Pompy ciepła Białystok

Pompy ciepła Białystok - Montaż pomp ciepła Podlaskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Białystok, choć tym tematem zajmuje się niejedno podlaskie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Gruntowe pompy ciepła Białystok i oferta na powietrzne pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Białystok – koszt pompy ciepła do domu, wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, podlaskie jakie dofinansowanie, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować! 

   

   

  Pompy ciepła Podlaskie

  Komfort cieplny jest podstawową potrzebą każdego człowieka, ale przy obecnych cenach prądu, gazu, węgla, oleju opałowego, ekogroszku i pelletu drzewnego, osiągnięcie odpowiedniej temperatury otoczenia w domu w Polsce może być bardzo kosztowne. Pompy ciepła, zarówno te powietrzne, jak i gruntowe są najlepszym rozwiązaniem dla tych osób w województwie podlaskim, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania domu z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla drogiego oleju opałowego, węgla i drewna.

  Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w Białymstoku i okolicach np.: w Niewodnicy Kościelnej czy w Nowodworcach, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii stale się zwiększa. Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła. Krajowy ranking pomp ciepła jest nieustannie aktualizowany, a pytania typu – Pompy ciepła NIBE Białystok czy warto?, Pompy ciepła Stiebel Eltron czy Panasonic? Jaka firma jest najlepsza? Jaką pompę ciepła wybrać? Jaka pompa ciepła do domu 160m2? Jaki koszt pompy ciepła do domu 150m2? – potrafią “rozgrzać do czerwoności” niejedno tematyczne, internetowe forum.

  Jeśli zastanawiasz się nad możliwościami ogrzewania i chłodzenia domu lub obniżeniem rachunków za energię, którą podgrzewasz wodę użytkową, bez wątpienia powinieneś rozważyć system pompy ciepła. Biorąc jednak pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych w Białymstoku opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła. Pompy ciepła, co to jest? Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w bardzo przystępny sposób (cytuję): “Pompa ciepła – maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).”.

  Pompa ciepła - kontakt

  Powietrzne pompy ciepła i gruntowe pompy ciepła Białystok

  Z czego składa się powietrzna pompa ciepła? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Białymstoku, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których jeden wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła znajduje się wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów: samej pompy ciepła, ciekłego czynnika wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale firmy, które montują pompy ciepła w Białymstoku i okolicach. W przypadku systemów powietrznych samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej dmuchawy i pieca w domu. Warto też dodać, że w przeciwieństwie do powietrznych pomp ciepła, systemy gruntowe nie wymagają cyklu odszraniania. Temperatury “pod ziemią” są znacznie bardziej stabilne niż temperatury otaczającego nas powietrza, a sama pompa ciepła znajduje się wewnątrz domu, dlatego nie pojawiają się problemy z mrozem.

  Gruntowe pompy ciepła Podlaskie

  Wypada dodać, że kwestia, czy geotermalna, ziemna pompa ciepła jest odpowiednia dla konkretnego domu w podlaskim, będzie zależeć w głównej mierze od wielkości działki, podłoża i ukształtowania terenu wokół domu. Oczywiście, na świecie, gruntowe lub wodne pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu systemów zadowolenie klientów jest bardzo wysokie. Warto pamiętać, że realne oszczędności w domowym budżecie będą zależeć od wielu czynników, ale obecnie, w Internecie dostępnych jest mnóstwo kalkulatorów, które umożliwiają szybkie oszacowanie, jakich oszczędności energii można oczekiwać w przypadku konkretnego zastosowania pompy ciepła w województwie podlaskim.

  Montaż pompy ciepła – podlaskie

  Jeśli interesuje Cię montaż pompy ciepła w nieruchomości prywatnej w województwie podlaskim, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania rządowej dopłaty. Chociaż gruntowa pompa ciepła, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia ziemnej pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby z okolic Białegostoku, myślące o jej zakupie.

  Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy serwis Rzeczypospolitej Polskiej – Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła w województwie podlaskim.

  W małym domu w Białymstoku, konfiguracja systemu pompy ciepła może wydawać się łatwym zadaniem, ale zwykle jeszcze łatwiej jest po prostu przekazać pewne rzeczy fachowcom i pozwolić im robić swoje. Dostawcy pomp ciepła Podlaskie wiedzą, jak wykonywać tą precyzyjną pracę i dysponują ekspercka wiedzą na temat – jaka pompa ciepła powietrzna najlepsza będzie w Twoim domu. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli pompa ciepła w domu jest zbyt mała, system ogrzewania “dodatkowego” będzie nadal często używany i oszczędności energii nie będą z pewnością na oczekiwanym poziomie.

  Podobnie dzieje się, jeśli pompa ciepła jest “przewymiarowana” i pracuje nieefektywnie, tzn. maszyna wytwarza zbyt dużo ciepła, a jednostka włącza się i wyłącza, co prowadzi do nie tylko do dyskomfortu, ale i do zużycia komponentów pompy ciepła i niepotrzebnego poboru energii elektrycznej w trybie czuwania. Co więcej, w zależności od wielkości nowej pompy ciepła mogą być konieczne pewne przeróbki kanałów, aby uniknąć dodatkowego hałasu oraz zużycia energii przez wentylator i tylko profesjonalny instalator pomp ciepła w Białymstoku będzie w stanie podjąć się tego zadania.

  Serwis pomp ciepła Białystok

  Na polskim rynku są dostępne różne rodzaje pomp ciepła o wyraźnych różnicach pod względem poziomu wytwarzanego ciepła i określonego czasu pracy. Pompy ciepła w Białymstoku mają także bardzo przeróżne wyposażenie. Do akcesoriów dodatkowych możemy zaliczyć m.in.:

  • czujnik przepływu czynnika w dolnym i górnym źródle,
  • czujniki temperatury,
  • elektroniczny zawór rozprężny,
  • zawór 3 lub 4-drogowy,
  • presostat wysokiego lub niskiego ciśnienia,
  • manometr wysokiego i niskiego ciśnienia,
  • dotykowy panel sterowania.

  Biorąc pod uwagę te skomplikowane nazwy, z korzyścią dla domowników zatem jest, aby firma odpowiedzialna za instalację pompy w domu, umiała także wyjaśnić idealne ustawienia parametrów pracy urządzenia. Bo o ile, o ilości znajdującego się w urządzeniu czynnika chłodniczego informuje tabliczka znamionowa, to już możliwość ustawienia harmonogramu pracy cyrkulacyjnej jest bardzo ważnym tematem, który wymaga szkolenia w praktyce.

  Nie należy też zapominać, że właściwa konserwacja systemu ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia wydajnej, niezawodnej i długiej pracy pompy ciepła. Coroczny serwis systemu powinien być zlecany wykonawcy urządzenia, aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie. Technik zajmujący się serwisowaniem pompy ciepła może wykonywać m.in. następujące czynności:

  • sprawdzać pompę ciepła, tzn.: filtry, dmuchawę i wężownicę wewnętrzną pod kątem zabrudzeń i innych zanieczyszczeń,
  • diagnozować i uszczelniać nieszczelność instalacji,
  • sprawdzać odpowiedni przepływ powietrza poprzez pomiar,
  • ocenić poprawność napełnienia czynnikiem chłodniczym,
  • skontrolować, czy nie ma wycieków czynnika chłodniczego,
  • ocenić, czy sterowanie elektryczne jest prawidłowe,
  • w razie wątpliwości, sprawdzić poprawność działania termostatu.

  Warto też pamiętać, że oprócz konserwacji pompy ciepła wykonywanej 1x rok jest kilka rzeczy, które można zrobić samemu, aby zapewnić niezawodne i wydajne działanie pompy. Są to czynności takie jak np.: czyszczenie lub wymiana filtra powietrza i filtra pompy ciepła czy usuwanie roślinności wokół jednostki zewnętrznej na dworze.

  Koszt pompy ciepła do domu

  Pompy ciepła Białystok, ceny? Ile kosztują pompy ciepła w stolicy województwa podlaskiego? Ceny pomp ciepła są zazwyczaj wysokie, biorąc pod uwagę montaż, jednak koszty te, będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu. Choć pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie, to ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła w podlaskim została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki – od 3 do 8 lat.

  Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu w podlaskim. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu kosztów inwestycji typu – ziemna pompa ciepła Białystok, zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • koszty montażu.

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła w podlaskim? I w tym przypadku, porównanie cen i kosztów pomp ciepła jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż ta pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko (około 50-100 metrów) w ziemię. Poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy ukryć tylko 1-2 metry pod ziemią, co skutkuje niższymi kosztami instalacji.

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła Białystok i okolice 

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła Podlaskie? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Więc, jeśli szukasz profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy pomp ciepła w podlaskim, nie szukaj dalej!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Białystok i okolice!

  Pompa ciepła - kontakt

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu w Twoim domu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w województwie podlaskim, a w dzielnica Zawady, osiedla: Wygoda, Jaroszówka, Bagnówka, czy nieruchomości w Dojlidach Starych w Niewodnicy Kościelnej, Nowodworcach oraz Wasilków, Choroszcz, Zabłudów i Księżyno, to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować ekologiczne i wydajne pompy ciepła!

   

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę