Pompy ciepła Chełm

Pompy ciepła Chełm - Montaż pomp ciepła Lubelskie - Konsultacja - Sprzedaż - Serwis - Oferta Dystrybutor OZE

Pompa ciepła Chełm, choć tym tematem zajmuje się niejedno lubelskie forum internetowe, to warto mieć na uwadze fakt, że pompa ciepła powietrze powietrze oraz gruntowe pompy ciepła zyskują na popularności w całej Polsce. Ten fakt nikogo nie dziwi, polski rząd zaczął wdrażać szereg programów, zachęcając Polaków dofinansowaniem do przejścia na ekologiczny styl życia i odnawialne źródła energii.

Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

W czym możemy pomóc?

  Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

  Pompa ciepła Chełm, usługa montażu pompy ciepła w Chełmie i w okolicach, to nasza najnowsza oferta, więc jeśli szukasz teraz w Internecie informacji na temat – odnawialne źródła energii, pompa ciepła powietrzna czy gruntowa, jak dobrać moc pompy ciepła do domu w Chełmie, klimatyzacja z pompy ciepła, pompa ciepła cena z montażem, bo rozważasz zakup tej maszyny cieplnej, to zapraszamy Cię do nas! Dowiedz się, jakie nowoczesne, ekologiczne technologie do ogrzania Twojego domu i firmy możemy Ci zaproponować!

  Jak pompa ciepła jest najlepsza? Oferta – powietrzne i pompy ciepła gruntowe Chełm, jak i cała branża stale się zmienia. Ale my, w Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami! Niezależnie od tego, czy szukasz sposobu, aby Twój dom był bardziej ekologiczny, samowystarczalny i komfortowy, czy chcesz obniżyć rachunki za ogrzewanie, ciepłą wodę i klimatyzację w budynku firmowym – możemy Ci pomóc! W Dystrybutor OZE świadczymy usługi z zakresu doboru i montażu odnawialnych źródeł energii, zarówno dla osób prywatnych, jak i dla firm na terenie miasta Chełm i okolic. Zawsze dostarczamy rozwiązania grzewcze i chłodnicze dostosowane do unikalnych potrzeb naszych Klientów, w rozsądnych cenach i zrobimy wszystko, abyś poznał wszystkie korzyści jakie możesz uzyskać dzięki naszej ofercie – montaż pompy ciepła Chełm!

  Pompy ciepła Chełm i okolice

  Pompy ciepła mogą być doskonałym wyborem w różnych zastosowaniach w Chełmie i okolicach, zarówno w nowych domach, jak i w przypadku modernizacji istniejących już systemów ogrzewania i chłodzenia w budynkach. Pompy ciepła stanowią również ciekawą opcję przy wymianie istniejących systemów klimatyzacyjnych w wielu obiektach w powiecie chełmskim, ponieważ koszt przejścia z systemu tylko chłodzącego na pompę ciepła jest zazwyczaj dość niski. W wielu krajach na całym świecie, np. w Szwecji i we Włoszech oraz w Kanadzie, pompy ciepła to sprawdzona i niezawodna technologia, zdolna do zapewnienia całorocznej kontroli komfortu cieplnego w domu poprzez ogrzewanie – zimą, chłodzenie – latem, a także do przygotowania ciepłej wody dla potrzeb domowników. 

  Pompy ciepła, zarówno te powietrzne, jak i gruntowe są najlepszym rozwiązaniem dla tych osób w Chełmie, które nie chcą korzystać podczas ogrzewania budynku mieszkalnego lub komercyjnego z sieci gazowej czy elektrycznej i poszukują odnawialnej alternatywy dla: węgla, drewna, pelletu i oleju opałowego. Świadomy wybór źródła ogrzewania jest obecnie jedną z najważniejszych decyzji przy budowie czy modernizacji domu w Chełmie, z racji tego, że największym problemem środowiskowym z zakresu jakości powietrza atmosferycznego na terenie gminy Chełm jest przekroczenie poziomu benzo(a)pirenu. Niska emisja w Chełmie i okolicach (emisja pyłów i szkodliwych gazów na wysokości do 40m) wynika z ogrzewania gospodarstw domowych paliwami stałymi, głównie węglowymi. Dodatkowo, węgiel Chełm, cena za tonę, wciąż jest uaktualniana, nie dziwi więc fakt, że „czysta”, “zielona” energia jest teraz bardzo popularna we wschodniej Polsce, a grupa odbiorów ekologicznych technologii grzewczych stale się zwiększa. 

  Pompa ciepła – co to jest?

  Pompy ciepła powietrzne i gruntowe w Polsce to zwykle urządzenia o napędzie elektrycznym, które działają poprzez przesyłanie ciepła z jednego miejsca do drugiego, za pomocą sprężarki i struktury cyrkulacyjnej czynnika chłodniczego, przez który ciepło jest pobierane ze źródeł zewnętrznych i transportowane do obiegu grzewczego i do zbiornika z ciepłą wodą użytkową. Należy pamiętać, że instalacja pompy ciepła w domu składa się oprócz samej pompy, także z połączeń hydraulicznych oraz sterowania i punktów odbioru: grzejniki i zasobnik na ciepłą wodę użytkową. Producenci pomp ciepła w Polsce oferują różnorodne ekologiczne technologie pomp ciepła i rozmaite funkcje, bo oprócz ogrzewania pomieszczeń i podgrzewania wody dla potrzeb domowników, dodatkową opcją jest klimatyzacja z pompy ciepła. Dzięki czemu właściciele domów w Chełmie mogą znaleźć rozwiązanie, które najlepiej odpowiada ich potrzebom.

  W Polsce, najbardziej znany jest podział pomp ciepła ze względu na dolne źródło i biorąc pod uwagę ten czynnik, pompy ciepła można pogrupować pokrótce na:

  • powietrzne pompy ciepła (typu: powietrze-woda, powietrze-powietrze), które wykorzystują energię zawartą w biosferze. Mogą być zamontowane jako kompaktowe jednostki wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Ze względu na konstrukcję można wyróżnić jednostki typu MONOBLOK, gdzie wszystkie elementy urządzenia znajdują się w obrębie jednej jednostki umieszczonej na zewnątrz budynku oraz pompy ciepła typu SPLIT, składające się z jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. 
  • gruntowe pompy ciepła (grunt-powietrze i grunt-woda), które wykorzystują energię cieplną zmagazynowaną w ziemi. Ciepło pobierane jest za pomocą poziomych kolektorów lub pionowych otworowych wymienników ciepła. Kolektory poziome umieszcza się zwykle na głębokości około 1,5 metra pod powierzchnią ziemi na sporym terenie (2 lub 3 razy większym od powierzchni ogrzewanej). Z kolei, wymiennik pionowy tzn. sondy gruntowe są umieszczone głęboko w ziemi (najczęściej są wpuszczane na głębokość do 100 metrów, ale można i głębiej, nawet na 200 metrów).

  Pompa ciepła - kontakt

  Pompa ciepła – jak działa?

  Jak działa pompa ciepła? Najprościej rzecz ujmując, pompa ciepła to urządzenie, które “przenosi” energię cieplną z jednego punktu do drugiego. W Chełmie, piece i kotły c.o. zapewniają ogrzewanie pomieszczeń poprzez dodawanie ciepła do powietrza poprzez spalanie paliwa, takiego jak np: węgiel, drewno, pellet, ekogroszek, gaz ziemny lub olej opałowy. Chociaż wydajności tych urządzeń grzewczych w Polsce stale się poprawiają, nadal pozostają poniżej 100%, co oznacza, że ​​nie cała “dostępna” energia ze spalania jest wykorzystywana do ogrzewania powietrza w budynku. Nawet najbardziej wydajny piec lub kocioł zawsze coś traci w procesie konwersji!

  Pompy ciepła są uważane za wysoce wydajne i “czyste” instalacje grzewcze, ponieważ nie są zależne od spalania paliwa w celu wytworzenia ciepła. Energia elektryczna dostarczana do pompy ciepła jest wykorzystywana do przesyłania energii cieplnej między dwoma lokalizacjami. Dzięki temu pompa ciepła może pracować wydajniej, tzn. wytwarza się więcej energii cieplnej niż ilość energii elektrycznej użytej do jej przepompowania. Przykładowo, jeśli COP pompy wynosi 4, to aby uzyskać 4 kW ciepła, maszyna zużyje 1 kW energii elektrycznej. Pompa ciepła wykorzystuje zjawisko – “efekt Joule’a-Thomsona”. Cały system pompy ciepła, którego podstawowym zastosowaniem jest ogrzewanie i chłodzenie pomieszczeń oraz podgrzewanie wody użytkowej opiera się na 3 głównych częściach:

  • system źródła ciepła, 
  • pompa ciepła, 
  • system dystrybucji. 

  Pompa ciepła powietrzna czy gruntowa – Chełm, jak wybrać?

  W Chełmie i okolicach, we wschodniej części województwa lubelskiego, która znajduje się pod wpływem klimatu kontynentalnego, najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wybór energii cieplnej “ukrytej” w ziemi. Ale ze względu na podłoże kredowe w Chełmie, może się okazać, że inwestycja typu ziemna pompa ciepła, bez specjalistycznego rozpoznania budowy geologicznej podłoża będzie kompletnie nietrafiona, bo będzie skutkowała wysokimi kosztami wykonania lub niewystarczającą mocą cieplną instalacji, a gruntowy wymiennik ciepła musi być dobrze dopasowany do wydajności pompy ciepła, tzn. powinien być 2 lub 3 razy większy od powierzchni ogrzewanej.

  Powietrzne pompy ciepła, choć dla niektórych osób w Chełmie wydają się dość niepewną inwestycją, to właściwie dobrane i zainstalowane są warte swojej ceny! Warto pamiętać, że w ostatnich latach technologia powietrznych pomp ciepła typu powietrze-woda rozwinęła się tak bardzo, że obecnie ten rodzaj systemu stanowi uzasadnioną alternatywę ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń nawet w chłodniejszych regionach kraju. Ponadto ten rodzaj powietrznych pomp ciepła generuje ciepłą i zimną wodę zamiast powietrza, co pozwala na wykorzystanie podgrzanej wody w obiegu grzewczym i w zbiorniku z ciepłą woda użytkową. Powietrzne pompy ciepła zwykle należą do „dozwolonych inwestycji” w Chełmie i dlatego nie wymagają pozwolenia na budowę i mają fantastyczne oceny efektywności energetycznej.

  Jak wybrać pompę ciepła? Gruntowa czy powietrzna? Chociaż podstawa obu technologii jest taka sama, to koszt ich zainstalowania jest zupełnie różny. Powietrzne pompy ciepła są łatwiejsze i szybsze w instalacji niż gruntowe pompy ciepła, ponieważ nie wymagają rozkopywania terenu pod instalację. Pompy powietrzne wyglądają jak klimatyzatory i są montowane na zewnątrz nieruchomości, zazwyczaj przy ścianie zewnętrznej. Ale w kwestii, która pompa najlepiej sprawdzi się w Chełmie, warto pamiętać, że trudno jest dokładnie obliczyć oszczędności, jakie oferują pompy ciepła powietrzne i gruntowe, biorąc pod uwagę ogromny zakres czynników, które trzeba wziąć pod uwagę. 

  Dobór pompy ciepła to złożony proces, ale należy dodać, że renomowane firmy montujące pompy ciepła w Chełmie oferują bezpłatny audyt energetyczny budynku i zawsze biorą pod uwagę szereg czynników, takich jak np.:

  • nasłonecznienie i izolacja cieplna budynku, 
  • szczelność powietrzna całego obiektu,
  • zapotrzebowanie na ciepło w budynku,
  • rodzaj i wydajność posiadanych elementów centralnego ogrzewania (kaloryfery, systemy ogrzewania podłogowego, grzejniki konwektorowe),
  • czy pompa ciepła będzie jedynym urządzeniem grzewczym w domu, 
  • czy w systemie grzewczym będą pracować 2 urządzenia.

  Montaż pomp ciepła Chełm i okolice

  W powiecie chełmskimi, podczas zakładania pompy ciepła przez profesjonalną firmę, optymalny dobór elementów instalacji zwykle należy do ich kompetencji. Decydując się na zakup pompy ciepła, zawsze opłaca się wybrać doświadczonych profesjonalistów, którzy podczas montażu biorą pod uwagę wytyczne producenta i posiadają wiedzę, jak przygotować dom na instalację pompy ciepła i czy pompa ciepła ogrzeje dom z grzejnikami. Należy też mieć na uwadze fakt, że w przypadku pomp ciepła w Polsce, wszelkie prace przy obiegu czynnika chłodniczego mogą wykonywać tylko specjaliści z uprawnieniami f-gazowymi, dzięki którym mogą oni przeprowadzać takie czynności jak: kontrola szczelności, instalacja, konserwacja, serwisowanie i naprawa pompy ciepła. 

  Pompa powietrze-woda to kompaktowa konstrukcja i niezależny moduł hydrauliczny, co czyni ją bardzo łatwą w montażu, ale gruntowe pompy ciepła to konieczność posiadania dość sporego terenu wokół domu na działce do wykonania odwiertów w ziemi. W Chełmie, montaż gruntowej pompy ciepła, cena robocizny (odwierty pod pompę ciepła) będzie się różnić w zależności od rodzaju systemu źródła ciepła. Wynika to przede wszystkim z faktu, że poziome, dolne źródła ciepła są umieszczane płytko w podłożu, ale na dużej powierzchni terenu. Z kolei, pionowe pętle gruntowe, choć wymagają mało miejsca na podwórku, to są umieszczane głęboko pod ziemią i wymagają użycia specjalnego sprzętu (wiertnica do pomp ciepła). 

  Producenci pomp ciepła 

  W katalogach produktów w Chełmie, producenci pomp ciepła stosują różne wskaźniki wydajności, co może sprawić, że zrozumienie wydajności systemu pompy ciepła będzie nieco mylące dla osoby kupującej sprzęt po raz pierwszy. Przeglądając online oferty krajowych i zagranicznych producentów pomp ciepła (np. Bosch, Buderus, Panasonic, Heiztechnik, Stiebel-Eltron, Mitsubishi Electric, NIBE, NETSU, itp.) napotykamy zwykle krótką charakterystykę sprzętu i m.in. takie informacje jak:

  • model urządzenia,
  • funkcje (np. ogrzewanie, c.w.u., klimatyzacja)
  • system (np. powietrze-woda), 
  • moc grzewcza w kW,
  • współczynnik COP,
  • moc elektryczna w kW,
  • maksymalna temperatura zasilania,
  • wymiary dł/szer/wys,
  • poziom hałasu, dB(A),
  • masa w kg,
  • czynnik roboczy,
  • zasilanie V/Hz.

  W Chełmie, w województwie lubelskim, dystrybutorzy pomp ciepła oferują wiele modeli urządzeń, a niektóre pompy ciepła są wyposażone w silniki o zmiennej lub podwójnej prędkości w wentylatorach wewnętrznych (dmuchawy), wentylatorach zewnętrznych lub nawet mają oba rodzaje. Zwykle w standardzie z urządzeniem oferowane są zabezpieczenia antykorozyjne, które gwarantują wydłużoną żywotność zbiornika na ciepłą wodę użytkową, ale są też modele pomp ciepła, które posiadają czujnik do sterowania obiegiem solarnym.

  We wschodnie Polsce, montaż pomp ciepła z fotowoltaiką oraz rekuperacją jest ostatnio niezwykle popularny, a pompy ciepła i instalacje PV stosuje się zwykle w systemie on-grid (pompa ciepła i instalacja fotowoltaiczna połączona jest z siecią elektryczną). Ale coraz częściej, z racji tego, że magazyny energii stanowią przyszłość systemów fotowoltaicznych, bo pozwalają całkowicie uniezależnić się od dostawców energii, w domach w okolicach Chełma instalowana jest tzw. pompa ciepła off-grid (tzn. pompa ciepła “poza siecią”). System off-grid daje możliwość magazynowania energii, a taka instalacja polega na tym, że panele fotowoltaiczne są jedynym źródłem energii elektrycznej do domu (nie ma połączenia z siecią energetyczną), a urządzenia o napędzie elektrycznym (np. pompa ciepła) są jedynymi odbiorcami prądu.

  Chełm – ile kosztuje pompa ciepła?

  Pompy ciepła ceny Chełm, ile kosztuje pompa ciepła wraz z montażem? Koszt zakupy systemu pompy ciepła do domu jest dla niektórych osób w Chełmie dość wysoki, biorąc pod uwagę jej montaż. Jednak wydatki na zakup całego systemu pompy ciepła będą różnić się w zależności od rodzaju i wydajności sprzętu. Choć pompy ciepła w województwie lubelskim są nadal uważane za drogie, ale ich cena ma się przecież “zwrócić”! Jeśli instalacja pompy ciepła została przeprowadzona prawidłowo, to zwrot z inwestycji jest szybki (od 3 do 8 lat), a system pompy ciepła będzie działał niezawodnie od 20 do 30 lat, albo i dłużej.

  Należy jednak pamiętać, że bardzo trudno jest obliczyć koszt pompy ciepła w Chełmie “od ręki”, ponieważ istnieje wiele indywidualnych czynników, które mogą wpływać na ogólną wycenę systemu. Możliwe jest jednak wyliczenie przybliżonej ceny. Przy obliczaniu kosztów pompy ciepła zawsze brane jest pod uwagę kilka ważnych czynników, takich jak: 

  • rozmiar systemu grzewczego,
  • rodzaj i wydajność pompy ciepła,
  • koszt zakupu całego systemu, 
  • koszty montażu (cena robocizny), 
  • uzyskane dopłaty do pompy ciepła.

  Pompy ciepła dofinansowanie Chełm – jakie są dopłaty do pomp ciepła?

  Jeśli zastanawiasz się nad instalacją pompy ciepła w nieruchomości prywatnej, prawdopodobnie masz wiele pytań, jeśli chodzi o możliwość uzyskania dopłaty. Chociaż pompy ciepła Chełm, cena z montażem to bardzo różnorodna oferta, to niekiedy obawa o koszt założenia pompy ciepła w domu jest głównym czynnikiem, który zniechęca osoby myślące o jej zakupie. Bez wątpienia, początkowo wydana suma na tę inwestycję może być dla niektórych osób zbyt wysoka. Ale warto pamiętać, że skorzystanie z rządowego projektu wsparcia, może sprawić, że koszty pompy ciepła będą z pewnością niższe. 

  Gdzie uzyskać informacje o programie „Czyste Powietrze” w Chełmie? Urząd Miasta Chełm zlokalizowany pod adresem ul. Lubelska 65 (niedaleko znajduje się Zabytkowa Kopalnia Kredy w Chełmie – Podziemia Kredowe) to wiarygodne źródła informacji o tym, jakie są dopłaty do pomp ciepła w regionie i komu należy się dofinansowanie do pompy ciepła. Dodatkowo, na swojej stronie internetowej, Urząd Miasta zamieścił szczegółowe informacje o programie Czyste Powietrze Chełm i instrukcje typu – składanie wniosku instrukcja krok po kroku.

  Warto też pamiętać, że Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na e-stronie przedstawia dostępne oferty finansowania i aktualne informacje o naborach wniosków i od 25 stycznia 2022 r. obowiązuje zmieniona wersją programu „Czyste Powietrze”. Czego dotyczą zmiany? Modyfikacje projektu obejmują m.in. uruchomienie III części z najwyższym poziomem dofinansowania. Polacy dostali również nowy projekt całkowicie poświęcony dotacjom na zakup instalacji pompy ciepła w nowych domach – program pod nazwą „Moje Ciepło”.

  Pompa ciepła - kontakt

  Oferta pompy ciepła Chełm – Dystrybutor OZE 

  Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny? Interesuje Cię koszt powietrznej pompy ciepła do domu? Potrzebujesz więcej informacji na temat oferowanych przez nas produktów? Powinieneś wiedzieć, że korzystając z naszej oferty, jesteś w stanie wyposażyć swoją nieruchomość w nowoczesne technologie ekologiczne. Zapewnimy jednocześnie wsparcie eksperckie, profesjonalny montaż i serwis w branżach:

  • pompy ciepła, 
  • fotowoltaika, 
  • klimatyzacja, 
  • grzejniki, ogrzewanie.

  W czym Dystrybutor OZE może Ci pomóc? Nasi kompetentni technicy serwisowi są zawsze “pod ręką”, aby odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania dotyczące pomp ciepła i pomogą Ci znaleźć najlepsze, ekologiczne rozwiązania dla Twojej firmy lub domu. Jeśli potrzebujesz solidnego wykonawcy pomp ciepła w Chełmie – nie szukaj dalej!  

  Dlaczego warto z nami współpracować? Bez wątpienia, Dystrybutor OZE zapewni Ci specjalistyczną wiedzę na temat czystej energii słonecznej. Ale nasza firma to także niezbędne doświadczenie i wykwalifikowany zespół wspaniałych pracowników oraz wysokiej jakości urządzenia, zawsze w konkurencyjnej cenie! Opierając się wyłącznie na najnowszych technologiach, jesteśmy w stanie zaoferować Ci kompleksową ofertę – Pompy ciepła Chełm i okolice – Kolektory słoneczne i montaż pomp ciepła lubelskie!

  Usługa montażu pompy ciepła w Chełmie i w okolicach – Dystrybutor OZE 

  W Dystrybutor OZE jesteśmy na bieżąco z najnowszymi innowacjami, dzięki czemu zawsze możemy zaoferować Ci nowoczesne rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii, które pomogą utrzymać Ci komfort cieplny w Twojej przestrzeni i obniżyć Twoje rachunki za ogrzewanie, klimatyzację i ciepła wodę użytkową. Dzięki naszym kompleksowym usługom możesz wspomóc środowisko, zaoszczędzić swój cenny czas oraz od razu zacząć czerpać korzyści finansowe jakie niosą ekologiczne rozwiązania – systemy pomp ciepła!

  Najnowsze technologie pomp ciepłą są bardzo skuteczne, jeśli chodzi o zapewnienie komfortu cieplnego w budynkach. Ale my, w Dystrybutor OZE, zdajemy sobie również sprawę, że obsługa pompy ciepła może być dla niektórych osób w Chełmie dość kłopotliwym tematem. Z tego właśnie powodu, po instalacji systemu, wszystko dokładnie Ci wyjaśnimy i przeprowadzimy Cię krok po kroku, przez tajniki Twojej pompy ciepła!

  Jeśli szukasz pomp ciepła przeznaczonych do użytku domowego lub komercyjnego, to skontaktuj się z nami! Nasz obszar działania obejmuje wszystkie miasta i miejscowości we wschodniej Polsce, a Chełm i powiat chełmski i gminy: Rejowiec Fabryczny, Siedliszcze, Rejowiec, Białopole, Dorohusk, Dubienka, Kamień, Leśniowice, Ruda-Huta, Sawin, Wierzbica, Wojsławice, Żmudź – to nie jedyne tereny, gdzie z powodzeniem, możemy zainstalować wydajne pompy ciepła od najlepszych producentów, zawsze w konkurencyjnych cenach! 

  W Dystrybutor OZE jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć najlepszą decyzję dla Ciebie i Twojego budżetu. Po prostu wypełnij formularz na naszej stronie internetowej i uzyskaj bezpłatną i niezobowiązującą opinię i wycenę. Umów się na wizytę online, zadzwoń lub napisz do nas już dziś! Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić i jakie pompy ciepła w Chełmie jesteśmy w stanie Ci zaproponować!

   

  Otrzymaj ofertę skrojoną pod siebie!

  Chcesz otrzymać dedykowaną ofertę na nasze produkty? Napisz do nas, skontaktujemy się z Tobą w przeciągu 48 godzin w celu przygotowania oferty.

  W czym możemy pomóc?

   Nasi eksperci oddzwonią z bezpłatną konsultacją - pomogą dobrać pompę ciepła oraz przedstawią kosztorys.

   Umów się na bezpłatną wycenę
   Umów się na bezpłatną wycenę