytywnie i to nie tylko przez osoby, które mają system pomp ciepła tej firmy w swoim domu. Buderus był wielokrotnie nagradzany przez instytucje i stowarzyszenia branżowe (np. w 2015 roku firma otrzymała statuetkę Złotego Instalatora za pompę ciepła typu powietrze-woda Logatherm WPL 6/14 AR).

    Pompy ciepła Buderus zyskały uznanie ze względu na m.in.:

    • łatwą obsługę,
    • wysoką jakość,
    • wytrzymałość,
    • niezawodność
    • wydajność,
    • niskie koszty eksploatacji,
    • cichą pracę,
    • możliwość współpracy z kolektorami słonecznymi i fotowoltaiką,
    • zdalne sterowanie za pomocą aplikacji Buderus Easy Control,
    • 5-letni okres gwarancji.

    Wypada dodać, że kwestia, czy geotermalna, ziemna pompa ciepła Buderus jest odpowiednia dla konkretnego domu, będzie zależeć w głównej mierze od wielkości działki, podłoża i ukształtowania terenu wokół domu. Oczywiście, na świecie, gruntowe lub wodne pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu systemów pomp ciepła Buderus zadowolenie klientów jest bardzo wysokie.

    Ile kosztuje pompa ciepła Buderus?

    Ceny pomp ciepła Buderus (całych systemów) dla niektórych osób mogą być dość wysokie, biorąc pod uwagę też montaż. Jednak koszty te, będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu. Choć pompy ciepła w Polsce są ogólnie uważane za drogie urządzenia, to ich cena ma się przecież “zwrócić”. Warto też pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła.

    Pompa ciepła - kontakt

    Warto też pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła Buderus “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu kosztów inwestycji typu – powietrzna pompa ciepła Buderus, zawsze brane jest pod uwagę przynajmniej kilka czynników i są to np.:

    • wielkość budynku, jego ocieplenie i izolacja,
    • rozmiar systemu grzewczego,
    • rodzaj pompy ciepła,
    • koszt zakupu systemu,
    • cena robocizny.

    Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła Buderus? I w tym przypadku, porównanie cen i kosztów pomp ciepła jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła (z wymiennikiem pionowym) będzie droższa niż ta pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko w grunt (na 40-150 metrów). Wymienniki poziome wystarczy “ukryć” tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji.

    Montaż pompy ciepła Buderus – Oferta Dystrybutor OZE

    Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła Buderus w swoim domu i przerażają Cię duże koszty początkowe, to musisz wiedzieć, że korzyści z montażu pompy ciepła Buderus wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę, ten system stanowi – przyszłościową inwestycję!

    Szukasz wskazówek, bo nie wiesz, jaka pompa ciepła firmy Buderus Technika Grzewcza Sp. z o.o. będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – pompa ciepła jak wybrać?, czy gruntowa pompa ciepła Buderus to urządzenie, które może ogrzać budynek i podgrzać wodę użytkową? Nie musisz samodzielnie decydować, która pompa ciepła Buderus jest odpowiednia dla Ciebie!

    Jeśli interesują Cię pompy ciepła Buderus przeznaczone do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! W Dystrybutor OZE pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru!

    Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

    Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

    W czym możemy pomóc?

      Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

      Umów się na bezpłatną wycenę
      Umów się na bezpłatną wycenę