Pompy ciepła Piotrków Trybunalski

Pompy ciepła Piotrków Trybunalski - Montaż pomp ciepła Łódzkie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Piotrków Trybunalski, choć tym tematem zajmuje się niejedno łódzkie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompy ciepła Piotrków Trybunalski – Doradztwo – Wycena – Sprzedaż – Montaż – Serwis – Oferta 2022 – Dystrybutor OZE 

  Pompa ciepła Piotrków Trybunalski, choć lokalne witryny internetowe są przepełnione wieloma takimi ogłoszeniami, to warto mieć na uwadze fakt, że gruntowe pompy ciepła i pompa ciepła powietrzna zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii. Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim również utworzył punkt konsultacyjno-informacyjny programu “Czyste powietrze” i namawia mieszkańców powiatu piotrkowskiego do skorzystania z dopłaty na zakup pompy ciepła.

  Gruntowe pompy ciepła Piotrków Trybunalski i oferta na powietrzne pompy ciepła, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Jeśli należysz do grona właścicieli nieruchomości, którzy poszukują informacji na temat – green energy, pompy ciepła Piotrków Trybunalski i okolice, usługa montażu pomp ciepła, powietrzna pompa ciepła cena z montażem 2022, klimatyzacja z pompy ciepła, odwierty, serwis pomp ciepła, bezawaryjne pompy ciepła, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne i niedrogie technologie do ogrzania Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

   

   

  Pompa ciepła Piotrków Trybunalski 

  Pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach (np. Sulejów, Wolbórz), zarówno w nowych domach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Pompy ciepła stanowią również bardzo korzystną opcję przy wymianie istniejących systemów klimatyzacyjnych w domach w powiecie piotrkowskim, ponieważ koszt przejścia z systemu tylko chłodzącego na pompę ciepła jest zazwyczaj dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Szwecji i we Włoszech, pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez ogrzewanie – zimą, chłodzenie – latem, a także do przygotowania ciepłej wody użytkowej dla potrzeb domowników.

  Pompy ciepła, zarówno te powietrzne, jak i gruntowe są najlepszym rozwiązaniem dla tych osób w Piotrkowie Trybunalskim, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania budynku mieszkalnego lub komercyjnego z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla: węgla, drewna, pelletu i oleju opałowego. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w Piotrkowie Trybunalskim, a że „czysta”, “zielona” energia jest teraz bardzo popularna, to grupa odbiorów tych ekologicznych technologii grzewczych stale się zwiększa.

  W Piotrkowie Trybunalskim i okolicach, w południowo-wschodniej części województwa łódzkiego, gdzie panuje klimat umiarkowany ciepły przejściowy, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii “ukrytej” w ziemi, ale powietrzne pompy ciepła, choć dla niektórych osób wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie dobrane i zainstalowane są warte swojej ceny! Warto pamiętać, że w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj systemu stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń nawet w chłodniejszych regionach kraju. Ponadto ten rodzaj powietrznych pomp ciepła generuje ciepłą i zimną wodę zamiast powietrza, co pozwala na wykorzystanie podgrzanej wody w obiegu grzewczym i w zbiorniku z ciepłą woda użytkową.

  Pompa ciepła - kontakt

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe pompy ciepła Piotrków Trybunalski 

  Z czego składa się powietrzna pompa ciepła? Gdy zadamy to pytanie osobie, która ma ten system pompy ciepła w swoim domu w Piotrkowie, to najczęściej usłyszymy odpowiedź – pompa to jednostka wewnętrzna i jednostka zewnętrzna. Rzeczywiście tak jest, w powietrznych pompach ciepła typu SPLIT, w których jednostka zewnętrzna połączona jest z jednostką wewnętrzną za pomocą rurek wypełnionych czynnikiem chłodniczym. Ale w przypadku urządzenia – pompa ciepła typu MONOBLOK wszystkie elementy urządzenia znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku. Z kolei, system gruntowej pompy ciepła składa się z 3 głównych elementów: pompa ciepła, dolne źródło ciepła (gruntowy kolektor pionowy lub poziomy) i źródło górne, które rozprowadza energię cieplną z pompy do budynku.

  Pompy ciepła (urządzenia o napędzie elektrycznym) działają poprzez pompowanie ciepła z jednego miejsca do drugiego za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej ciekłego lub gazowego czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i przekazywane do systemu dystrybucji (powietrznego lub wodnego) w budynku. Powietrzna pompa ciepła pobiera energię cieplną z biosfery, a gruntowa pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę gruntową lub oba te źródła jako “kopalnię” ciepła. Energia cieplna z gruntu jest dostarczana do pompy ciepła za pomocą poziomych kolektorów lub pionowych otworowych wymienników ciepła. Należy jeszcze dodać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru (grzejniki lub podgrzewacz wody użytkowej).

  Montaż pomp ciepła Piotrków Trybunalski

  Podczas zakładania pompy ciepła w Piotrkowie Trybunalskim przez profesjonalną firmę, optymalny dobór elementów instalacji zwykle należy do ich kompetencji, ale warto wiedzieć, że systemy gruntowe mają inne “wymagania”. Pompa powietrze-woda to kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją bardzo łatwą w montaż, a gruntowe pompy ciepła to konieczność posiadania dość sporego terenu wokół domu do wykonania odwiertów w ziemi. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w ziemi, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe, choć wymagają mało miejsca na podwórku, to są umieszczane głęboko pod ziemią (nawet 200 m) i wymagają użycia specjalnego sprzętu (wiertnica do pomp ciepła), a przy pompie wodnej potrzebne są woda płynąca i zewnętrzne źródło zasilania pompy np.: prąd, olej lub gaz.

  Pionowy układ z zamkniętą pętlą jest odpowiednim wyborem dla większości domów podmiejskich w powiecie piotrkowskim, gdzie działki budowlane są małe, a najpopularniejszą konstrukcją poziomego wymiennika ciepła są 2 rury umieszczone obok siebie w tym samym wykopie. Na terenie osiedli, np. Bugaj, gdzie znajdują się domy jednorodzinne oraz kamienice, tam gdzie przestrzeń jest dość ograniczona, a dostęp sprowadza się do jednego punktu wejścia, stosuje się nawet odwierty pod kątem i systemy ukośne. Z kolei, układ poziomy jest bardziej powszechny na obszarach wiejskich (np.: Ręczno, Rozprza, Wola Krzysztoporska) gdzie nieruchomości gruntowe są większe. W temacie pompa ciepła z odwiertami w Piotrkowie Trybunalskim, niezwykle ważne jest to, aby gruntowy wymiennik ciepła był dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła, tzn. powinien być 2 lub 3 razy większy od powierzchni ogrzewanej. Należy bowiem pamiętać, że systemy, które nie są zrównoważone i nie są w stanie uzupełnić energii pobieranej z “pola odwiertu”, będą z czasem coraz gorzej pracować.

  Pompy ciepła ceny z montażem 

  Montaż pompy ciepła, cena robocizny w Piotrkowie Trybunalskim (odwierty pod pompę ciepła cena) jest zazwyczaj dość wysoka, jednak koszty te będą się różnić w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Pompy ciepła w Polsce są uważane za drogie sprzęty, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”. Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki i trwa od 3 do 8 lat. Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonej ceny z dość dużym marginesem błędu. Przy obliczaniu ceny systemu pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka czynników i są to np.:

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj pompy ciepła i jej wydajność,
  • koszt zakupu systemu,
  • koszty montażu (cena robocizny),
  • uzyskane dopłaty.

  Jakie są dopłaty do pomp ciepła w Piotrkowie Trybunalski?

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła Piotrków Trybunalski, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty te będą z pewnością niższe, a Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i punkt informacyjno-konsultacyjny znajdujący się w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28 – pokój 209 (II piętro) to wiarygodne źródło informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach.

  Dodatkowo Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na swojej stronie internetowej przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków. “Weź dofinansowanie na wymianę starego pieca i ocieplenie domu!” – tak rząd zachęca właścicieli i współwłaścicieli domów jednorodzinnych do wzięcia udziału w programie Czyste Powietrze, gdzie poziomy dofinansowania sięgają do 30, 37 lub 69 tys. zł. Dodatkowo, od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersja programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach – program pod nazwą „Moje Ciepło”.

  Pompy ciepła ranking

  Jak wybrać pompę ciepła? Jaka pompa ciepła jest najlepsza? Która pompa ciepła jest najcichsza? Choć krajowe rankingi pomp ciepła są nieustannie aktualizowane, to warto pamiętać, że jeden model pompy ciepła nie pasuje do wszystkich domów w Polsce! Warto w tym miejscu podkreślić fakt, że chociaż wielu właścicieli domów w województwie łódzkim uważa ten temat za dość trudny do zrozumienia, to ogólny poziom “dopasowania” pomp ciepła do budynków w Polsce znacznie wzrósł w ostatnich latach. Wynika to w głównej mierze ze zrozumienia tej technologii przez instalatorów i oczywiście, z rozwoju branży pompy ciepła. Grupa docelowa w Polsce również się zwiększyła i z oferty – pompy ciepła łódzkie – konsultacje, projektowanie instalacji, usługa montażu pompy ciepła, sprzedaż i serwis mogą skorzystać nie tylko klienci biznesowi – firmy, ale także klienci indywidualni – osoby prywatne.

  Jaka pompa ciepła jest najwydajniejsza? Ogólnie rzecz biorąc, decyzja o zakupie i montażu pompy ciepła to świetny pomysł. Ale która pompa ciepła jest najlepsza i która pompa ciepła ma najlepszy COP? Odpowiedź na to pytania jest nieco bardziej zagmatwana, gdy próbujemy ją zawęzić do konkretnego modelu pompy ciepła, którą warto kupić w Piotrkowie Trybunalskim. Przy obecnej konkurencji na polskim rynku nie jest to z pewnością łatwe zadanie! Świadczą choćby o tym pytania na lokalnym, internetowym forum typu: pompy ciepła Mitsubishi Piotrków Trybunalski czy warto?, Energa pompy ciepła czy Elbud pompy ciepła?, jaka pompa ciepła do domu 120m2? Ale trzeba też jasno powiedzieć, że kalkulator online to naprawdę zły sposób na dobranie wydajności pompy ciepła do domu! Istnieją przecież racjonalne powody, dla których właściciele nieruchomości w Polsce podczas wyboru pompy ciepła korzystają z pomocy fachowców.

  Jak dobrać pompę ciepła?

  Firmy instalujące pompy ciepła w województwie łódzkim wiedzą, jak dobrać pompę ciepła, bo oficjalny dystrybutor pomp ciepła renomowanego producenta musi przejść proces certyfikacji i odbyć cykl szkoleń na tematy, takie jak np.: jaki sposób dobrać moc pompy ciepła do domu, charakterystyka i zastosowanie pomp ciepła. Nie zmienia to jednak faktu, że wybór pompy ciepła do konkretnego budynku w powiecie piotrkowskim to dość złożone zadanie. Z reguły, firmy montujące pompy ciepła w łódzkim, po wstępnej konsultacji, na miejsce montażu wyślą fachowców, aby “w terenie” wykonali potrzebne pomiary i zebrali inne dane. Należy dodać, że niektóre renomowane firmy instalujące pompy ciepła w powiecie piotrkowskim oferują bezpłatny audyt energetyczny budynku. Jest to z pewnością najłatwiejszy sposób na uzyskanie odpowiedzi na pytania typu: czy pompa ciepła ogrzeje dom zimą, czy pompa ciepła nadaje się do grzejników, jaka pompa ciepła do starego domu, jaka pompa ciepła wysokotemperaturowa?

  Firmy instalujące pompy ciepła w Piotrkowie Trybunalskim i okolicach, przy doborze pompy ciepła zawsze biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak np.:

  • nasłonecznienie i izolacja cieplna budynku,
  • szczelność powietrzna całego obiektu,
  • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
  • rodzaj i wydajność posiadanych elementów centralnego ogrzewania (kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
  • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu,
  • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia.

  Pompy ciepła i fotowoltaika Piotrków Trybunalski 

  Warto wiedzieć, że pompa ciepła nie musi być jedynym źródłem ciepła w domu. Choć dodatkowe źródła ciepła są często pomijane przy omawianiu pomp ciepła i konsultacji przed zakupem, to system pompy ciepła może być “wspomagany” przez dodatkowe urządzenia, takie jak np: kolektory słoneczne, które przekształcają żar słoneczny w energię cieplną. W obecnych czasach, trzeba mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Łącząc pompy ciepła z panelami słonecznymi, można uczynić swój dom w Piotrkowie Trybunalskim nie tylko ekologicznym, ale i samowystarczalnym!

  W Polsce, pompy ciepła i instalacje PV stosuje się zwykle w systemie on-grid (pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną). Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od dostawców energii, w polskich domach instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. system pompy ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Dystrybutorzy pomp ciepła i fotowoltaniki w Piotrkowie Trybunalskim oferują różnorodne funkcje, a ich celem jest nie tylko zarobek, ale także promowanie ekologicznych rozwiązań w zakresie energii elektrycznej poprzez idealne dopasowanie nowoczesnego sprzętu do ogrzania i oświetlenia domu i ułatwienie zwykłym ludziom codziennego życia. W obecnych czasach, warto mieć na uwadze fakt, że pompy ciepła plus instalacje solarne to droga do darmowej energii. Ale warto zwrócić także uwagę na istotną kwestię, że znalezienie dobrego instalatora pompy ciepła i fotowoltaniki w Piotrkowie Trybunalskim jest absolutnie kluczowe dla powodzenia całego przedsięwzięcia. Bo podobnie jak w przypadku wszystkich systemów ogrzewania i chłodzenia – odpowiedni montaż i konserwacja jest kluczem do długiej i wydajnej pracy urządzenia!

  Dystrybutor OZE – Oferta na rok 2022 – Pompa ciepła Piotrków Trybunalski i okolice 

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Potrzebujesz więcej informacji na temat – montaż pompy ciepła powiat piotrkowski? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej najnowszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swój dom w nowoczesne technologie ekologiczne.

  Zapewnimy Ci jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła,
  • fotowoltaika,
  • klimatyzacja,
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Więc, jeśli szukasz profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy pomp ciepła w Piotrkowie Trybunalskim, nie szukaj dalej!

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia i zawsze konkurencyjna cena! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompa ciepła Piotrków Trybunalski i okolice!

  Pompa ciepła - kontakt

  Doradztwo, wycena, pompy ciepła sprzedaż, usługa montażu, serwis – Dystrybutor OZE

  Co możemy zrobić dla Ciebie? W 100% możesz liczyć na to, że Dystrybutor OZE będzie Twoim długoletnim partnerem w zakresie ekologicznych rozwiązań i nie zostawi Cię w potrzebie! Co więcej, nasza gwarancja obowiązuje już od czasu pierwszej rozmowy, przez projekt i instalację, po obsługę i konserwację i serwis 24/7 – co w praktyce oznacza, że nigdy nie zostaniesz “na lodzie” i będziemy zawsze do Twojej dyspozycji, nawet po zainstalowaniu systemu!

  W Dystrybutor OZE wiemy, że najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu w Twoim domu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Mamy bardzo konkurencyjny cennik, a nasz obszar działania obejmuje nie tylko miasta: Piotrków Trybunalski i Sulejów i Wolbórz, bo gminy: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Wola Krzysztoporska – to tylko niektóre tereny, gdzie z powodzeniem możemy zainstalować ekologiczne i wydajne pompy ciepła!

  Umów się na wizytę online, napisz lub zadzwoń do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić i jakie tanie i nowoczesne technologie grzewcze – jesteśmy w stanie Ci zaoferować!

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę