Pompy ciepła jako ekologiczne i energooszczędne urządzenie grzewcze cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród inwestorów prywatnych, jak i inwestorów komercyjnych. Wysokie zainteresowanie tego rodzaju rozwiązaniem grzewczym zwiększa z pewnością możliwość otrzymania nawet 45% dofinansowania na jego zakup. Jak wybrać pompę i których producentów warto brać pod uwagę?

Szwedzkie pompy ciepła polecani producenci

Za wyborem pompy ciepła jako głównego źródła ogrzewania przemawia kilka istotnych kwestii. Urządzenie jest nie tylko proste w montażu, ale cechuje je również wysoka wydajność grzewcza i energooszczędność. Pompa może pełnić rolę klimatyzatora i posiada funkcję oszczędzania energii eco. Pozyskując energię z zewnątrz pompa ciepła jest znacznie prostszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Rodzaj pompy, jej parametry i ogólne warunki użytkowania mogą być różne w zależności od producenta. Przyjrzyjmy się kilku wiodącym firmom produkującym pompy ciepła.

STIEBEL ELTRON firma ze stuletnią historią

Produkująca od lat siedemdziesiątych wysokowydajne pompy ciepła Stiebel Eltron – firma została założona w 1924 roku. To jeden z najbardziej liczących się na rynku międzynarodowym producentów pomp ciepła. W swojej ofercie posiada zarówno urządzenia powietrze-woda, solanka-woda i urządzenia do ogrzewania wody. Oferowane przez producenta pompy pracują w czterech trybach pracy: monowalentnym, monoenergetycznym, a także biwalentnie alternatywnym i biwalentnie równoległym. Wśród modeli wykorzystujących energię zgromadzoną w powietrzu na uwagę zasługuje między innymi pompa ciepła powietrze-woda HPA-O7 CS Premium. Urządzenie cechujące się niską emisją hałasu i kompaktową obudową może być wykorzystywane przy modernizacji budynku.

BUDERUS ponad dwadzieścia lat na rynku

Wszechstronna i szeroka oferta produktowa, wysokie standardy i duża różnorodność produktów, to znaki rozpoznawcze firmy Buderus. Uznawana za wiodącego na świecie producenta urządzeń z branży grzewczej firma Buderus od 2003 roku jest częścią Grupy Bosch. W swojej ofercie posiada zarówno pompy ciepła powietrzne, gruntowe typu glikol-woda, jak również pompy powietrzne do podgrzewania wody i niezbędny osprzęt. Na szczególną uwagę zasługują wielofunkcyjne pompy Logatherm klasy energetycznej A++ występujące w kilku wariantach: z wbudowanym modułem internetowym, bez zasobnika ciepłej wody i z wbudowanym zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 180 litrów. Sprawdź nasze pompy ciepła Buderus

Pompa ciepła - kontakt

NETSU pompy split i monoblok

Oferująca innowacyjne i ergonomiczne pompy ciepła firma NETSU w swojej propozycji produktowej posiada urządzenia typu SPLIT i MONOBLOK. Pompy ciepła NETSU wyposażone są w czynnik R32, charakteryzują się wysoką wydajnością i większą efektywnością, a także niższą zapalnością i niższymi kosztami serwisowymi. Urządzenia marki NETSU posiadają dwa obiegi grzewcze w standardzie, tacę ociekową i grzałkę tacy ociekowej, a także SG Ready i aplikację mobilną do sterowania urządzeniem. Wszystkie pompy objęte są siedmioletnim okresem gwarancji i są wpisane na zieloną listę referencyjną uprawniającą do otrzymania refundacji zakupu. 

NIBE AB szwedzka jakość od siedemdziesięciu lat

Z kolei powstała w 1952 roku szwedzka firma NIBE AB uznawana jest za jednego z największych producentów systemów grzewczych. W swojej ofercie posiada szeroki wybór produktów nie tylko do ogrzewania, wentylacji, ale również klimatyzacji, odzysku ciepła i ogrzewania ciepłej wody użytkowej zarówno dla budynku mieszkalnych, jak i dużych budynków komercyjnych. W przypadku szwedzkiej firmy na uwagę zasługuje bardzo duży wybór pomp ciepła – na powietrze wentylacyjne, powietrze/woda, jak również pompy ciepła gruntowe. Jak podkreśla producent, ich misją jest wdrażanie ekologicznych, innowacyjnych i energooszczędnych rozwiązań grzewczych. Pompy posiadają inteligentną technikę cyfrową, dzięki której użytkowanie jest bardzo proste. Dzięki inteligentnej technice cyfrowej instalacja zapewnia kontrolę nad zużyciem energii i będzie kluczowym elementem inteligentnego domu ze stałym dostępem do Internetu. Wszystkie urządzenia firmy są kompaktowe, dzięki temu są proste i łatwe w montażu.

SAMSUNG

Znana z szerokiej oferty urządzeń elektronicznych firma Samsung jest również producentem armatury dla branży HVAC (mówiąc prościej armatury z zakresu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji). Samsung oferuje swoim klientom pompy ciepła typu powietrze-woda w wersji monobloku, a także split. Urządzenia Samsung EHS wyposażone są w unikalną technologię WindFree. Dodatkowo zastosowane AI Auto Comfort zadba o komfort domowników. Na podstawie analizy warunków pomieszczenia i nawyków mieszkańców automatycznie ustawia temperaturę powietrza dostosowując ją do domowników. W samodzielnej regulacji i zarządzaniem temperaturą z kolei pomoże SmartThings.

Umów się na bezpłatną wycenę
Umów się na bezpłatną wycenę