Pompy ciepła Ryki

Pompy ciepła Ryki - Montaż pomp ciepła Lubelskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Ryki, choć tym tematem zajmuje się niejedno lubelskie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Ryki, oferta – powietrzna i gruntowa pompa ciepła lubelskie, jak i cała branża ciągle się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – pompy ciepła Ryki – cennik, wycena, konsultacja, sprzedaż, odwierty pod pompy ciepła, montaż, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

   

   

  Pompy ciepła Ryki

  Pompy ciepła to wypróbowana “zielona” technologia pozyskująca czyste ciepło z powietrza, wody i z gruntu. Komfort cieplny jest podstawową potrzebą każdego człowieka, ale przy obecnych cenach prądu, gazu, węgla, oleju opałowego, ekogroszku i pelletu drzewnego, osiągnięcie odpowiedniej temperatury otoczenia w domu w Rykach i okolicach może być bardzo kosztowne!

  Ekologiczne pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w województwie lubelskim, zarówno w nowych nieruchomościach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w wielu, komercyjnych budynkach. Biorąc pod uwagę bogactwo różnych typów systemów pomp ciepła i dostępnych na Lubelszczyźnie opcji do wyboru, wypada mieć przynajmniej podstawowe pojęcie na temat – co to jest pompa ciepła?

  Wikipedia przedstawia to urządzenie i jego rodzaje w taki oto sposób (cytuję): Pompa ciepła maszyna cieplna wymuszająca przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).”.

  Z czego składa się pompa ciepła powietrzna? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system w swoim domu w Rykach, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła, w których 1 wymiennik ciepła znajduje się na zewnątrz, ale w systemach gruntowych, jednostka pompy ciepła jest zlokalizowana wewnątrz domu. Systemy ziemnych pomp ciepła składają się z 3 głównych elementów i są to: sama pompa ciepła, ciekły czynnik wymiany ciepła (system otwarty lub zamknięty) oraz systemu dystrybucji (powietrzny lub wodny), który rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Pompa ciepła - kontakt

  Jak działa pompa ciepła?

  Piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajność tych urządzeń grzewczych stale się poprawia, to nadal pozostaje poniżej 100%, co w praktyce oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku.

  Pompy ciepła działają na innej zasadzie. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Wydajność pomp ciepła w Polsce znacznie zmieniła się w ciągu ostatnich 15 lat, a przyczyniły się do tego nowe technologie sprężarek, rozmaite konstrukcje wymienników ciepła oraz ulepszony przepływ i kontrola czynnika chłodniczego.

  Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i wpompowane do pomieszczeń w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera żar słoneczny z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako “kopalnię” energii cieplnej. W gruntowym wymienniku ciepła stosowana jest ciecz – woda gruntowa lub środek przeciw zamarzaniu, a energia cieplna przekazywana z ziemi do cieczy jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą wymiennika ciepła.

  Rodzaje pomp ciepła

  Pompy ciepła są projektowane na różne sposoby, wiedzą o tym doskonale profesjonalni instalatorzy pomp ciepła lubelskie oraz branżowe firmy, które montują pompy ciepła w Rykach i okolicach. W przypadku systemów powietrznych – samodzielne jednostki łączą w jednej szafce: dmuchawę, sprężarkę, wymiennik ciepła i wężownicę skraplacza. Z kolei, systemy dzielone, umożliwiają dodanie wężownicy do pieca z wymuszonym obiegiem powietrza i wykorzystanie istniejącej dmuchawy i pieca w domu.

  Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacze wody użytkowej) i pompy typu SPLIT i MONOBLOK to tak naprawdę, 2 takie same sprzęty. Jedyną różnicą jest to, że w pompach typu SPLIT jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Pompy ciepła, jak podaje na swojej e-stronie Wikipedia, możemy pogrupować na:

  Powietrzne (ASHP)

  “Powietrzna pompa ciepła (źródłem ciepła jest powietrze pobrane z zewnątrz)

  • Pompa ciepła powietrze-powietrze (transportuje ciepło do wewnątrz)
  • Pompa ciepła powietrze-woda (transportuje ciepło do obiegu grzewczego i do zbiornika domowego z gorącą wodą)

  Gruntowe (GSHP)

  • Gruntowe pompy ciepła (źródłem ciepła jest grunt lub podobne źródło)
  • Gruntowo-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do wewnątrz)
  • Glebowo-powietrzne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
  • Skalno-powietrzne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
  • Wodno-powietrzne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła, np. wody podziemne, jezioro, rzeka)
  • Gruntowo-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika wody gorącej)
  • Glebowo-wodne pompy ciepła (gleba jako źródło ciepła)
  • Skalno-wodne pompy ciepła (skała jako źródło ciepła)
  • Wodno-wodne pompy ciepła (zbiornik wodny jako źródło ciepła)
  • Gruntowe pompy ciepła, czasem nazywane „geotermalnymi pompami ciepła” mają większą efektywność (COP) niż powietrzne pompy ciepła specjalnie przy niższych temperaturach otoczenia.

  Powietrze wylotowe (EAHP)

  • Pompy ciepła na wylotowe powietrze (pobierają ciepło z powietrza wylotowego z budynku, wymagają mechanicznej wentylacji)
  • Wylotowe powietrzno-powietrzne pompy ciepła (transportują ciepło do powietrza wlotowego)
  • Wylotowe powietrzno-wodne pompy ciepła (transportują ciepło do obiegu grzewczego i domowego zbiornika ciepłej wody użytkowej)

  Wodne pompy ciepła (WSHP)

  Wodne pompy ciepła (WSHP) używają jako źródło ciepła wodę płynącą. W zależności od zewnętrznego źródła zasilania można je również podzielić na:

  • elektryczne,
  • olejowe,
  • gazowe (GHP – Gas Heating Pumps).

  Hybrydowe pompy ciepła

  Hybrydowa Pompa Ciepła, która jest połączeniem różnych typów pomp ciepła w jednym urządzeniu i wykorzystuje zalety poszczególnych typów pomp ciepła i eliminuje większość ich wad.”. 

  Jak wybrać pompę ciepła do domu?

  Aby odpowiednio “zwymiarować” system pompy ciepła do domu, ważne jest zrozumienie swoich potrzeb związanych z ogrzewaniem i chłodzeniem pomieszczeń. Podczas wyboru pompy ciepła zalecane jest zatrudnienie specjalisty ds. ogrzewania pompami ciepła w celu wykonania wymaganych obliczeń. Wybór pompy ciepła to dość złożony proces, dlatego ważne jest, aby zawsze szukać pomocy profesjonalnej firmy w Rykach.

  Konfiguracja systemu pompy ciepła w małym domu, może wydawać się łatwym zadaniem, ale zwykle jeszcze łatwiej jest po prostu przekazać pewne rzeczy fachowcom i pozwolić im robić swoje. Dostawcy pomp ciepła w lubelskim wiedzą, jak wykonywać tą precyzyjną pracę i dysponują ekspercka wiedzą na temat – jaka pompa ciepła powietrzna najlepsza będzie w Twoim domu. Warto bowiem wiedzieć, że jeśli pompa ciepła w domu jest zbyt mała, system ogrzewania “dodatkowego” będzie nadal często używany i oszczędności energii nie będą z pewnością na oczekiwanym poziomie!

  Podobnie dzieje się, jeśli pompa ciepła jest “przewymiarowana” i pracuje nieefektywnie, tzn. maszyna wytwarza zbyt dużo ciepła, a jednostka włącza się i wyłącza, co prowadzi do nie tylko do dyskomfortu, ale i do zużycia komponentów pompy ciepła i niepotrzebnego poboru energii elektrycznej w trybie czuwania. Co więcej, w zależności od wielkości nowej pompy ciepła mogą być konieczne pewne przeróbki kanałów, aby uniknąć dodatkowego hałasu oraz zużycia energii przez wentylator i tylko producent pomp ciepła lub profesjonalny instalator w Rykach będzie w stanie podjąć się tego zadania.

  Gruntowe pompy ciepła lubelskie i powietrzne pompy ciepła

  Ziemna pompa ciepła Ryki, jak i ta powietrzna, jest najlepszym rozwiązaniem dla tych osób, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania domu z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla oleju opałowego, drogiego węgla, pelletu, ekogroszku  i drewna. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w lubelskim, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz w modzie, to grupa odbiorów ekologicznych technologii w Rykach i okolicach stale się zwiększa.

  Doskonale wykorzystali tę sytuację producenci pomp ciepła. Krajowy ranking pomp ciepła jest nieustannie aktualizowany, a pytania typu – pompy ciepła Panasonic dystrybutor godny polecenia, pompy ciepła Midea czy Vaillant?, jaką pompę ciepła kupić?, czy warto założyć pompę ciepła opinie, czy ziemna pompa ciepła to dobre rozwiązanie? – potrafią “rozgrzać” niejedno internetowe forum. Wypada dodać, że kwestia, czy geotermalna, ziemna pompa ciepła jest odpowiednia dla konkretnego domu w Rykach, będzie zależeć w głównej mierze od wielkości działki, podłoża i ukształtowania terenu wokół domu.

  Oczywiście, na świecie, gruntowe lub wodne pompy ciepła mogą być używane w bardziej ekstremalnych klimatach niż powietrzne pompy ciepła, ale w Polsce, z obu tych systemów zadowolenie klientów jest bardzo wysokie. Oczywiście, realne oszczędności w domowym budżecie będą zależeć od wielu czynników, ale obecnie, w Internecie dostępnych jest wiele kalkulatorów, które umożliwiają szybkie oszacowanie, jakich oszczędności energii można oczekiwać w przypadku konkretnej pompy ciepła.

  Pompa ciepła Ryki – dofinansowanie do pompy ciepła

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania rządowej dopłaty. Chociaż, przykładowo, Ryki i powietrzna pompa ciepła cena z montażem to bardzo zróżnicowana oferta, to w niektórych przypadkach obawa o duży koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka.

  Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowych projektów wsparcia, takich jak np.: program Czyste Powietrze, czy program Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pod nazwą „Moje Ciepło”, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a internetowy Serwis Rzeczypospolitej Polskiej – Gov.pl to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są obecnie dopłaty do pomp ciepła w województwie lubelskim.

  W tym miejscu wypada dodać, że Międzynarodowa Agencja Energetyczna (International Energy Agency, IEA) przeprowadza przeglądy polityk energetycznych państw członkowskich Unii Europejskiej i w opublikowanym przez nią raporcie “Polska 2022 – Przegląd Polityki Energetycznej” znajdujemy m.in. takie zalecenia – “Program „Czyste powietrze” zapewnia dotacje dla właścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych na wymianę nieefektywnych systemów grzewczych na nowe (w tym kotły gazowe, odnawialne źródła energii i pompy ciepła). Do tej pory 45% wniosków złożonych w ramach programu dotyczyło wymiany kotłów na gazowe. IEA zaleca udoskonalenie programu „Czyste Powietrze”, aby skupić się na wdrażaniu systemów grzewczych o najniższych emisjach i najwyższej sprawności w celu zminimalizowania stosowania kotłów gazowych.”

  Czy warto zainwestować w pompy ciepła?

  Jeśli rozważasz montaż pompy ciepła w swoim domu w Rykach i okolicach i przerażają Cię duże koszty początkowe i negatywne opinie, to musisz zobaczyć “szerszą perspektywę”. Bo korzyści z montażu pompy ciepła wyraźnie wskazują, że na dłuższą metę, te ekologiczne maszyny cieplne stanowią mądrą, przyszłościową inwestycję! Pompa ciepła to jedno z najbardziej efektywnych niskoemisyjnych źródeł ciepła dla domu! Biorąc pod uwagę fakt, że koszty eksploatacji przynoszą oszczędności na rachunkach za ogrzewanie i jeszcze na dodatek, polski rząd pomoże Ci finansowo, to pompy ciepła są wręcz doskonałym rozwiązaniem!

  Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na takt, że chociaż wielu właścicieli domów w lubelskim uważa ten temat za dość trudny do zrozumienia, to ogólny poziom “dopasowania” pomp ciepła do budynków w Polsce znacznie wzrósł w ostatnich latach. Wynika to w głównej mierze ze zrozumienia tej technologii przez instalatorów i oczywiście z rozwoju branży pompy ciepła. Grupa docelowa w Polsce również się zwiększyła i z oferty – pompy ciepła Ryki mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi (firmy), ale także klienci indywidualni (osoby prywatne).

  Montaż pompy ciepła Ryki – cennik

  Lubelskie, pompy ciepła ceny? Ile kosztują pompy ciepła w Rykach? Choć niejedna hurtownia pomp ciepła oferuje tanie komponenty od ręki, to ceny pomp ciepła są zazwyczaj wysokie, biorąc pod uwagę ich montaż, jednak koszty te będą różnić się w zależności od rodzaju sprzętu. Ale trzeba pamiętać, że choć pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie urządzenia, to ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest dość szybki – od 3 do 8 lat.

  Warto pamiętać, że dość trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła na początku, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu pomp ciepła. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonych, szacunkowych kosztów całkowitych z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu ceny np. gruntowej pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka ważnych czynników i są to m.in.:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła,
  • koszt zakupu systemu,
  • i koszty montażu.

  Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła w Rykach, a ile pompa powietrzna? Porównanie cen i kosztów instalacji pomp ciepła na terenie miasta Ryki jest trudne, bo montaż pompy ciepła gruntowej wymaga wykonania odwiertów pod sondy, co powoduje, że opłata jest zdecydowanie wyższa. Opłaci się jednak wiedzieć, że pionowa gruntowa pompa ciepła będzie droższa niż pozioma, ponieważ instalator będzie musiał “wkopać” się głęboko, na około 50-100 metrów w ziemię. Z kolei, poziomą, gruntową pompę ciepła wystarczy “ukryć” tylko 1-2 metry pod ziemią, co z pewnością skutkuje niższymi kosztami instalacji.

  Pompa ciepła - kontakt

  Wycena, konsultacja, sprzedaż, montaż pompy ciepła – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepła są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Ryki to miasto położone w województwie lubelskim. Jest to siedziba gminy miejsko-wiejskiej Ryki, którą zamieszkuje ponad 20 tysięcy osób. Miasto położone jest na drodze krajowej Warszawa – Lublin, co daje mu możliwości rozwoju m.in. w branżach pomp ciepła czy fotowoltaiki.

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości w województwie lubelskim, a Ryki, Bobrowniki, Janisze, Rososz, Niwa Babicka, Stara Dąbia, Zalesie to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem instalujemy pompy ciepła!

  Na usługi naszej firmy mogą liczyć także mieszkańcy Dęblin, Kłoczewa, Stężycy, Ułęża, Nowodworu – w każdym przypadku starannie wytłumaczymy i przeprowadzimy przez proces instalacji pompy ciepła. 

  Umów się na wizytę online lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić!

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompy ciepła lubelskie  

  Jeśli szukasz wykonawcy pomp ciepła w lubelskim, nie szukaj dalej! W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu.

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompy ciepła Ryki i okolice!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę